موضوعات
اصفهان

صدای همشهری

نویسنده:
021.88932308- 031.36650565-36650566 [همشهری عزیز، دانستن نظرات، پیشنهاد‌ها و انتقادات شما ،ما را در بهبود كیفیت روزنامه خودتان یاری می‌كند. به علاوه ما مشتاق شنیدن صدای شما و طرح مسائل و مشكلاتتان هستیم. با ما از طریق این شماره‌ها و در فاصله زمانی ساعت 14 تا 16 تماس بگیرید.]
1396/07/18
 کارگران بدون مزد
در بسیاری از فروشگاه‌ها، به‌ویژه فروشگاه‌های پوشاک، هنگام جذب نیرو، قراردادی صوری بین کارفرما و کارمند یا همان کارگر با حقوق طبق قانون کار اما بدون درج مدت قرارداد و تاریخ منعقد می‌شود. متاسفانه در واقعیت، حقوق پایه کارگری نیز پرداخت نمی‌شود و بدون تاریخ بودن قراردادها موجب شده است کارفرماها هر زمانی که اراده کنند به تعدیل نیرو بپردازند و هیچ‌یک از نیروها حق اعتراض نداشته باشند. از اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی درخواست می‫کنیم که راهی برای برخورد با این دسته از کارفرماها پیدا کنند و بیش از این اجازه ندهد که حق نیروهای زحمتکش ضایع شود.
محمدعلی بهرامی - شهروند شهرک مجلسی

 آموزش حقوق شهروندی
برخی از شهروندان در خودروهای عمومی اقدام به کشیدن سیگار یا حرف زدن با صدای بلند با گوشی تلفن همراه می‫کنند. آموزش حقوق شهروندی یکی از وظایف کمیته فرهنگ شهروندی است. در این زمینه از مسئولان مربوطه خواهشمندیم برای ارتقای سطح این فرهنگ نهایت تلاش خود را به کار بگیرند.
فاطمه مولایی - شهروند اصفهانی

 ایمنی در کوه صفه
مجموعه تفریحی و گردشگری کوه صفه که روزانه تعداد زیادی بازدیدکننده دارد، این روزها از ایمنی بیشتری برخوردار است. اگر این محل یک تیم ایمنی و امداد و نجات به طور دائم داشته باشد، وضعیت بسیار بهتر خواهد شد. ضمن اینکه شهربازی مجموعه هم به رسیدگی بیشتر نیاز دارد و اداره استاندارد باید بر آن بیشتر نظارت کند.
 غزل آقایی - کارشناس محیط زیست

 دریافت غیرقانونی پول
من مادر 2 فرزند در مقاطع دبستان و راهنمایی هستم که برای ثبت‌نام آنها در مدرسه بیش از 3 میلیون تومان وجه نقد پرداخت کرده‌ام. مدارس اصفهان بدون توجه به سطح درآمد خانواده‌ها، چه هنگام ثبت‌نام و چه هنگام تحویل کارنامه‌ها، اقدام به دریافت پول از والدین می‌کنند در حالی که این کار در مدارس دولتی کاملا غیرقانونی است. والدین راهی جز پرداخت این مبالغ ندارند چون اگر پول ندهند، در مدرسه با فرزندشان به شکل مناسبی رفتار نمی‫شود.
الهام عابدی - شهروند اصفهانیارسال پیام اشتراک 
 
 Security code