موضوعات
اصفهان

نمایشگری برای مکان‌یابی دقیق اهداف توسط سربازان

نویسنده:
ارتش ایالات متحده به تازگی از نوعی نمایشگر رونمایی کرده که در میدان جنگ امکان مکان‌یابی دقیق دشمنان و دوستان را برای سربازان فراهم می‌کند...
1396/05/18
ارتش ایالات متحده به تازگی از نوعی نمایشگر رونمایی کرده که در میدان جنگ امکان مکان‌یابی دقیق دشمنان و دوستان را برای سربازان فراهم می‌کند.
به گزارش ایسنا، این سامانه «واقعیت افزوده تاکتیکی» نام گرفته و در واقع یک عدسی سر دوربین(eyiepiece) کوچک با ابعاد 2/5 در 2/5سانتی‌متر است که روی کلاه ایمنی سرباز قرار می‌گیرد. این سیستم نقشه‌ای را در میدان دید سرباز خلق می‌کند و اطلاعاتی درباره هدف و همچنین داده‌های جی‌پی‌اس‌محوری درباره مکان هم‌تیمی‌های سرباز ارائه می‌دهد.
این فناوری که قرار است جایگزین ابزار جی‌.پی‌.اس دستی شود، به صورت بی‌سیم به یک تبلت و یک سامانه حرارتی متصل می‌شود. این تبلت بر روی کمر سرباز و سامانه حرارتی نیز روی اسلحه وی نصب شده‌ است.
این بدین معناست که داده‌های اضافی مانند تصویر هدف یا فاصله سرباز تا هدف از طریق نمایشگر برای وی نمایش داده می‌شود. این داده‌های قابل دید را می‌توان به صورت بی‌سیم به اعضای دیگر تیم ارسال کرد.
چالش اصلی تیم سازنده برای تولید این نمایشگر یافتن راهی برای کوچک‌کردن یک تصویر با وضوح بالا و جا دادن آن روی چنین نمایشگر کوچکی بود. انجام این کار با استفاده از سخت‌افزارهای تجاری درحال حاضر امکان‌پذیر نبود.  تیم علمی موفق شد نمایشگرهای تک‌رنگی با وضوح بالا تولید کند که به اندازه کافی شفاف‌اند و می‌توان از آنها در نور روز هم استفاده کرد.  بر اساس این گزارش، تولید واحدهای تمام‌رنگی این سامانه در حال انجام است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code