موضوعات
اصفهان

مراسم تنفیذ و تحلیف رئیس‌جمهوری امنیت ایران را در جهان نشان داد

نویسنده:
نماینده ولی فقیه و امام‌جمعه اصفهان گفت: برگزاری سالم مراسم تنفیذ و تحلیف رئیس‌جمهوری امنیت کامل ایران را در منطقه و جهان به نمایش گذاشت...
1396/05/22
نماینده ولی فقیه و امام‌جمعه اصفهان گفت: برگزاری سالم مراسم تنفیذ و تحلیف رئیس‌جمهوری امنیت کامل ایران را در منطقه و جهان به نمایش گذاشت.
به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در خطبه‌های نماز جمعه اصفهان که در مصلای بزرگ این شهر برگزار شد، افزود: مراسم تحلیف با حضور بیش از 80 نفر از نمایندگان کشورهای مختلف از جمله نماینده اتحادیه اروپا در کمال سلامت و امنیتی مثال‌زدنی برگزار شد.
وی افزود: نکته مهم در این مراسم حضور تعدادی از نمایندگان کشورهای مختلف از جمله هم‌پیمان‌های آمریکا بود که با وجود آنکه می‌دانستند عتاب و سرزنش‌هایی از آمریکا خواهند دید اما ترجیح دادند که در این مراسم حاضر شوند. این مهم بیانگر اهمیت و عظمت کشور جمهوری اسلامی ایران در جهان است.
امام جمعه اصفهان با اشاره به صحبت‌های رهبر معظم انقلاب و رئیس‌جمهوری افزود: امید است که با اطاعت از فرمایش‌های مقام معظم رهبری و عملی شدن حرف‌های رئیس‌جمهوری، همه با حفظ وحدت باعث سربلندی کشور شویم.

نجف‌آباد
عزای عمومی در بزرگداشت شهید مدافع حرم در نجف‌آباد

امام‌جمعه نجف‌آباد با دعوت از مردم برای حضور در مراسم بزرگداشت شهید حججی گفت: عظمت و بزرگی شهادت این شهید چنان در فضاهای مجازی و دنیا پخش‌ شده است که بالاترین پیام را برای جوانان به دنبال داشته است.
به گزارش فارس، حجت‌الاسلام مصطفی حسناتی در خطبه‌های نماز جمعه نجف‌آباد که با فضایی از حزن و اندوه از شهادت شهید مدافع حرم محسن حججی همراه بود، مراسم بزرگداشت این شهید در روز یکشنبه را روز عزای عمومی بیان کرد و گفت: حماسه‌ای این شهید در کل کشور و دنیا آفرید، عظمت این شهید و پیام شهادتش جوانان بسیاری را به حق دعوت کرد. مردم با حضور گسترده خود در این مراسم سنگ‌تمام بگذارند.
وی درباره جایگاه و عظمت شهدای مدافع حرم افزود: اگر مدافعان حرم نبودند، دیگر مرقد ائمه (ع) وجود نداشت و امنیت و آرامش از مرزها گرفته می‌شد. اگر زمانی در 8 سال دفاع مقدس می‌گفتیم در این زمان هنر این نیست که بر اباعبدالله (ع) گریه کنیم و هنر آن است که حسین‌وار به جبهه‌ها برویم، امروز نیز از شهدا گفتن هنر نیست، امروز هنر را این هنرمندان قهرمانی دارند که در جبهه مقابله با شرک مظلومانه شهید می‌شوند.

شهرضا
  ملاک تشکیل کابینه کارآمدی باشد

امام‌جمعه موقت شهرضا گفت: تشکیل کابینه جدید باید براساس معیار کار آمد و مفید بودن اشخاص باشد.
به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام حاج شیخ یحیی رهایی در خطبه‌های نماز جمعه شهرضا افزود: مردم با حضور حداکثری به وظیفه خود عمل کردند و اکنون زمان ادای وظیفه دولتمردان فرارسیده است.
امام‌جمعه موقت شهرضا همچنین با اشاره به توطئه گروهک‌های طالبان و داعش در افغانستان گفت: حمله به شیعیان نتیجه پیوند شوم آمریکا با وهابیت است.
وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه گفت: جامعه‌ای که رنگ تقوا داشته باشد، فشارها و مشکلات به آن گزندی نخواهد رساند.
حجت‌الاسلام رهایی تصریح کرد: دین اسلام فراهم‌کننده زمینه تقوا و پرهیزگاری است. دین اسلام دارای 2 بعد ظاهر و باطن بوده و دین به معنی توجه به هر دو بعد است.

اردستان
  مسئولان شعار سال را جدی بگیرند

امام‌جمعه اردستان با اشاره به شعاری که مقام معظم رهبری هر سال اعلام می‌کنند، گفت: مسئولان اگر آن را جدی می‌گرفتند مردم مشکلات عدیده‌ نداشتند.
به گزارش فارس، حجت‌الاسلام سید مهدی موسوی در خطبه‌های نماز جمعه اردستان اظهار کرد: مسلمان واقعی و سعادتمند کسی است که امامت و ولایت را داشته باشد.
وی افزود: شهید مدرس که افتخار اردستان بوده، می‌گوید سیاست ما عین دیانت ماست و منظور شهید مدرس سیاستی نیست که غرب الان دنبال می‌کند.
موسوی با بیان اینکه طعم ولایت‌پذیری را در انقلاب و دفاع مقدس چشیده‌ایم، تصریح کرد: هر وقت از ولایت پیروی کرده‌ایم همچون چراغ راهی بوده و پیروز شده‌ایم.
وی همچنین با اشاره به شعاری که مقام معظم رهبری هر سال اعلام می‌کنند، افزود: مسئولان اگر آن را جدی می‌گرفتند مردم مشکلات عدیده‌ نداشتند.

فولادشهر
  توجه به معیشت و اقتصاد اولویت دولت باشد

امام‌جمعه فولادشهرگفت: توجه به مشکلات معیشتی و اقتصادی اولویت اصلی دولت دوازدهم باشد.
به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام مسعود سرافراز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه فولادشهر با اشاره به مراسم تنفیذ و تحلیف رئیس‌جمهوری افزود: در مراسم تنفیذ، مقام معظم رهبری به تبیین 3 جهت‌گیری دولت آینده پرداختند.
وی افزود: ایشان فرمودند توجه به مشکلات مردم به‌ویژه مشکلات معیشتی و اقتصادی به‌ عنوان اولویت اصلی، تعامل گسترده با دنیا و ارتباطات وسیع با ملت‌ها و دولت‌ها و ایستادگی همراه با صلابت و قدرت در مقابل سلطه‌طلبان 3 جهت‌گیری اصلی است که باید به ‌طور همزمان در دستور کار دولت باشد.
وی در ادامه با اشاره به فرهنگ حجاب در کشور گفت: مساله حجاب و عفاف و دغدغه‌های جامعه متدیّنین در خصوص هنجارشکنی و ابتذال است که مساله روز ماست لذا باید گفت حجاب و پوشش از مسلّمات قرآنی و احکام دین است که جای تردید ندارد.

نطنز
  مدافعان حرم عامل حفظ اسلام و تشیع هستند

امام‌جمعه نطنز گفت: حقیقتا مدافعان حرم عامل حفظ اسلام و تشیع هستند.
به گزارش فارس، حجت‌الاسلام روح‌الله امینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته نطنز با اشاره به تنفیذ رئیس‌جمهوری ایران اظهار کرد: این دوره ریاست‌جمهوری هم مانند دیگر دوره‌ها به‌سرعت تمام خواهد شد و هیچ مقامی همیشگی و ماندگار نیست.
 بنابراین باید تلاش کرد در این دوره پاسخ ملتی که سزاوار بهترین خدمت‌هاست داده شود.
وی با اشاره به تأثیر اقتصاد مقاومتی به عنوان نسخه مناسب اقتصادی کشور به افزایش تولید بر لزوم اجرای آن تأکید کرد و افزود: توجه ویژه به نسخه شفابخش مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی مورد انتظار از دولت دوازدهم خواهد بود.
خطیب جمعه نطنز با اشاره به کوتاهی انجام شده در قبال استکبار به ویژه آمریکا در خصوص برجام گفت: امید است در دولت جدید کوتاهی‌هایی که در دولت گذشته در این خصوص شد، تکرار نشود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code