موضوعات
اصفهان

شهردار جدید اصفهان از پیش تعیین شده نیست

نویسنده:
سخنگوی موقت منتخبان دوره پنجم شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: اینکه گفته می‌شود شهردار از پیش تعیین شده است، درست نیست. حتی نمی‌توان گفت کدام 3 نفر بین 8 نفر فعلی شانس بیشتری برای انتخاب شدن دارند...
1396/05/21
سخنگوی موقت منتخبان دوره پنجم شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: اینکه گفته می‌شود شهردار از پیش تعیین شده است، درست نیست. حتی نمی‌توان گفت کدام 3 نفر بین 8 نفر فعلی شانس بیشتری برای انتخاب شدن دارند.
علیرضا نصراصفهانی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به آخرین وضعیت فرایند انتخاب شهردار اصفهان اظهار کرد: چند مرحله از انتخاب شهردار پشت سر گذاشته شده و در آخرین مرحله تعداد نامزدها به 8 نفر رسیده است.  وی افزود: طبق برنامه‌ریزی، پس از بررسی و اعلام نظر اعضای شورا، از 8 به 4 و از 4 به 2 نفر می‌رسیم. 2 نفری که در پایان بیشترین اقبال را دارند در جلسه علنی شورای شهر حضور پیدا می‌کنند و نهایتا یک نفر از آنها به عنوان شهردار اصفهان تعیین می‌شود.
سخنگوی موقت شورای پنجم شهر اصفهان ادامه داد: 8 نفر فعلی در جلسه‌ای که هفته آینده برگزار می‌شود حضور پیدا و برنامه‌های خود را ارائه می‌کنند تا 4 نفر از بین آنها انتخاب شوند و به همین شکل فرایند ادامه می‌یابد.  نصراصفهانی با بیان اینکه هنوز منتظر اعلام وزارت کشور برای شروع کار شورا هستیم، گفت: تلاش ما این است که همزمان با شروع کار شورای شهر جدید، شهردار را معرفی کنیم که به سرپرست نیاز نداشته باشیم.
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان در رابطه با درخواست پخش زنده جلسات بررسی برنامه نامزدهای تصدی شهرداری اصفهان اظهار کرد: در این زمینه باید نظر همه اعضای شورا بررسی شود. این موضوع می‌تواند در اولین جلسه منتخبان به رای گذاشته شود و یا با هماهنگی همه اعضا صورت بگیرد.
وی با تاکید بر لزوم توجه به نظرات همه اعضا در مورد این تصمیم بیان کرد: طبیعتا چنین امکانی وجود دارد و از نظر شخصی مانعی برای پخش زنده جلسه انتخاب شهردار وجود ندارد اما تصمیم‌گیری در مورد این درخواست باید با نظر همه منتخبان باشد.
سخنگوی موقت شورای اسلامی پنجم شهر اصفهان تأکید کرد: زمانی که آرای همه 13 نفر عضو شورای شهر گرفته شود، شهردار اصفهان مشخص می‌شود و نمی‌توان گمانه‌زنی‌های مطرح شده را واقعی دانست.
نصراصفهانی در پاسخ به این سؤال که شهردار جدید چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد، عنوان کرد: کسی که می‌خواهد در منصب شهرداری قرار بگیرد باید 3 مهارت اساسی داشته باشد. اول مهارت ادراکی است، یعنی از سازمانی که می‌خواهد در آن قرار بگیرد درک لازم را داشته باشد.
وی با بیان اینکه شهرداری 320 مأموریت را بر عهده دارد، ادامه داد: مهارت بعدی فنی است. شهردار اصفهان نمی‌تواند در تمامی حوزه‌های ذیل مجموعه شهرداری متخصص باشد، اما باید اطلاعات کافی در تمام بخش‌ها را برای بر عهده گرفتن مدیریت شهری داشته باشد.  سخنگوی موقت شورای پنجم شهر اصفهان، ویژگی پاکدستی را صفتی دانست که همه در آن اتفاق‌نظر دارند و افزود: سومین مهارتی که شهردار آینده اصفهان باید داشته باشد، مهارت انسانی است، یعنی باید بتواند با مردم تعامل خوب داشته باشد و جذب مشارکت را افزایش دهد.
نصراصفهانی در پایان با اشاره به مشی اصلاح‌طلبی و نقش آن در انتخاب شهردار خاطرنشان کرد: مردم تفکری را پذیرفته‌اند و رأی دادند و طبیعی است که مشی اصلاح‌طلبی در انتخاب شهردار تأثیرگذار است اما یقینا شهرداری که انتخاب شود، شهردار یک تفکر نیست و شهردار همه 2/5 میلیون اصفهانی است و فضای کار شهر جایی برای مسائل جناحی نیست.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code