موضوعات
اصفهان

فجایع میانمار در تاریخ بی‌سابقه است

نویسنده:
امام‌جمعه اصفهان گفت: دنیا را ظلم پر کرده است و مدعیان حقوق بشر در برابر این همه جنایت در میانمار هیچ واکنشی نشان نمی‌دهند و سکوت کرده‌اند...
1396/06/19
امام‌جمعه اصفهان گفت: دنیا را ظلم پر کرده است و مدعیان حقوق بشر در برابر این همه جنایت در میانمار هیچ واکنشی نشان نمی‌دهند و سکوت کرده‌اند.
به گزارش ایسنا، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در خطبه‌های نماز جمعه اصفهان اظهار کرد: سکوت سازمان ملل و طرفداران حقوق بشر در برابر قتل‌عام در میانمار بسیار عجیب است. آتش زدن مسلمانان و نحوه کشتار و قتل‌عام در میانمار و یمن در تاریخ بی‌سابقه است.
امام‌جمعه اصفهان با اشاره به تشییع پیکر مطهر شهید محسن حججی ادامه داد: تشیع پیکر مطهر این شهید والامقام هفته آینده پس از مشهد و قم در اصفهان برگزار می‌شود که مسیر آن در اصفهان از میدان بزرگمهر تا گلستان شهدا خواهد بود.
طباطبایی‌نژاد گفت: ویژگی خاصی در شهید حججی و نحوه شهادت او وجود دارد که همه را در جامعه و حتی کشورهای دیگر منقلب کرده است.

دامنه
 عید غدیر واقعه‌ای برای اعلام تشکیل حکومت اسلامی است

امام‌جمعه دامنه عید غدیر را واقعه‌ای برای اعلام تشکیل حکومت اسلامی و عید سیاست دانست و گفت: غدیر مصاف بین حق و باطل است و این مصاف کماکان ادامه دارد.
به گزارش فارس، حجت‌الاسلام ناصر صابری با اشاره به عید غدیر اظهار کرد: در میان تمام مباحث و معارفی که این ایام به سمع و نظر مؤمنان، مؤمنات و دوس‌داران مجالس امیرالمؤمنین (ع) می‌رسد، شاید این نکته قابل تأمل باشد که هنوز هم ندای رسول اکرم (ص) در روز غدیر سال دهم هجری مبنی بر پذیرش ولایت امیرالمؤمنین (ع) در گوش پاک آزادی‌خواهان جهان طنین‌انداز است.
وی افزود: هنوز هم دعوت به داخل شدن در ولایت امیرالمؤمنین (ع) ما را از عذاب الهی در امان نگه خواهد داشت.
امام‌جمعه دامنه گفت: ما باید هنوز هم گوش شنوای خود را به پیامبر (ص) بسپاریم که فرمودند: «از پذیرش ولایت سر باز نزنید و استنکاف نکنید».
وی عید غدیر را واقعه‌ای برای اعلام تشکیل حکومت اسلامی و عید سیاست دانست و افزود: غدیر مصاف بین حق و باطل است و این مصاف کماکان ادامه دارد. بیان معارف غدیر ما را به سیره حکومت علوی نزدیک می‌کند.

نایین
 مسئولان برای انجام کارهای تحول آفرین تلاش کنند

امام‌جمعه نایین از مسئولان این شهرستان خواست با بی‌توجهی به حاشیه‌ها برای تغییر در ساختار شهری و انجام کارهای تحول‌آفرین در جهت پیشرفت این شهرستان تلاش کنند.
به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام سید علی سجادی در خطبه‌های نماز عید قربان در رواق فاطمیه امامزاده سلطان سید علی (ع) نایین گفت: در مدیریت جدید شهر نایین باید تحولات بزرگی اتفاق بیفتد و در این مدیریت باید مسئولان اجرایی توانمند و کارآمد وجود داشته باشند.
وی با بیان اینکه امروز دیگر فرصت آزمون و خطا وجود ندارد، افزود: با تغییرات مدیریتی در ساختار ادارات و مسئولان می‌توان اتفاقات گسترده‌ای را رقم زد.
امام‌جمعه نایین با تبریک عید سعید قربان و آغاز هفته ولایت و امامت خواستار توجه و اهمیت دادن بیش از پیش به اعیاد در این شهرستان شد.

چادگان
 آمریکا آرزوی بازدید از مراکز نظامی ایران را به گور خواهد برد

  امام‌جمعه شهرستان چادگان گفت: اصرار آمریکا برای بازدید از مراکز نظامی ایران قطعا آرزویی است که به گور خواهد برد و هیچ غلطی نخواهد کرد.
به گزارش فارس، حجت‌الاسلام ابوالفضل سلیمانی در نماز جمعه چادگان اظهار کرد: تقوا باعث وحدت و انسجام مسلمانان می‌شود و جسم و روح انسان نیز آرامش می‌گیرد چراکه انسان مؤمن با مشورت و همدلی در راه کارهای خیر قدم برمی‌دارد و این نشانه ایمان و تقواست.
وی افزود: جوانان سرمایه‌های این کشور هستند که باید با برنامه‌ریزی‌های صحیح برای ارتقای علمی و دینی آنان فکری اساسی کرد تا با حضور در کلاس‌های آموزشی مذهبی، علمی و اجتماعی بتوانند برای جامعه قدم‌های مثبت بردارند و به معنای واقعی کلمه آینده‌سازان کشور باشند.
امام‌جمعه شهرستان چادگان گفت: عید غدیر کلید راه مسلمانان و راهنمای خوبی برای مسیر زندگی است. غدیر عصاره زحمات پیامبران (ص)، عصاره امامت و ولایت و به معنای حاکمیت خداست، یعنی کسی حق حاکمیت ندارد جز اینکه از خدا حکم داشته باشد.

شهرضا
 حج امسال اقتدار ایران اسلامی را ثابت کرد

  امام‌جمعه شهرضا گفت: مراسم حج امسال اقتدار جمهوری اسلامی ایران را ثابت کرد و حجاج ایرانی در امنیت و آرامش کامل مناسک خود را انجام دادند.
به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام سیف‌الله یعقوبی در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان شهرضا با اشاره به فرارسیدن عید غدیر اظهار کرد: این روز نماد ولایتمداری مسلمانان و شیعیان حضرت علی (ع) است.
وی ادامه داد: رمز قبولی طاعات و عبادات، ولایتمداری و پذیرش ولایت حضرت علی (ع) است. شیعیان در طول تاریخ، با وجود سختی‌های فراوان، اعتقادات ناب خود را حفظ کرده‌اند و خون‌های بسیاری نیز در این راه ریخته شده است.
امام جمعه شهرضا با اشاره به فرارسیدن سالروز قیام خونین مردم در روز جمعه 17 شهریورماه سال 1357 گفت: در آن روز عده زیادی از مردم که برای رضای خدا و اجرای احکام دین قیام کرده بودند، به شهادت رسیدند.
یعقوبی اضافه کرد: در طول دوران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، مردم مسلمان و ولایتمدار ایران برای صیانت از ارزش‌های دینی و انقلابی مجاهدت‌های زیادی انجام داده‌اند.

باغ‌بهادران
 تفکر غدیر بر بدن دشمنان لرزه انداخته است

 امام‌جمعه باغ‌بهادران گفت: آنچه امروز بر بدن دشمنان لرزه انداخته، تفکر غدیر است که این تفکر همان روحیه استکبارستیزی و نفی کفر و طاغوت است.
به گزارش فارس، حجت‌الاسلام علیرضا فرهنگ در خطبه‌های نماز جمعه شهر باغ‌بهادران اظهار کرد: رضایت‌مندی از زندگی و صبر در برابر مشکلات یکی از موضوعاتی است که همیشه باید مورد توجه افراد قرار گیرد.
وی با اشاره به حدیثی از امام باقر (ع) افزود: انسان باید هنگام گرفتارى صبوری کند، در وقت قضا تسلیم واجب و در هنگام نعمت خداوند شکرگزار باشد.
امام‌جمعه باغ‌بهادران با بیان اینکه وقتی انسان روحیه قناعت را در خود تقویت نکند به‌ طور طبیعی طمع در او زیاد خواهد شد، گفت: انسان راضی به خاطر قناعت آرامشی را درون خود حس می‌کند که در عین سختی احساس بی‌نیازی می‌کند به همین خاطر حسرت نداشته‌ها را نمی‌خورد و نسبت به آنچه در دست دیگران است، محزون نمی‌شود.
وی با توجه به کشتار بی‌رحمانه مسلمانان مظلوم یمن و میانمار خاطرنشان کرد: مدعیان دروغین حقوق بشر مگر کشتار بی‌رحمانه مظلومان یمن و میانمار را نمی‌بینند که این‌گونه سکوت مرگبار اختیار کرده‌اند.
ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code