موضوعات
اصفهان

محرومیت‌زدایی از مناطق کم‌برخوردار اصفهان

نویسنده:
نایب‌رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: توسعه کمّی شهر اصفهان باید کند شود و در ازای آن شاخص‌های کیفیت زندگی شهری ارتقا یابد و محرومیت‌زدایی از مناطق کم‌برخوردار و حاشیه شهری در اولویت قرار گیرد...
1396/07/18
نایب‌رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: توسعه کمّی شهر اصفهان باید کند شود و در ازای آن شاخص‌های کیفیت زندگی شهری ارتقا یابد و محرومیت‌زدایی از مناطق کم‌برخوردار و حاشیه شهری در اولویت قرار گیرد.
به گزارش فارس، امیراحمد زندآور اظهار کرد: لازمه زندگی شهروندان در شهرها برخورداری از امکانات متنوع شهری است که عمدتا فراهم آوردن این‌گونه امکانات مختص شهرها و مدیریت و نظارت بر روند توسعه آن بر عهده مدیریت شهری است.  وی افزود: یکی از ضروریات اجتماعی و حقوقی لزوم تساوی تمام افراد در برخورداری از امکانات برای تحقق عدالت اجتماعی است؛ موضوعی که هم در قانون اساسی و هم در سایر قوانین به آن پرداخته شده است.  نایب‌رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: مسأله عدالت به عنوان یکی از مفاهیم بنیادین و اصلی در بستر نظریه‌های حقوقی و سیاسی و مساله عدالت اجتماعی و اهمیت توجه به آن از دیرباز در جوامع مختلف مطرح بوده است.  وی با تأکید بر اینکه بدون شک تفکر حاکم بر مدیریت شهری می‌تواند به ارتقای حقوق شهروندان یا نادیده گرفتن حقوق آنها منجر شود، ادامه داد: به هر حال، چه در بحث امور ترافیکی و حمل و نقل و چه در بحث معماری و شهرسازی، فراهم آوردن شرایط مناسب برای بهره‌مندی تمام شهروندان از امکانات به صورت تساوی امری ضروری و غیرقابل اجتناب است.
زندآور خاطرنشان کرد: مهم‌ترین اولویت در توسعه شهری گردشگری است. توسعه زیرساخت‌های گردشگری از جمله فضاهای اقامتی و پذیرش گردشگران داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی ضمن شناساندن قابلیت‌ها و ظرفیت‌های هنری، صنعتی، اقتصادی و تمدنی اصفهان به گردشگران، رونق اقتصاد و به تعبیر دیگر راه‌اندازی کارخانه‌های بدون دود را به ارمغان خواهد داشت.  وی عنوان کرد: احداث کمپ‌ها و اردوگاه‌های گردشگری در ورودی‌های شهر اصفهان با کلیه امکانات رفاهی، تفریحی و درمانی راهگشاست.
نایب‌رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه در عرصه عمران تکمیل و اتمام پروژه‌های ناتمام شهری باید در اولویت قرار بگیرد، یادآور شد: اینک زمان آن فرارسیده است که توسعه کمّی شهر کند شود و شاخص‌های کیفیت زندگی شهری ارتقا یابد، محرومیت‌زدایی از مناطق کم‌برخوردار و حاشیه شهری در اولویت قرار بگیرد و توسعه خدمات با رویکرد عدالت‌محوری در نظام مدیریت شهری حاکم شود.  وی اذعان کرد: شهردار اصفهان رسما کار خود را آغاز کرده و امیدواریم با نسیم نوروزی شهر همیشه جاوید اصفهان خرمی، نشاط، بالندگی، عمران و توسعه را تجربه کند و طعم نشاط و سرور را دوباره مزه کند.
زندآور متذکر شد: شهردار اصفهان با استفاده از ظرفیت‌های کارشناسان و خبرگان در شهرداری و نخبگان، مطلعان و صاحبان‌ دانش و تجربه برای اصفهان طرحی نو دراندازد و اصفهان را به جایگاه شایسته‌اش ارتقا بخشد. برای تحقق این مهم پیشنهاد می‌کنم طرح پارلمان هم‌اندیشی صاحب‌نظران علمی و اجرایی در صورت موافقت اعضای شورای شهر در جلسه آتی تقدیم شورا شود.  وی تصریح کرد: حل مشکلات اصفهان نیازمند اتخاذ راهبردها و تدابیر اصلاحی است به طوری که پایداری آن حفظ شود و در مسیر توسعه جامع و متوازن و انسانی گام بردارد. منظور از پایداری وضعیتی است که در آن مطلوبیت و امکانات موجود در طول زمان کاهش نیابد.
نایب‌رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای اسلای شهر اصفهان ابراز کرد: امیدواریم شهردار منتخب با گزینش افراد توانمند در وهله نخست سازمان شهرداری را پایدار کند و سپس با اتخاذ راهبردهای توسعه پایدار به تردیدها، بی‌اعتمادی‌ها، سوء‌مدیریت‌ها و هدررفت سرمایه‌های انسانی، مادی و امکاناتی خاتمه بخشد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code