موضوعات
اصفهان

رویای سپاهان در خانه نفت آبادان سوخت

نویسنده: وحید افشار اصفهان - خبرنگار
یک ضربه ایستگاهی از جانب جاسم کرار همه آرزوهای فوتبال سپاهان را بر باد داد تا شاگردان زلاتکو کرانچار در آستانه رسیدن به یک امتیاز در نهایت با دست خالی آبادان را ترک کنند. در بازی‌های هفته هفدهم لیگ، صنعت نفت و سپاهان در حالی به مصاف هم رفتند...
1396/09/05
یک ضربه ایستگاهی از جانب جاسم کرار همه آرزوهای فوتبال سپاهان را بر باد داد تا شاگردان زلاتکو کرانچار در آستانه رسیدن به یک امتیاز در نهایت با دست خالی آبادان را ترک کنند. در بازی‌های هفته هفدهم لیگ، صنعت نفت و سپاهان در حالی به مصاف هم رفتند که هر ۲ تیم هفته گذشته بالاخره پس از هفته‌ها نتایج خوبی گرفته بودند و در این بازی به دنبال ادامه روند خوب خود بودند.
۲ تیم از همان دقایق ابتدایی نشان دادند برای برد به زمین آمده‌اند و با ارائه بازی هجومی موقعیت‌های زیادی روی دروازه یکدیگر به وجود آوردند. حاصل بازی هجومی و زیبای صنعت نفت و سپاهان در نیمه نخست 4 گل بود که البته اشتباهات عجیب مدافعان و دروازه‌بان‌های ۲ تیم نیز در به ثمر رسیدن آنها نقش داشت.
در نیمه دوم نمایش تهاجمی ۲ تیم آرام‌تر شد و موقعیت‌های کمتری نیز روی دروازه‌ها ایجاد شد. بازی در نیمه دوم با برتری نسبی نفت آبادان همراه بود و سپاهان هم به‌خصوص در اواخر بازی به دنبال حفظ نتیجه تساوی بود اما نفت با بازیکنان خارجی خودش در فاز تهاجمی حسابی مدافعان سپاهان را آزار داد و در آخرین دقایق بازی صاحب یک ضربه ایستگاهی شد تا کرار جاسم ضربه را به گل تبدیل کند.
اما نکته امیدوار کننده سپاهان در این بازی زدن 2 گل از جانب ساسان انصاری و جلال علی‌محمدی بود. سپاهان در لیگ هفدهم خارج از اصفهان برابر تیم‌های پدیده، فولاد خوزستان، نفت تهران و گسترش فولاد تبریز قرار گرفته بود و مهاجمان این تیم بدون گلزنی مسابقه را ترک کرده بودند. شاگردان کرانچار که هفته گذشته نمایش خوبی برابر تراکتورسازی داشتند در مقابل صنعت نفت آبادان هم نمایش قابل قبولی ارائه دادند و در این مسابقه، علاوه بر اینکه بازی را واگذار کردند، رکورد 204 روز گل نزدن در بازی‌های خارج از اصفهان را هم شکستند. آخرین گل خارج از اصفهان تیم سپاهان روز 14 اردیبهشت امسال توسط مهرداد محمدی در ورزشگاه آزادی برابر استقلال در دیداری به ثمر رسید که شاگردان کرانچار با نتیجه 2 بر یک بازی را واگذار کردند.
از طرف دیگر در این دیدار زلاتکو کرانچار سرمربی تیم سپاهان به دلیل محرومیت سیاوش یزدانی که در دیدارهای اخیر پای ثابت قلب خط دفاعی تیم بوده است و همین‌طور مصدومیت حسن جعفری و عزت پورقاز مجبور شد تغییراتی را در خط دفاعی تیمش ایجاد کند. عارف غلامی که در دیدار برابر تراکتورسازی در پست مدافع راست جایگزین حسن جعفری مصدوم شده بود، به دفاع وسط آمد تا در کنار مهدی رحیمی جوان در قلب خط دفاعی برای تیمش انجام وظیفه کند. شاهین ثاقبی هم که یک جلسه محرومیت خود را پشت سر گذاشته بود، باز در پست مدافع راست بازی کرد تا سعید آقایی هم مانند گذشته مدافع چپ تیم باشد ولی دریافت 3 گل در یک دیدار بدون شک نشان از ضعف‌های دفاعی تیم سپاهان دارد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code