موضوعات
اصفهان

مجوز باشگاه‌داری حرفه‌ای به سپاهان داده نشد

نویسنده: نوید دانازاده اصفهان - خبرنگار
در اواسط هفته گذشته لیست تیم‌هایی که موفق به کسب مجوز حرفه‌ای از طرف کنفدراسیون فوتبال آسیا شدند اعلام شد اما نام باشگاه سپاهان اصفهان در این لیست قرار نداشت...
1396/08/27
در اواسط هفته گذشته لیست تیم‌هایی که موفق به کسب مجوز حرفه‌ای از طرف کنفدراسیون فوتبال آسیا شدند اعلام شد اما نام باشگاه سپاهان اصفهان در این لیست قرار نداشت. سپاهان در شرایطی نتوانست به این مجوز دست پیدا کند که در کنار نفت آبادان و پیکان در لیست تیم‌های دارای مجوز ملی قرار گرفته است و از این بابت مشکلی برای حضور در لیگ هفدهم نخواهد داشت.
به هر حال سپاهان از ابتدای دهه 80 با مدیریت محمدرضا ساکت دوران طلایی خودش را آغاز کرد و انواع و اقسام ایزوهای باشگاه‌داری را در این حوزه دریافت کرد تا بدون اغراق بین‌المللی‌ترین باشگاه ایرانی باشد و به همین دلیل بسیار عجیب بود که چرا نام سپاهان در این لیست نیست و مثلا گسترش فولاد و سایپا توانسته‌اند این مجوز را به دست بیاورند.
همین امروز اگر در سطح حرفه‌ای آسیا از نام باشگاه‌های ایران سؤال کنید بی‌شک بسیاری نام 2 باشگاه اصفهانی سپاهان و ذوب‌آهن را بر زبان می‌آورند، اما پیگیری‌های خبرنگار ایمنا از داخل باشگاه سپاهان حاکی از این است که آنها در زمینه چارت اداری و مسائل مالی به مانند سال‌های گذشته امتیازات حداکثری را کسب کرده‌اند و تنها مسأله‌ای که در این بین امتیاز سپاهان را کاهش داده مربوط به شرایطی است که در مورد استادیوم نقش جهان و نواقص آن وجود دارد.
نقش جهان با وجود اینکه از طرف باشگاه سپاهان مورد استفاده قرار می‌گیرد در بحث یکسان بودن مسیر ورود و خروج تماشاگران و اعضای اجرایی برگزاری مسابقات، سیستم صوتی استادیوم، وضعیت نور و پروژکتورها، نخاله‌های اطراف استادیوم و حتی صندلی‌های طبقه دوم با مشکلاتی روبه‌رو است که تا به امروز سعی شده از دید رسانه‌ها پنهان شود، ولی کمیته حرفه‌ای کنفدراسیون فوتبال آسیا با هیچ مدیر و هیچ باشگاهی شوخی ندارد.
بصیریان مدیر صدور مجوز حرفه‌ای سپاهان که نفر اول در زمینه این اتفاق به حساب می‌آید، گفت: مشکلات ورزشگاه نقش جهان از دلایل اصلی صادر نشدن مجوز حرفه‌ای برای این باشگاه است.
 وی همچنین اضافه کرد: بندهای I-01 تا I-14 (الزامات کنفدراسیون فوتبال آسیا) مربوط به استادیوم‌های خانگی جزو الزامات با معیار A محسوب می‌شود و باشگاها باید این معیار را رعایت کنند، اما متأسفانه ورزشگاه نقش جهان الزامات A را ندارد و مورد تأیید برای برگزاری مسابقات آسیایی نیست.
با وجود اظهارات بصیریان کنفدراسیون فوتبال آسیا برای 7 باشگاه پرسپولیس، استقلال تهران، تراکتورسازی تبریز، ذوب‌آهن اصفهان، گسترش  فولاد تبریز، فولاد خوزستان و سایپا مجوز صاد کرده است و باید دید که سپاهان چه زمانی می‌تواند با برطرف کردن نواقص موجود این مشکل را حل کند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code