موضوعات
اصفهان

رژیم غذایی مدیترانه‌ای از عوارض چاقی می‌کاهد

نویسنده:
تحقیق جدید نشان می‌دهد افراد دارای اضافه وزن که گرفتار دردهای مزمن هستند ممکن است با رژیم غذایی مدیترانه‌ای تسکین یابند...
1396/07/18
تحقیق جدید نشان می‌دهد افراد دارای اضافه وزن که گرفتار دردهای مزمن هستند ممکن است با رژیم غذایی مدیترانه‌ای تسکین یابند.
به گزارش مهر، مطالعه ۹۸ مرد و زن ۲۰ تا ۷۸ ساله نشان می‌دهد رژیم غذایی مدیترانه‌ای که مملو از ماهی، میوه، سبزی، مغزهای آجیلی و حبوبات است فواید متعددی برای سلامت دارد. همچنین نشان می‌دهد که چرا خوردن این مواد غذایی موجب کاهش دردهای مرتبط با چاقی می‌شود.
«چارلز امری» پژوهشگر ارشد از دانشگاه ایالتی اوهایو، در این باره می‌گوید: از آنجا که افراد چاق مبتلا به دردهای مزمن معمولا دچار میزان بالای التهاب هم هستند گمان می‌رود ویژگی‌های ضد التهابی این مواد غذایی موجب کاهش دردهای آنها می‌شود.
وی در ادامه می‌افزاید: اگرچه رابطه چربی بدن و درد در مطالعات قبلی به‌خوبی اثبات شده است، اما این مکانیسم همچنان ناشناخته است.
به گفته وی، یک مکانیسم احتمالی، فشار وزن بدن بر مفاصل است. دومین مکانیسم احتمالی، ناشی از فاکتورهای التهابی در جریان خون است، چرا که هم چربی بدن و هم درد با افزایش التهاب ارتباط دارند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code