موضوعات
اصفهان

9 هزار معلول در استان نیازمند شغل هستند

نویسنده:
مدیر کل بهزیستی استان اصفهان با اشاره به اینکه 10 درصد از معلولان کشور در استان اصفهان زندگی می‌كنند، گفت: بیش از 9 هزار نفر از معلولان در استان اصفهان با داشتن مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد نیازمند شغل هستند...
1396/09/13
مدیر کل بهزیستی استان اصفهان با اشاره به اینکه 10 درصد از معلولان کشور در استان اصفهان زندگی می‌كنند، گفت: بیش از 9 هزار نفر از معلولان در استان اصفهان با داشتن مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد نیازمند شغل هستند.
به گزارش ایسنا، سعید صادقی در نشست خبری به مناسب روز جهانی معلولان اظهار کرد: در کشور حدود یک میلیون و 200 هزار نفر معلول وجود دارد که 65 درصد آنها مردان و 35 درصد زنان هستند.  وی افزود: باید به زنان معلول بیشتر اهمیت داد، زیرا زنان دارای معلولیت نیازهای خاص خود را دارند و همچنین ممکن است نقش مادری نیز برعهده آنها باشد و نسبت به مردان دارای معلولیت به حمایت‌های گسترده‌تری نیاز دارند.
مدیر کل بهزیستی استان اصفهان ادامه داد: «اقدام فراگیر برای تحقق جامعه‌ای پایدار و پذیرای همه‌ معلولان بدون قید و شرط» شعار امسال روز جهانی معلولان است که امیدواریم با تصویب هرچه سریع‌تر لایحه حمایت از حقوق معلولان تحقق یابد.
صادقی تأکید کرد: بیش از 37 درصد از معابر و ساختمان‌های اصفهان برای معلولان مناسب‌سازی نشده است و همچنین در حوزه حمل‌ونقل عمومی نیز کوتاهی‌هایی صورت گرفته است.
وی افزود: تاکنون بیش از 1786 نفر از معلولان تحت پوشش بهزیستی استان وام اشتغال یا کارت اشتغال دریافت کرده‌اند. علاوه بر این، شهریه دانشگاه نیز برای این قشر پرداخت شده است و در حال حاضر بیش از هزار معلول با مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در اصفهان زندگی می‌كنند.
صادقی با تأکید بر دغدغه اشتغال معلولان با اشاره به اینكه معلولان باید به دنبال تغییر نگرش در انتخاب شغل باشند، گفت: در حال حاضر بیش از 9 هزار نفر از معلولان در استان اصفهان با داشتن مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد نیازمند شغل هستند.
همچنین ر‌‌‌‌‌‌ئیس هیأت ورزش‌های جانبازان و معلولان استان اصفهان گفت: همت بلند معلولان باعث پیشرفت آنها شده است و معلولان استان اصفهان افتخارات بسیاری را کسب کرده‌اند.
وی با اشاره به ساخت سالن ورزش شهید میثمی برای معلولان گفت: این سالن با اعتباری معادل 20 میلیارد تومان احداث شده است و استانداردهای لازم را برای ورزش معلولان دارد.
رئیس هیأت ورزش‌های معلولان و جانبازان استان اصفهان گفت: در مسابقات دو و میدانی معلولان که در کشور سوئیس برگزار شد، ایران یکی از بزرگ‌ترین کاروان‌ها را داشت و در نهایت رتبه دوم جهان را کسب کرد.  وی با بیان اینکه 16 رشته ورزشی برای مردان و 10 رشته ورزشی برای زنان معلول در استان وجود دارد، افزود: 17 تا 23 آذر مسابقات پاراآسیایی برگزار می‌شود که معلولان اصفهان نیز در آن حضور خواهند داشت.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code