موضوعات
اسلامشهر

دهه فجر95؛افتتاح پروژه‌های عمرانی در استان تهران

نویسنده:
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران از بهره برداری 783 پروژه عمرانی، صنعتی و بهداشتی با اعتبار 3 هزار و 629 میلیارد تومان در دهه فجر امسال خبر داد.
1395/11/20
نعمت الله ترکی با اعلام این خبر به ایرنا گفت: این پروژه ها در 16 شهراستان و با تامین اعتبار ازمنابع دولتی،‌ تسهیلات بانکی،‌شهرداری ها و بخش خصوصی به بهره برداری رسیده است.  
وی با بیان این که پروژه ها شامل حوزه های متنوعی  در زمینه صنعت و معدن،عمران شهری و کشاورزی  است،افزود: خوشبختانه با مشارکت گسترده همه بخش های دولتی و غیردولتی این کار عملیاتی شده  و از نظر  تعداد و حجم اعتباری نسبت به سال‌های گذشته چشمگیر است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به بهره‌برداری 13 هزار و 500 واحد مسکن مهر در دهه فجر‌افزود: در زمینه اشتغالزایی نیز دولت یازدهم در استان تهران فعالیت‌های گسترده ای را سامان داده تا جایی که همین امسال بیش از 12 هزار فرصت شغلی جدید در این استان ایجاد شده است.
ترکی در ادامه با تاکید بر محقق شدن همه مصوبان سفرهای هیات دولت به استان تهران، تعداد کل پروژه های پیش بینی شده در 3 سفر کاروان تدبیر و امید در این استان را حدود 50 پروژه عنوان کرد و گفت: تمام این پروژه ها بر اساس نیازهای زیرساختی شهر‌ها پیش بینی شده است  و تا پایان دولت یازدهم محقق خواهد شد.
وی همچنین از ابلاغ 850 میلیارد تومان از اعتبارات پروژه های مصوب در سفر استانی به شهرهای تهران خبر داد و خاطرنشان کرد: هم اکنون در برخی شهرهای استان  واقع در جنوب غرب تهران، پروژه ها با پیشرفت فیزیکی بالای 70 درصد در حال تکمیل هستند.
ترکی اضافه کرد: برآورد این است که همه پروژه های تعریف شده دولتی که قرار بود در سال 96 به اتمام برسد بدون تاخیر تکمیل خواهد شد.
وی حجم کل اعتبار در نظر گرفته شده برای پروژه های مصوب در سفراستانی را2هزار و 850 میلیارد تومان  دانست و تاکید کرد: بخشی از این اعتبارات ابلاغ شده و بخش دیگری از آن نیز تا پایان امسال ابلاغ خواهد شد و در نهایت همه پروژه ها طبق زمان اعلام شده در سال 96 به اتمام خواهد رسید.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به ‌مشارکت بانک ها در تامین مالی پروژه های دولتی اظهار کرد: نزدیک به 20 درصد اعتبار کل پروژه‌ها در قالب تسهیلات توسط بانک‌ها تامین می شود که بخش عمده این تسهیلات در بخش سلامت،‌راه‌سازی و حمل و نقل عمومی هزینه می شود.



ارسال پیام اشتراک



 
 
 Security code