موضوعات
اصفهان

شکست داعش معجزه بود

نویسنده:
نماینده ولی فقیه در استان و امام‌جمعه اصفهان گفت: آمریکایی‌ها پیش‌بینی کرده بودند که داعش حداقل 30 سال دیگر هم متوقف نخواهد شد و شکست آن توسط نیروهای مقاومت یک معجزه بود.
1396/09/05
به گزارش ایسنا، سید یوسف طباطبایی‌نژاد در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه اصفهان با اشاره به شکست داعش گفت: برخی می‌خواستند با داعش مذاکره کنند. مگر این جماعت قاتل که هر کجا می‌رسد فقط کشتن را بلد است، مذاکره می‌فهمد؟!
وی ادامه داد: پیروزی بر داعش کار بسیار بزرگی بود، به‌خصوص که بسیاری از نقاط حساس کشورهای عراق و سوریه را گرفته بودند. بیرون کردن آنها نتیجه مجاهدت و فداکاری مدافعان حرم بود.
امام‌جمعه اصفهان گفت: سردار سلیمانی کسی است که هیچ کجای دنیا مثل او را ندارد. مردی بزرگ که با نامه‌ای که بعد از پیروزی بر داعش برای مقام معظم رهبری نوشت، موجب غرور و عزت ایران شد. سردار سلیمانی گفته بود به‌زودی هیچ حکومت داعشی وجود نخواهد داشت و درست همین اتفاق افتاد و به دنیا نشان داد هیچ کار ناشدنی برای جبهه حق وجود ندارد.

فلاورجان
بسیج نیرویی مخلص و امید مسلمانان جهان است

امام‌جمعه فلاورجان گفت: بسیج یک نیروی مخلص، متدین، کارآمد و فداکار، امید مسلمانان جهان و مایه‌ امید همه دوستان انقلاب اسلامی و مایه یأس و وحشت دشمنان اسلام است.
به گزارش فارس، حجت‌الاسلام محمد قدوسی در خطبه‌های نمازجمعه ضمن توصیه به تقوای الهی اظهار کرد: بسیج سازمانی فراگیر و پویا و خدمت‌رسانی بی‌منت است که در هر عرصه‌ای وارد شده به توفیق الهی موفق بوده و خوب ظاهر شده است و این شامل تمامی زمینه‌ها می‌شود.
قدوسی بیان کرد: فرهنگ و تفکر بسیجی دارای نگاهی خاص و ناب اسلامی است که ذره‌ای شائبه ندارد. در آن ریا و ترس از دشمن جایگاهی ندارد، راحتی و آسایش، خودخواهی و خودمحوری و سستی در قبال وظایف شرعی معنا ندارد و قدرت نرمی است که هیچ قدرتی در برابرش نمی‌تواند بایستد و شکستش قطعی است.

نایین
 حذف داعش را مرهون تلاش سردار سلیمانی می‌دانیم

امام‌جمعه نایین گفت: پیروزی در حذف داعش را مرهون سردار سلیمانی، سپاه پاسداران، شهدای مدافع حرم و خانواده‌های آنان می‌دانیم.
به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام سید علی سجادی در خطبه‌های نمازجمعه نایین شکست داعش را با محوریت جمهوری اسلامی ایران دفع و رفع خطر از همه مسلمانان و سراسر جهان دانست و گفت: خطر داعش تنها برای ایران و عراق نبود بلکه سراسر جهان را تهدید می‌کرد.
وی افزود: همان‌طور که رهبر معظم انقلاب در جواب پیام سردار سلیمانی فرمودند، نباید از کید و مکر دشمنان غافل بشویم.
حجت‌الاسلام سجادی تصریح کرد: در برابر دشمنان هوشیاری لازم است، به‌خصوص برای نیروهای نظامی و اطلاعاتی که تاکنون چنین بوده است.

داران
 دشمن بنیان خانواده را هدف گرفته است

امام‌جمعه داران گفت: دشمن برای مقابله با نظام اسلامی بنیان خانواده را با شیوه‌های مدرن مورد هدف قرار می‌دهد.
به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام اسماعیل سیاوشی در خطبه‌های نمازجمعه شهر داران افزود: شیوه ازدواج نخستین امام شیعیان جهان با حضرت زهرا(س) می‌تواند برای جوانان ما الگو و بهترین راه و روش زندگی باشد.
امام‌جمعه داران با بیان اینکه تراز اصلی بنیان خانواده قرآن است، تصریح کرد: ترویج سبک زندگی اسلامی - ایرانی بهترین شیوه مبارزه با این تهاجم است.
حجت‌الاسلام سیاوشی گفت: مهم‌ترین ثمره ازدواج مودت است و زن و شوهر همواره باید پشتیبان هم باشند تا آسایش و آرامش در زندگی برقرار شود.

چادگان
ریشه‌کن شدن داعش نصرت الهی بود

امام‌جمعه چادگان گفت: خدا را شکر می‌کنیم که با هوشیاری امام خامنه‌ای و مرجع بزرگ شیعه آیت‌الله سیستانی و سرداری چون قاسم سلیمانی این موضوع تمام شد. باید رژیم غاصب صهیونیستی و آمریکا به عزا بنشینند، این نصرت الهی بود که ریشه آنها کنده شد.
به گزارش فارس، حجت‌الاسلام ابوالفضل سلیمانی در خطبه‌های نمازجمعه چادگان که در مسجد جامع این شهر برگزار شد، اظهار کرد: شیطان دشمن خدا و بشر است و قسم خورده فریب دهد. با وجود این، تکلیف روشن است و بی‌خردی است که کسی همه نعمت‌ها را از خدا بگیرد و از دشمن اطاعت کند.
وی در ادامه گفت: ائمه (ع) بین دشمن، اهل سنت و دوستان رفتاری خاص داشتند. دشمنان می‌خواستند اتحاد را از بین ببرند و امام دستور دادند که باید اینگونه رفتار کرد: با ایشان نماز بخوانید، به دیدار بیمارانشان بروید، با اخلاق خوب رفتار کنید و در تشییع جنازه ایشان حاضر شوید.
سلیمانی ابراز کرد: در حادثه زلزله کرمانشاه مردم هرچه در توان داشتند انجام و به دنیا نشان دادند که چگونه می‌توان به یکدیگر کمک کرد. مسئولان هم انجام وظیفه کردند، دیدید که مردم چگونه مقام معظم رهبری را مثل پدری در میان گرفتند و از ایشان استقبال کردند.

باغ بهادران
می‌خواهند لانه جاسوسی دیگری در ایران تأسیس کنند

امام‌‌جمعه باغ بهادران گفت: شنیده‌ها حاکی از آن است که عده‌ای بدون توجه به پرونده سیاه غرب در جاسوسی از کشورمان تلاش می‌کنند اتحادیه اروپا در ایران دفتری تأسیس کند.
به گزارش فارس، حجت‌الاسلام علیرضا فرهنگ در خطبه‌های نمازجمعه باغ بهادران اظهار کرد: سخاوت به‌ عنوان یک فضیلت اخلاقی باید در وجود زن و مرد به‌ عنوان ارکان اصلی زندگی تقویت شود.
وی با بیان اینکه یکی از نکاتی که باید مردان در زندگی مراعات کنند غافل نشدن از توجه به نیازهای اهل منزل است، خاطرنشان کرد: در حدیثی از امام سجاد(ع) آمده است که می‌فرمایند: «شایسته آن است که انسان بر اهل ‌و عیال خود وسعت و گشایش دهد.»
امام‌‌جمعه باغ بهادران با تأکید بر اینکه یکی از آفات زندگی‌ها بی‌توجهی بعضی از افراد به نیازهای خانواده‌شان است، متذکر شد: کسانی در زندگی موفق هستند که هر روز وقتی را به خانواده خود اختصاص می‌دهند و پای درددل آنان می‌نشینند و فراموش نکنیم که یکی از موارد سخاوت مردم نسبت به زندگی همین توجه به نیازهای روحی و جسمی خانواده و وقت گذاشتن برای آنان است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code