موضوعات
اصفهان

6 کانون تب برفکی در اصفهان شناسایی شد

نویسنده:
معاون اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی دامپزشکی استان اصفهان گفت: تاکنون 6 کانون تب برفکی در استان اصفهان شناسایی شده است. محمد حسینی در گفت‌وگو با مهر اظهار کرد: همواره در طول سال با تب برفکی مواجهیم و خوشبختانه در اصفهان وضعیت این بیماری به مرحله اورژانسی نرسیده است....
1396/06/15
معاون اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی دامپزشکی استان اصفهان گفت: تاکنون 6 کانون تب برفکی در استان اصفهان شناسایی شده است.  محمد حسینی در گفت‌وگو با مهر اظهار کرد: همواره در طول سال با تب برفکی مواجهیم و خوشبختانه در اصفهان وضعیت این بیماری به مرحله اورژانسی نرسیده است.  وی بیان کرد: در حال حاضر 6 کانون تب برفکی در شهرستان گلپایگان، لنجان، خوانسار، فلاورجان و... شناسایی شده است.
معاون اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی دامپزشکی استان اصفهان اضافه کرد: به منظور کنترل تب برفکی طرح واکسیناسیون دام را هر 4 ماه یک بار اجرا کردیم.
وی اعلام کرد:‌ تاکنون حدود ۲۵۰ هزار گاو و ۷۰۰ هزار گوسفند را واکسینه کرده‌ایم.  حسینی با اشاره به اینکه عوامل مختلفی در بروز تب برفکی موثرند، تصریح کرد: جابه‌جایی‌های دام و عدم رعایت بهداشت در دامداری‌ها از عوامل اصلی بروز تب برفکی است.
وی با بیان اینکه در راستای کنترل تب برفکی جلسات متعددی برگزار شده و با مدیریت بحران در این زمینه جلسه‌ای داریم، ادامه داد:‌ در این سال‌ها آموزش را اصل قرار دادیم و به منظور کاهش تب برفکی، دوره‌های آموزشی برگزار کردیم.  معاون اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی دامپزشکی استان اصفهان اعلام کرد:‌ تب برفکی یک بیماری بومی است که نمی‌توان آن را ریشه‌کن کرد و به دنبال تصویب بودجه برای آن هستیم.
وی گفت: در حال حاضر استان قم، کاشان و آران و بیدگل با بیماری تب برفکی درگیر هستند که به دلیل نزدیکی آنها با استان اصفهان، این هشدار برای استان هم هست که باید این بیماری را بتوان کنترل کرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code