موضوعات
اصفهان

طرح‌های کلان راه‌سازی در غرب اصفهان توسعه می‌یابد

نویسنده:
نماینده مردم فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت گفت: طرح‌های کلان راه‌سازی به سمت محورهای غرب استان اصفهان توسعه می‌یابد...
1396/06/22
 نماینده مردم فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت گفت: طرح‌های کلان راه‌سازی به سمت محورهای غرب استان اصفهان توسعه می‌یابد.
اکبر ترکی در گفت‌وگو با ایرنا از پیگیری برای توسعه قطار سریع‌السیر اصفهان - تهران به سمت سه‌راهی پلیس‌راه دامنه - فریدن خبر داد.  وی همچنین از اختصاص بودجه‌ای مستقل برای توسعه و اتصال بزرگراه اراک - خمین - گلپایگان - خوانسار - دامنه - داران - چادگان - شهرکرد در قالب کریدور شمال به جنوب کشور خبر داد.  نماینده مردم فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت با بیان اینکه قسمت‌هایی از این طرح بزرگ نظیر محور چادگان تا قلعه شاهرخ، بن تا شهرکرد و چادگان تا رزوه اجرا شده است، افزود: طرح دوبانده کردن محور چادگان تا سه‌راه زاینده‌رود و نیز سه‌راه تیران به اصفهان به دلیل حادثه‌خیز بودن و تردد بالا در سال 96 اجرا خواهد شد.  ترکی همچنین از رایزنی برای تغییر و توسعه مسیر راه‌آهن اراک - گلپایگان - میمه - اصفهان از سمت گلپایگان به خوانسار و از خوانسار به راه‌آهن اصلی اصفهان - داران - ازنا خبر داد و گفت: این طرح به تصویب وزارت شهرسازی نیز رسیده است.  نماینده مردم فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت درباره پروژه راه‌آهن اصفهان - داران - ازنا عنوان کرد: به این پروژه که در گذشته مصوب و طی سال‌های متمادی متوقف ‌شده بود، با پیگیری مجدانه، در بودجه امسال 22 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است.
وی با بیان اینکه راه‌آهن اصفهان - داران - ازنا جزء شاخه اصلی شبکه راه‌آهن غرب استان محسوب می‌شود، از اختصاص تسهیلات ویژه به پیمانکار طرح جهت تسریع تکمیل آن خبر داد و افزود: اعتبار خوبی به این پروژه تخصیص داده‌ شده است و امید داریم که این موضوع را تا سال‌های آینده به پایان برسانیم.
این نماینده با اشاره به موضوع کنارگذرهای داران و حادثه‌هایی که در این محور اتفاق می‌افتد، گفت: در طراحی قبلی، باند رفت از بالای داران و باند برگشت از پایین این شهر عبور می‌کرده است که به دلیل کمبود اعتبار تنها یک مسیر به‌ عنوان محور مواصلاتی ساخته ‌شده است.  ترکی یادآور شد: هم‌اکنون نقطه حادثه‌خیز این محور (پل قفر) به صورت موقت ایمن‌سازی شده است.
ترکی در مورد جاده داران - دورود گفت: وزارت راه و شهرسازی در مورد تکمیل این جاده تعهد کرده است که تا پایان سال 96 این پروژه به بهره ‌برداری برسد  ، ضمن آنکه دوبانده شدن مسیر پلیس‌‌راه دامنه تا خوانسار تا پایان سال جاری نیز انجام خواهد شد.
وی از احداث و تکمیل باند دوم مسیر شهرکرد – بن - داران و جاده چادگان - رزوه در سال جاری خبر داد و با اشاره به مشکلات جاده‌های شهرستان چادگان گفت: جاده‌های اصفهان - چادگان و داران - چادگان به دلیل تردد بالا لازم است دوبانده شوند که امیدواریم تا پایان سال جاری این کار صورت گیرد.
ترکی همچنین از تکمیل پل شهید قجاوند بوئین میاندشت و احداث زیرگذر بوئین میاندشت - سه‌راه ازناوله و نیز بهسازی راه‌های روستایی این شهرستان خبر داد.
نماینده مردم فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت افزود: طرح بهسازی بیش از 170 کیلومتر راه‌های روستایی فریدونشهر و سایر قسمت‌های باقیمانده نیز تا پایان سال آینده اجرایی خواهد شد.
وضعیت محورهای مواصلاتی غرب استان اصفهان، با وجود آنکه شاهرگ این استان در اتصال به غرب کشور به شمار می‌روند، غیراستاندارد و حادثه‌خیز هستند به طوری که کمربندی داران - الیگودرز در سال‌های اخیر به دلیل وقوع مکرر حوادث ناگوار به «جاده مرگ» مشهور شده است.
شهرستان‌های فریدن با بیش از 49 هزار نفر، فریدونشهر با 35 هزار نفر ، چادگان با 32 هزار نفر و بوئین میاندشت با بیش از 24 هزار نفر جمعیت به ترتیب در 140، 180، 110 و180 کیلومتری غرب استان اصفهان قرار دارند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code