موضوعات
اصفهان

سرمربی سابق سپاهان و ذوب‌آهن همچنان خریدار دارد

نویسنده: نوید دانازاده اصفهان - خبرنگار
در تاریخ فوتبال سپاهان یک عنوان نایب‌قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا و صعود به رقابت‌های جام باشگاه‌های جهان به چشم می‌خورد که بزرگ‌ترین افتخار بین‌المللی فوتبال اصفهان و ایران در رده باشگاهی است و در 20 سال اخیر به دست آمده است...
1396/08/24
در تاریخ فوتبال سپاهان یک عنوان نایب‌قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا و صعود به رقابت‌های جام باشگاه‌های جهان به چشم می‌خورد که بزرگ‌ترین افتخار بین‌المللی فوتبال اصفهان و ایران در رده باشگاهی است و در 20 سال اخیر به دست آمده است. البته 3 تیم پرسپولیس، استقلال و پاس سابق هم سابقه قهرمانی در فوتبال آسیا را دارند اما این اتفاق مربوط به دهه 90 میلادی بوده و ربطی به دوران جدید فوتبال آسیا نداشته است.
در تیم سپاهانی که موفق شد در سال 2007 به عنوان نایب‌قهرمانی برسد، لوکا بوناچیچ کروات به عنوان سرمربی حضور داشت و با استفاده از بازیکنان جوانی مثل حسین پاپی و محمد سواری نام سپاهان را در تاریخ فوتبال ایران به ثبت رساند. لوکا قبل از آن هم 2 عنوان قهرمانی متوالی جام حذفی با سپاهان به دست آورده بود تا از این لحاظ یک شخصیت محبوب بین هواداران سپاهان باشد.
با این حال، در اواسط لیگ هفتم و بعد از اتفاقات تلخی که برای سرباز احمدی در بازی سپاهان و پرسپولیس به وقوع پیوست و به محرومیت سپاهان از بازی‌های خانگی منجر شد، لوکا به صورت یکطرفه تصمیم به جدایی از سپاهان گرفت و جای خودش را به ژوران ویرا داد. البته بوناچیچ بعد از سپاهان لیگ هفتم، یک بار دیگر هم در ابتدای لیگ یازدهم به اصفهان آمد و هدایت طلایی‌پوشان را در اختیار گرفت اما اختلافات او با بازیکنان باتجربه تیم در نهایت حکم جدایی‌اش را در همان هفته‌های ابتدایی فصل صادر کرد تا کرانچار به ایران بیاید و سپاهان را قهرمان لیگ یازدهم کند.
یک دوره ناموفق حضور در ذوب‌آهن که به اخراج در نیم‌فصل لیگ سیزدهم منجر شد، دیگر خاطره علاقه‌مندان به فوتبال در اصفهان از این سرمربی کروات است تا لوکا بوناچیچ همیشه برای اصفهانی‌ها و طرفداران 2 تیم سپاهان و ذوب‌آهن یک چهره خاص باشد. لوکا در این فصل هم به عنوان سرمربی گسترش فولاد به ایران آمد ولی هنوز به هفته دهم نرسیده از این تیم اخراج شد تا کارش در فوتبال ما به پایان برسد.
اما ۶ هفته پس از شکست در شهرآورد تبریز که به برکناری بوناچیچ از سرمربیگری گسترش فولاد منجر شد، این مربی کروات با باشگاه العربی قطر برای هدایت این تیم تا پایان فصل به توافق رسید. العربی همان تیمی است که عقیلی ۶ سال پیش، پس از ترک سپاهان، به آن پیوست. بوناچیچ که ۱۰ سال پیش برای اولین بار برای هدایت سپاهان به ایران آمد، به جز یک حضور یک ‌ساله در النصر امارات و یک دوره بسیار کوتاه در فوتبال کرواسی، در یک دهه گذشته بین لیگ برتر ایران و لیگ ستارگان قطر در رفت‌وآمد بوده است و این احتمال وجود دارد که برای سال‌های بعد باز هم تیم‌های ایرانی به حضور او روی خوش نشان دهند.
ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code