موضوعات
اصفهان

مدیر ورزشی اصفهان نایب‌رئیس کنفدراسیون هندبال شد

نویسنده: وحید افشار/ اصفهان - خبرنگار
تیم هندبال سپاهان این روزها در کورس قهرمانی مسابقات لیگ برتر قرار دارد و شاگردان محسن طاهری جزو 3 تیم ابتدایی جدول لیگ هستند...
1396/08/23
تیم هندبال سپاهان این روزها در کورس قهرمانی مسابقات لیگ برتر قرار دارد و شاگردان محسن طاهری جزو 3 تیم ابتدایی جدول لیگ هستند. اما این اتفاق همه ظرفیت هندبال اصفهان را به نمایش نگذاشته است. در سال‌های نه‌چندان دور اصفهان، به‌واسطه حمایت باشگاه سپاهان از این رشته، قدرت اول هندبال ایران بود و برای سال‌های متوالی جام قهرمانی نصیب هندبالیست‌های اصفهانی می‌شد و اسکلت اصلی تیم ملی هم با حضور اصفهانی‌ها شکل می‌گرفت. اما کم‌کم بقیه استان‌ها هم در این حوزه سرمایه‌گذاری کردند و همین مساله در کنار بروز مشکلات مالی باعث شد هندبال اصفهان اقتدار همیشگی خودش را از دست بدهد.
با این حال، حضور ورزشکاران اصفهانی در بقیه تیم‌ها و البته رفتن تعدادی از آنها - مثل برادران استکی - به خارج از مرزهای ایران باعث شد هندبال اصفهان همچنان تغذیه‌کننده اصلی تیم ملی باشد و امسال هم که تیم سپاهان در رقابت با نفت و گاز گچساران در اندیشه قهرمانی لیگ برتر است. در کنار این مسائل باید به ریاست علیرضا رحیمی در راس فدراسیون هندبال هم اشاره کرد که به‌نوعی سیاست‌های کلی هندبال ایران را هم تعیین می‌کند.
رحیمی در حالی به عنوان رئیس فدراسیون هندبال فعالیت می‌کند که در اوایل دهه 70 عنوان مدیرکلی اداره تربیت بدنی استان اصفهان را بر عهده داشت و حتی پایه ساخت استادیوم نقش جهان هم توسط او گذارده شد. رحیمی بعد از رفتن از اصفهان به فدراسیون هندبال رسید و سال‌های متوالی این پست را در اختیار داشت.
استعفای رحیمی از این فدراسیون همراه شد با بازگشت او به سپاهان و فعالیت تحت عنوان مدیرعامل. در یک دوره کوتاه هم مدیرعاملی پرسپولیس در اختیار وی قرار گرفت. در نهایت رحیمی، بعد از مدتی دوری از فضای ورزش، دوباره به این عرصه بازگشت و به عنوان رئیس فدراسیون هدنبال انتخاب شد تا دوره دوم مدیریت خودش را در این فدراسیون پشت سر بگذارد.
در این میان، خبر خوشی که در این هفته باعث شد هندبال ایران بیشتر از گذشته تحت تاثیر مدیریت علیرضا رحیمی قرار بگیرد، مربوط به پست آسیایی رحیمی بود که اتفاقی بسیار امیدوارکننده به حساب می‌آید. مجمع انتخاباتی کنفدراسیون هندبال آسیا در آنتالیای ترکیه برگزار و علیرضا رحیمی رئیس فدراسیون هندبال ایران به عنوان نایب‌رئیس این کنفدراسیون انتخاب شد. رحیمی پیش از این هم توانسته بود در آسیا عهده‌دار مسئولیت‌های مختلف باشد.
همچنین هفتاد و یکمین کنگره انتخاباتی فدراسیون جهانی هندبال در حالی دیروز (دوشنبه) به پایان رسید که رئیس این مجموعه و اعضای هیات‌رئیسه برای 4 سال دیگر معرفی شدند. علیرضا رحیمی رئیس فدراسیون هندبال ایران به همراه سعید رجایی رئیس کمیته بین‌الملل این فدراسیون در این کنگره شرکت کردند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code