موضوعات
اصفهان

عینکی برای خواب راحت

نویسنده:
یک شرکت آمریکایی عینکی ساخته که ۱۰ دقیقه پس از استفاده کاربر را به خوابی عمیق فرو می‌برد. به گزارش مهر، شرکت Sana Health عینک خواب ساخته است...
1396/05/21
یک شرکت آمریکایی عینکی ساخته که ۱۰ دقیقه پس از استفاده کاربر را به خوابی عمیق فرو می‌برد. به گزارش مهر، شرکت Sana Health عینک خواب ساخته است. سازنده این عینک به کاربران خود قول می‌دهد پس از ۱۰ دقیقه استفاده از آن به خوابی عمیق فروروند. البته عینک سانا فقط محافظی در برابر نور نیست.
این عینک با قابی شبیه هدست واقعیت مجازی مکانیسم‌های مختلفی برای شبیه‌سازی صوتی وبصری در خود دارد. این شبیه سازی ها، الگوهایی را در مغز ایجاد می‌کنند که در چرخه‌های طبیعی خواب وجود دارد. به این ترتیب وضعیت استراحت عمیق را تلقین و بی‌خوابی را دور می‌کنند. این شرکت همچنین دارای یک ماسک خواب است که می‌تواند نوسان‌های سیستم عصبی فرد را کنترل و برهمین اساس شبیه سازی صوتی و تصویری مخصوص فرد ارائه کند. در حال حاضر این شرکت مشغول آزمایش دستگاه روی ورزشکاران است.

با این قفل هوشمند مراقب فرزندانتان باشید
محققان یک قفل هوشمند برای کودک ساخته اند که به هر دری آویزان می‌شود و ورود و خروج کودک از اتاقش را به والدین او هشدار می‌دهد.
به گزارش مهر، محققان برای کنترل ورود و خروج و فعالیت‌های کودکان یک قفل هوشمند مجهز حسگر حرکتی ساخته اند که به شکل یک اسباب بازی است و پشت در اتاق کودک آویزان می‌شود. اگر کودک از اتاق خود خارج شود این قفل برای والدین او پیام هشدار ارسال می‌کند.
این قفل Decco نام دارد و می‌توان آن را به هر دستگیره دری در خانه آویزان کرد. پس از آویزان کردن آن کافی است بزرگسال وضعیت مورد نظر خود را در اپلیکیشن همراه آن وارد کند. با هرگونه تغییری در وضعیت ثبت شده پیام هشداری به تلفن همراه بزرگسال ارسال می‌شود. این گجت به خصوص برای محافظت از کودکانی با نیازهای خاص بسیار کارآمد است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code