موضوعات
اصفهان

صندلی همراه برای کارگران

نویسنده:
یک استارت‌ آپ آلمانی صندلی همراه سبکی برای کارگران ساخته که به بدن آنها متصل می‌شود. این صندلی که در حقیقت یک اگزواسکلتون است، برای افرادی مناسب است که باید مدت طولانی بایستند...
1396/07/19
یک استارت‌ آپ آلمانی صندلی همراه سبکی برای کارگران ساخته که به بدن آنها متصل می‌شود. این صندلی که در حقیقت یک اگزواسکلتون است، برای افرادی مناسب است که باید مدت طولانی بایستند.
به گزارش مهر، استارت آپ آلمانی nooneeAG یک صندلی همراه برای کارگران ساخته است. این صندلی با استفاده از کامپوزیت‌های پلیمری دارای فناوری پیشرفته ساخته شده و فقط 3/5 کیلوگرم وزن دارد. همچنین به‌راحتی با هر سایز بدن و کفش‌های ایمنی کار همخوانی دارد.  این دستگاه انعطاف‌پذیر ارگونومیک بیشتر شبیه یک اگزواسکلتون است که عضلات پشت پا را از بالا تا پایین در بر می‌گیرد.
جالب آنکه برخلاف تصور، این صندلی همراه برای افراد تنبل ساخته نشده است. در حقیقت کیت گونورا، خالق گجت آن را برای کارمندان و کارگران کارخانه‌ها ساخته که باید برای مدتی طولانی بایستند و گاهی اوقات برای سرهم کردن یک قطعه باید به شیوه‌های غیرمعمول خم شوند.  با کمک این گجت کاربران می‌توانند حتی با این صندلی راه بروند و در محل کار از وضعیت‌های بدنی شدید اجتناب کنند.
این در حالی است که شرکت‌هایی مانند آئودی مشغول آزمایش این گجت هستند. شرکت‌های اسکودا، دایملر، بی ام دبلیو و رنو نیز صندلی را آزمایش کرده‌اند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code