موضوعات
اصفهان

ذوب‌آهن هم آسیایی شد

نویسنده: نوید دانازاده/ اصفهان - خبرنگار
سرانجام حکم اولیه در مورد وضعیت تیم‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان 2018 آسیا اعلام شد و در نهایت براساس رای صادر شده کمیته بدوی تیم‌های استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را گرفتند و تیم نفت تهران به دلیل اینکه شرایط لازم را برای حضور در آسیا نداشت، از این رقابت‌ها کنار گذاشته شد...
1396/08/23
سرانجام حکم اولیه در مورد وضعیت تیم‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان 2018 آسیا اعلام شد و در نهایت براساس رای صادر شده کمیته بدوی تیم‌های استقلال، پرسپولیس و تراکتورسازی مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را گرفتند و تیم نفت تهران به دلیل اینکه شرایط لازم را برای حضور در آسیا نداشت، از این رقابت‌ها کنار گذاشته شد.
کمیته صدور مجوز حرفه‌ای، تیم ذوب‌آهن را جانشین نفت تهران در لیگ قهرمانان آسیا کرد و به این ترتیب فصل آینده هر 4 نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا حضور خواهند داشت. این اتفاق در حالی رسانه‌ای شد که در چند ماه گذشته، با توجه به وضعیت تیم نفت تهران در حوزه مدیریتی، بارها خبر حذف این تیم از آسیا به گوش رسیده بود و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، ذوب‌آهن باید به عنوان نماینده چهارم ایران در مرحله پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا حاضر شود.
از طرف دیگر، فقط 7 تیم از 16 تیم لیگ برتر مجوز حرفه‌ای کنفدراسیون فوتبال آسیا را گرفته‌اند و از بین 8 تیمی که می‌توانستند به عنوان نماینده ایران در لیگ قهرمانان حضور داشته باشند هم تنها 4 تیم مجوز حرفه‌ای گرفته‌اند. پرسپولیس، استقلال، تراکتورسازی، ذوب‌آهن، گسترش‌ فولاد تبریز، فولاد خوزستان و سایپا 7 تیمی هستند که توانسته‌اند مجوز حرفه‌ای آسیا را دریافت کنند.
پیش از این اعلام شده بود 4 نماینده ایران و بعد از آنها 4 تیم جایگزین حق حضور در لیگ قهرمانان را دارند و اگر این تیم‌ها نتوانند مجوز حرفه‌ای بگیرند، ایران نمی‌تواند جانشین معرفی کند. در واقع 7 تیم اول لیگ برتر فصل گذشته و قهرمان جام حذفی می‌توانستند در لیگ قهرمانان باشند و اگر کمتر از 4 تیم بین آنها مجوز حرفه‌ای دریافت می‌کرد، سهمیه لیگ قهرمانان ایران از دست می‌رفت.
پرسپولیس، استقلال، تراکتورسازی، ذوب‌‌آهن، سپاهان، پیکان، استقلال خوزستان و نفت تهران نماینده‌های بالقوه ایران در لیگ قهرمانان بودند و از بین آنها فقط همان 4 تیم اول مجوز حرفه‌ای را گرفته‌اند. به این ترتیب اگر کنفدراسیون فوتبال آسیا، با سختگیری بیشتری نسبت به کمیته بدوی، پرسپولیس و استقلال را به دلیل مشکلات مالی‌شان رد کند ایران فقط 2 نماینده در فصل بعدی لیگ قهرمانان آسیا خواهد داشت و تیم‌های دیگری جایگزین نخواهند شد.
با این حال، سعید آذری مدیرعامل ذوب‌آهن اعلام کرده است که تا زمان نهایی شدن این حکم، باشگاه اصفهانی واکنش خاصی نسبت به موضوع نخواهد داشت. از طرف دیگر، نفتی‌ها هم اعتراض خودشان را به این مساله اعلام کرده‌اند اما بعید به نظر می‌رسد که این حکم با تغییر روبه‌رو شود و باید ذوب‌آهن را نماینده چهارم ایران در لیگ قهرمانان فصل 2018 آسیا بدانیم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code