موضوعات
اصفهان

منصوریان: شکست چینی‌ها به دست ایران تاریخ ووشو را عوض کرد

نویسنده: مسعود افشاری/ اصفهان - خبرنگار همشهری
رقابت‌های ووشوی قهرمانی جهان در حالی با تاریخ‌سازی تیم ملی کشورمان همراه شد که الهه و شهربانو منصوریان، 2 خواهر ووشوکار سمیرمی، با کسب2 مدال طلا در این مسابقات نقش مهمی در این قهرمانی ایفا کردند...
1396/07/19
 رقابت‌های ووشوی قهرمانی جهان در حالی با تاریخ‌سازی تیم ملی کشورمان همراه شد که الهه و شهربانو منصوریان، 2 خواهر ووشوکار سمیرمی، با کسب2 مدال طلا در این مسابقات نقش مهمی در این قهرمانی ایفا کردند. پایان سطله چینی‌ها در ووشو جهان به لطف درخشش بانوان ووشوکار سمیرمی به ثبت رسید که در کنار بقیه ملی‌پوشان توانستند مدال‌های طلا را در کارنامه ووشو ایران به ثبت برسانند. شهربانو منصوریان بعد از بازگشت از این مسابقات در گفت‌و‌گو با همشهری در مورد قهرمانی خودش و البته افتخار بزرگ تیم ملی صحبت کرد.
  • ضمن تبریک برای کسب این عنوان قهرمانی، آیا فکر می‌کردید که تیم ملی بتواند به این افتخار دست پیدا کند؟
این قهرمانی را به مردم ایران و البته مردم سمیرم تبریک می‌گویم. در این مدت زحمت شبانه‌روزی بسیار زیادی کشیدم و خوشبختانه فدراسیون و کادر فنی تیم ملی هم حمایت‌های بسیاری برای آماده شدن ووشوکاران انجام دادند تا موفق شدیم به این افتخار دست پیدا کنیم. قهرمانی ایران پایان کار چینی‌ها در ووشو جهان بود. این موضوع خیلی مهم بود و شکست چینی‌ها به دست ایران تاریخ ووشو را عوض کرد.
  • به نظر می‌رسد که کار آنچنان سختی برای قهرمانی در این مسابقات نداشتید و حتی در بازی فینال هم در مقابل حریف خودتان برتر بودید.
ووشو دنیا سال‌هاست که در اختیار چینی‌ها قرار دارد و آنها به جز ورزشکاران خودشان حتی مربی هم به بقیه کشورهای دنیا صادر می‌کنند. این مساله باعث شده است در مسابقات جهانی همه رقبا با آمادگی کامل ظاهر شوند و نمی‌توان از همان ابتدا به مدال طلا فکر کرد. با این حال، فکر می‌کنم که آمادگی بسیار خوبی داشتم و نتیجه زحماتم را گرفتم. ولی در کل این قهرمانی به این سادگی‌ها به دست نیامد.
  • کدام مسابقه از بقیه بازی‌ها برایتان سخت‌تر بود؟
تقریبا همه مسابقاتم را با اقتدار پیروز شدم. ولی فکر می‌کنم بازی اول در مقابل حریف قزاقستانی شرایط خاصی داشت چون ووشوکاران این کشور فیزیکی مسابقه می‌دهند و باید از ضربات قدرتی در مقابل آنها استفاده کرد. در بازی دوم مقابل حریف آمریکایی کار سختی نداشتم و در همان راند اول توانستم کار را تمام و نیروی خودم را برای مسابقات بعدی ذخیره کنم. حریف سومم از کشور هند بود که تا حدودی اذیت شدم با این حال توانستم با شکست او به فینال برسم. در بازی نهایی هم حریفی از مصر را بردم و البته بیشترین امتیاز را هم گرفتم. در کل همه حریفانم به جز حریف آمریکایی در یک سطح بودند.
  • در این سال‌ها چند مدال جهانی کسب کرده‌اید؟
قبل از این 7 مدال طلا در مسابقات آسیایی و جهانی گرفته بودم و این هشتمین مدال من بود و خوشحالم که با قهرمانی تیم ملی به پایان رسید. تلاش خواهم کرد در مسابقات بعدی هم رکورد خودم را افزایش دهم و برای ایران افتخارآفرینی کنم. البته بدون شک چینی‌ها هم بعد از این باخت در مسابقات جهانی تلاش بیشتری خواهند کرد تا به جایگاه قبلی خودشان برگردند ولی ما هم کوتاه نخواهیم آمد.
  • برنامه شما برای آینده چیست؟
کمی استراحت و بعد از آن تمرینات خودم را شروع خواهم کرد تا برای مسابقات بعدی آماده شوم. البته در حال حاضر باید در لیگ برتر هم شرکت کنیم و تصمیم دارم این کار را با دانشگاه آزاد انجام دهم تا در طول فصل آمادگی لازم را داشته باشم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code