موضوعات
اصفهان

نبرد مدعیان سهمیه آسیایی در هفته پایانی نیم‌فصل

نویسنده: وحید افشار اصفهان - خبرنگار
هفته پایانی دور رفت رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران امروز آغاز می‌شود و تیم فوتبال ذوب‌آهن بعد از شکست عجیب و غریب هفته گذشته خود در مقابل پرسپولیس باید به دنبال گرفتن 3 امتیاز از تیم نفت تهران باشد...
1396/09/14
هفته پایانی دور رفت رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران امروز آغاز می‌شود و تیم فوتبال ذوب‌آهن بعد از شکست عجیب و غریب هفته گذشته خود در مقابل پرسپولیس باید به دنبال گرفتن 3 امتیاز از تیم نفت تهران باشد. شاگردان امیر قلعه‌نویی در شرایطی به دیدار حریف خودشان خواهند رفت که هر 2 تیم یک وجه مشترک در فوتبال ایران داشته‌اند که آن هم مربوط به حضورشان در لیگ قهرمانان آسیا بوده است.
نفتی‌ها به خاطر قهرمانی در جام حذفی سال گذشته نماینده دوم ایران در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا بودند، اما مشکلات این تیم باعث شد تا در نهایت ذوب‌آهن جایگزین نفت شود و به مرحله پلی‌آف برسد.
ذوب‌آهن با خط دفاعی آشفته و چند هافبک بی‌حال و البته یک خط حمله کم‌فروغ و بی‌اثر که کوچک‌ترین گزندی برای دروازه علیرضا بیرانوند ایجاد نکرد و حتی پنالتی بادآورده هم نتوانست آنان را به گل برساند در بازی روز جمعه خود به پرسپولیس باخت. اگر تیم قلعه‌نویی در مسابقات قبلی خودش برد را در دقایق پایانی با تساوی عوض می‌کرد این‌ بار کار به پایان نیمه اول هم نرسید و این ذوب‌آهن که تا قبل از هفته چهاردهم هنوز رتبه 2 رقمی در لیگ امسال را تجربه نکرده بود به واسطه برد گسترش فولاد باز هم در جدول رده‌بندی لیگ سقوط کرد و به پله دهم رسید. تأسف‌برانگیزترین صحنه بازی هم مربوط به گلزنی کمال کامیابی‌نیا و فرشاد احمدزاده 2 بازیکن تقریبا قد کوتاه پرسپولیس آن هم با ضربه سر بود که در بین مدافعان بلندقامت و سرزن ذوب‌آهن توانستند دروازه رشید مظاهری را باز کنند و این نشان از ضعف فراوان تیم قلعه‌نویی در خط دفاعی دارد. نماینده چهارم ایران در لیگ قهرمانان آسیا با این شرایط در مقابل رقیب هندی خودش هم کار بسیار سختی در پیش رو خواهد داشت.
این شکست صدای اعتراض سعید آذری مدیرعامل تیم را هم بلند کرد تا او ‌نیز به عملکرد تیمش اعتراض کند. حتی هیأت‌مدیره باشگاه ذوب‌آهن هم در روز یکشنبه تشکیل جلسه داد تا در مورد مشکلات تیم تصمیمات لازم گرفته شود. در این شرایط قلعه‌نویی به ‌خوبی می‌داند که تنها راه جلب رضایت مدیران ذوب‌آهن پیروزی در آخرین بازی دور رفت است تا شاید ذوب‌آهن با گرفتن این 3 امتیاز تا حدودی شرایط بهتری در جدول پیدا کند. ضمن اینکه نباید فراموش کرد ذوب‌آهن در 2 مسابقه قبلی خودش در نقش جهان به پارس جنوبی و فولاد خوزستان باخته است و برای شکستن طلسم ناکامی به دیدار شاگردان حمید درخشان می‌رود. این مسابقه عصر امروز از ساعت 15:15 در استادیوم نقش جهان آغاز می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code