موضوعات
اصفهان

رکورد تولید در فولادسازی فولاد مبارکه به ۱۱۶ ذوب رسید

نویسنده:
کارکنان سختکوش ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم فولاد مبارکه ۶ شهریورماه توانستند با تولید ۱۱۶ ذوب با تناژ ۲۱ هزار و ۳۱۵ تن فولاد مذاب و نیز ۲۰ هزار و ۷۴۶ تن تختال، برگ زرین دیگری به دفتر افتخارات این ناحیه اضافه کنند...
1396/06/19
 کارکنان سختکوش ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم فولاد مبارکه ۶ شهریورماه توانستند با تولید ۱۱۶ ذوب با تناژ ۲۱ هزار و ۳۱۵ تن فولاد مذاب و نیز ۲۰ هزار و ۷۴۶ تن تختال، برگ زرین دیگری به دفتر افتخارات این ناحیه اضافه کنند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی فولاد مبارکه اصفهان، مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم این شرکت ضمن تأیید این خبر از افزایش بهره‌وری و استفاده بهینه از تجهیزات به عنوان 2 عاملی که بیشترین تأثیر را در کسب این رکورد داشتند، یاد کرد و افزود: به طور قطع در سالی که به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شده است، رکوردهای کسب شده از آغاز سال جاری تاکنون راه این واحد را در دستیابی به اهداف سالانه خود هموارتر خواهد ساخت.
  بنائیان ضمن قدردانی از عملکرد خوب کارکنان این ناحیه، رکورد قبلی تولید روزانه را مربوط به ۱۹ اردیبهشت سال جاری و به میزان ۱۱۵ ذوب در این کوره‌های قوس الکتریکی و ۲۰ هزار و ۵۳۲ تن تختال در ماشین‌های ریخته‌گری اعلام کرد.
وی در ادامه به سایر عوامل تأثیرگذار در ثبت این رکورد اشاره کرد و گفت: همکاری خوب ناحیه آهن‌سازی، تخلیه مناسب ذوب در کوره‌های قوس الکتریکی با فاصله زمانی ۹۹ دقیقه، آماده به کار بودن جرثقیل‌ها برای انتقال ذوب، آماده به کار بودن ماشین‌های ریخته‌گری، متوسط عرض مناسب اعلام شده از طرف قسمت برنامه‌ریزی و همچنین آماده‌سازی مناسب ذوب (از نظر زمان، دما و آنالیز) و ارسال به ریخته‌گری از دیگر دلایل دستیابی به این رکورد بوده است.
وی با تأکید بر ضرورت تثبیت این شرایط و لزوم دستیابی به رکوردهای بالاتر افزود: به‌یقین با کمک و همدلی همه واحدهای مربوطه می‌توانیم به شرایط ایده‌آل‌تری برسیم.

طراحی و راه‌اندازی سیستم مانیتورینگ ماشین جوش مقاومتی
 با به پایان رسیدن موفقیت‌آمیز طراحی و راه‌اندازی سیستم مانیتورینگ (HMI) ماشین جوش چشمی کلاف در خروجی واحد تاندم پیوسته ناحیه نورد سرد فولاد مبارکه و ذخیره تمامی هشدارهای ایجاد شده در این بخش، زمینه‌هایی فراهم شد تا این دستگاه حساس با دقت و سرعت بیشتری عیب‌یابی و از توقف آن و خط تولید تاندم جلوگیری شود.
بهروز شفیعی، کارشناس تعمیرات برق و اتوماسیون و ابزار دقیق خطوط نورد سرد فولاد مبارکه در این خصوص گفت: پس از انجام فرایند نورد ورق در تاندم پیوسته، در بعضی موارد، لایه داخلی کلاف دچار افتادگی می‌شود که این موضوع در فرایندهای بعدی تولید مشکلاتی ایجاد می‌کند. برای رفع آنها، دستگاه جوش چشمی کلاف به منظور ایجاد تعداد مناسبی نقطه جوش روی لایه داخلی کلاف استفاده می‌شود.
وی در خصوص دلایل اجرای این طرح تصریح کرد: تنها روش ارتباطی برای رفع اشکال‌های ماشین جوش مقاومتی، وصل شدن به PLC و بررسی برنامه بود که به دلیل نبود سیستم مانیتورینگ، روند عیب‌یابی در این دستگاه بسیار پیچیده شده بود و این امر توقف دستگاه و در نهایت توقف خط تولید تاندم را به دنبال داشت. برای رفع این مشکل سیستم مانیتورینگ ماشین جوش با استفاده از نرم‌افزار Wonderware Intouch طراحی و راه‌اندازی شد.
کارشناس تعمیرات برق، اتوماسیون و ابزار دقیق خطوط نورد سرد مهم‌ترین مزایای اجرای این طرح را قابلیت ردیابی تمامی مراحل کار دستگاه در HMI، راحت‌تر و سریع‌تر شدن عیب‌یابی دستگاه، کاهش توقف دستگاه و توقف خط و نیز تسلط و مهارت کارکنان تعمیرات برای عیب‌یابی آن دانست.

سرمایه‌گذاری بیش از 7 هزار میلیارد ریالی در اجرای طرح‌های آبفا
 شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان طی سال‌های 92 تا 95 با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و مشارکت مردمی بیش از 7 هزار و 832 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در اجرای طرح‌های آب و فاضلاب در گوشه و کنار استان اصفهان در دستور کار قرار داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان، مدیرعامل این شرکت با بیان اینکه در چند سال اخیر رویکردی داشته‌ایم که ظرفیت بالقوه بخش خصوصی در اجرای طرح‌های آب و فاضلاب بالفعل شود، اظهار کرد: در چند سال گذشته به این سمت پیش رفتیم که ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و مشارکت مردمی در استان شناسایی شود و با فراهم کردن زمینه‌های همکاری از ظرفیت سرمایه‌گذاری این بخش استفاده کردیم. مادامی که از توانمندی بخش خصوصی استفاده شود، می‌توانیم خدمات خود را توسعه دهیم و به تناسب آن پیشرفت حاصل می‌شود و کیفیت ارتقا می‌یابد.
هاشم امینی به طرح‌هایی که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و مشارکت مردمی در استان اصفهان عملیاتی شده است، اشاره و تصریح کرد: در دولت یازدهم طرح‌های زیر اجرا شده است: تکمیل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان و اجرای تأسیسات فاضلاب شهرستان‌های مبارکه و لنجان به روش سرمایه‌گذاری بیع متقابل با مبلغ 1215 میلیارد ریال، اجرای تأسیسات فاضلاب تیران به روش بیع متقابل سرمایه‌گذاری با مبلغ 546 میلیارد ریال، تکمیل تأسیسات فاضلاب شهر دولت‌آباد با روش سرمایه‌گذاری بیع متقابل به مبلغ 140میلیارد ریال، تکمیل تأسیسات فاضلاب نجف‌آباد به روش سرمایه‌گذاری بیع متقابل به مبلغ 1200 میلیارد ریال، تکمیل تأسیسات فاضلاب شهر خورزوق به روش سرمایه‌گذاری بیع متقابل به مبلغ 80 میلیارد ریال، تکمیل تأسیسات فاضلاب شهر دستگرد به روش سرمایه‌گذاری به مبلغ 80 میلیارد ریال، تکمیل تأسیسات فاضلاب شهر دهق به روش سرمایه‌گذاری بیع متقابل به مبلغ 150 میلیارد ریال، تکمیل تأسیسات شهر گرگاب به روش سرمایه‌گذاری بیع متقابل به مبلغ 30 میلیارد ریال، اجرای تصفیه‌خانه فاضلاب ورنامخواست و سده لنجان به روش سرمایه‌گذاری بیع متقابل به مبلغ 360 میلیارد ریال، اجرای شبکه فاضلاب زیباشهر و دیزیچه به روش سرمایه‌گذاری بیع متقابل به مبلغ 960 میلیارد ریال، اجرای زون شرقی شبکه فاضلاب شهر نجف‌آباد با مشارکت مردمی تبصره 3 به مبلغ 480 میلیارد ریال، اجرای شبکه فاضلاب شهر کهریزسنگ با مشارکت مردمی تبصره3 به مبلغ 150 میلیارد ریال، اجرای تأسیسات فاضلاب شهر نجف‌آباد با مشارکت مردمی تبصره 3 به مبلغ 185 میلیارد ریال، ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب شهر دهق با مشارکت مردمی تبصره 3 به مبلغ 70 میلیارد ریال، اجرای شبکه فاضلاب شهر تودشک با مشارکت مردمی تبصره 3 به مبلغ 150 میلیارد ریال، اجرای شبکه فاضلاب شهر درچه با مشارکت مردمی تبصره 3 به مبلغ 116 میلیارد ریال، بازسازی شبکه فاضلاب شهر اصفهان به روش سرمایه‌گذاری فاینانس خارجی به مبلغ 1770 میلیارد ریال، اصلاح و بهسازی دایجسترهای تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب اصفهان به روش سرمایه‌گذاری BOT به مبلغ 30 میلیارد ریال و ساخت نیروگاه بیوگاز به روش سرمایه‌گذاری BOO به مبلغ 120 میلیارد ریال.
وی افزود: درمجموع 7 هزار و 832 میلیارد ریال حجم سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و مشارکت مردمی در اجرای طرح‌های آب و فاضلاب در استان اصفهان در دولت یازدهم بوده است. اجرای این طرح‌ها همچنان در دستور کار قرار دارد که انتظار می‌رود با همکاری و تعامل بخش خصوصی در آینده به بهره‌برداری برسند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code