موضوعات
اصفهان

گرامیداشت هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی در خطبه‌های نماز جمعه

نویسنده:
امامان جمعه استان اصفهان در خطبه‌های نماز جمعه هفته گذشته ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی بر لزوم توجه به ارزش‌های دفاع مقدس تاكید كردند...
1394/06/29
امامان جمعه استان اصفهان در خطبه‌های نماز جمعه هفته گذشته ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی بر لزوم توجه به ارزش‌های دفاع مقدس تاكید كردند. همچنین توجه به جایگاه و ارزش روز عرفه   از موضوعاتی بود كه در این خطبه‌ها به آن پرداخته شد. امامان جمعه استان اعمال رژیم صهیونیستی در حمله به مسجد الاقصی را نیز تقبیح كردند. حادثه سقوط بالابر در مسجدالحرام و كشته شدن زائران خانه خدا نیز از نشانه‌های بی كفایتی آل سعود دانسته شد. در پایان نمازگزاران  در اعتراض به اقدامات رژیم صهیونیستی شعار سر دادند.

 صهیونیست‌ها از سكوت اعراب سوء استفاده می‌كنند
امام جمعه اصفهان درباره حمله مزدوران رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی گفت: صهیونیست‌ها از سكوت كشورهای عربی، برای تداوم جنایات خود استفاده می‌كنند.
به گزارش ایرنا، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد با محكوم كردن حمله به مسجد الاقصی گفت: این مسجد به عنوان نخستین قبله مسلمانان نباید به دست صهیونیست‌های پلید بیفتد.
وی افزود: رژیم صهیونیستی در سكوت كشورهای عربی از این فرصت استفاده می‌كند و شمار زیادی را مجروح و یا روانه زندان كرده است. مردم اصفهان نیز همچون سراسر كشور پس از نماز جمعه تنفر خود را از این اقدام صهیونیست‌ها و سران كشورهای عربی نشان می‌دهند.
وی همچنین با اشاره به سقوط جرثقیل در مسجدالحرام و كشته و مجروح شدن شماری زیاد از زوار خانه خدا، گفت: این حادثه بیانگر بی كفایتی آل سعود است.
امام جمعه اصفهان در بخش دیگر سخنانش بر توجه به تامین نیازهای دانش آموزان نیازمند در آغاز سال تحصیلی تاكید كرد و افزود: باید دانش آموزان فقیر را به یاد داشته باشیم و همه با اهدای هر آنچه می‌توانند، شرایطی را فراهم كنیم تا هیچ بچه ای به خاطر فقر از حضور در مدرسه و تحصیل علم باز نماند.
وی درباره هفته دفاع مقدس نیز گفت: كاری كه ایرانیان در این جنگ هشت ساله انجام دادند در طول تاریخ ایران انجام نگرفته بود.

 دفاع مقدس هیچگاه از ذهن ملت ما محو نمی‌شود
امام جمعه برخوار گفت: دفاع مقدس حادثه عظیمی است كه هیچگاه از ذهن ملت ما محو نخواهد شد.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام مسعود سرافراز با گرامیداشت آغاز هفته دفاع مقدس افزود: ملت ایران درهشت سال دفاع مقدس اُبهت دو قدرت شرق و غرب را در هم شكست.
وی با یادآوری بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر هوشیاری مسئولان و مردم در برابر نفوذ دشمنان در لایه‌های مختلف نظام اضافه كرد: این مسأله بسیار مهمی است و ما نباید هیچگاه از مكر و حیله دشمنان و تلاش آنها برای نفوذ در كشور غافل شویم. .
امام جمعه برخوار اضافه كرد: همان طور كه رهبر معظم انقلاب در دیدار فرماندهان و مسئولان سپاه فرمودند، وظیفه اصلی نخبگان انقلابی كشور، مستحكم كردن پایه های انقلاب و تفكر انقلابی است.
وی درباره جسارت بی شرمانه صهیونیست‌ها در هتك حرمت و آتش زدن مسجدالاقصی، اظهار كرد: مسجدالاقصی خط قرمز امت اسلام است و تا نابودی رژیم صهیونیستی، مسأله اول جهان اسلام است.
حجت الاسلام سرافراز همچنین درباره حادثه دلخراش سقوط یك جرثقیل بزرگ در   مسجد‌الحرام كه منجر به كشته شدن بیش از 110 نفر و مجروح شدن بیش از 250 تن از حجاج شد ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های جانباختگان گفت: انجام فریضه الهی حج باید در سایه امنیت حاجیان باشد و كشور میزبان موظف است تأمین امنیت كند.
 وی افزود: آل سعود به عنوان میزبان چنین مراسم عظیمی در خصوص حفظ جان زائرین مسئول است و باید در این زمینه پاسخگو باشد.

 عرفه روز خودسازی و معرفت الهی است
امام جمعه گلپایگان با تبریك روز عرفه و عید سعید قربان گفت: عرفه روز نیایش، خودسازی، شناخت و معرفت الهی است.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمدرضا اسماعیلی با بیان این كه دعای روزعرفه امام حسین(ع) دارای مضامین عمیق و بلند برای تكامل انسان و رفتن به سوی خداست بر لزوم حضور مردم در مراسم روز عرفه و خواندن دعا و نیایش در این روز و اهدای قربانی و حضور در نماز عید قربان تاكید كرد.
وی همچنین تهاجم و بی حرمتی صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی را محكوم كرد و خواستار هوشیاری و وحدت بیشتر مسلمانان برای مقابله با توطئه‌های این رژیم جعلی شد.
حجت الاسلام اسماعیلی با گرامیداشت یاد جان‌باختگان حادثه   امسال در مكه مكرمه اضافه كرد: دولت عربستان باید پاسخگوی این واقعه باشد.

 پاسداری از انقلاب اسلامی مختص به گروه خاصی نیست
 امام جمعه فلاورجان گفت: پاسداری از انقلاب اسلامی گروه خاصی را نمی‌طلبد و همگی می‌توانیم پاسدار دستاوردهای انقلاب و مورد توجه رهبر انقلاب باشیم.
به گزارش فارس، حجت‌الاسلام سیدمحمد خلیلی ادامه داد: مكررا می‌شنویم كه حضرت آقا در صحبت‌هایشان به نفوذ دشمن اشاره دارند كه همه باید مراقب باشیم، چراكه دشمن تمام نیروهای خود را بسیج كرده برای نفوذ مرموز در لایه‌ها و سطوح مختلف نظام اسلامی، البته زهی خیال باطل منتها مردم باید هوشیار باشند.
حجت‌الاسلام خلیلی درباره هتك حرمت مسجدالاقصی و كشتار مسلمانان تصریح كرد: دشمن صهیونیسم از اول یكی از اهدافش خارج كردن مسجدالاقصی از دست مسلمانان بوده كه این هدف را آرام آرام پیش می‌برد.
وی تاكید كرد: در ایام بازگشایی مدارس خانواده‌هایی هستند كه توانایی مالی ضعیف دارند و چه خوب است همان طور كه دوست داریم فرزندانمان با لباس و لوازم نو به مدرسه بروند به آن‌ها نیز كمك كنیم.
امام جمعه فلاورجان با گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس گفت: بیشترین شهدا مربوط به استان اصفهان است که  از هر 144 نفر یك شهید تقدیم انقلاب کرده و در راس آمار است.

 هفته دفاع مقدس یادآور ایستادگی ملت ایران است
امام جمعه موقت نطنز گفت: هفته دفاع مقدس یادآور روزهای طلایی و افتخارآفرین ملت ایران است كه با اراده پولادین در برابر تمام دنیای كفر ایستادند.
 به گزارش ایمنا، حجت‌الاسلام ابوالفضل مجیدی تبار درباره آغاز سال تحصیلی و بازگشایی مدارس، نیز افزود: با توجه به حضور میلیون‌ها دانش‌آموز و دانشجو در مراكز تعلیم و تربیت، مدیران و مسئولان آموزش و پرورش باید در سر و سامان دادن به مدارس و تنظیم برنامه‌‌های آنها دقت كنند.
وی ضمن محكوم كردن جنایات وحشیانه صهیونیست‌ها در مسجدالاقصی گفت: امروز، روز فریاد جهان اسلام علیه صهیونیست‌ها و عمال آن‌ها است و اسرائیل باید بداند كه قدس شریف قبله اول مسلمانان و متعلق به مسلمانان است و در آینده‌ای نزدیك با عنایت پروردگار متعال آزاد خواهد شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code