موضوعات
اصفهان

ذوب‌آهنی وفادار راهی فوتبال تبریز می‌شود

نویسنده: نوید دانازاده/ اصفهان - خبرنگار
رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران در شرایطی از این هفته دوباره از سر گرفته خواهد شد که مهم‌ترین تغییر و تحول صورت گرفته در این تعطیلات مربوط به نیمکت مربیگری 2 تیم استقلال تهران و گسترش فولاد تبریز بوده است...
1396/07/17
 رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران در شرایطی از این هفته دوباره از سر گرفته خواهد شد که مهم‌ترین تغییر و تحول صورت گرفته در این تعطیلات مربوط به نیمکت مربیگری 2 تیم استقلال تهران و گسترش فولاد تبریز بوده است. در تبریز لوکا بوناچیچ سرمربی کروات گسترش فولاد بعد از کسب نتایج ضعیف از تیم جدا شد و از این هفته فیروز کریمی سرمربی سابق سپاهان و ذوب‌آهن روی نیمکت این تیم خواهد نشست و به همین خاطر در این مدت خبر پیوستن یکی از بازیکنان سابق ذوب‌آهن به گسترش فولاد جدی شده است.
اسماعیل فرهادی بعد از حضور 13 ساله در ذوب‌آهن تصورش را هم نمی‌کرد که مصدومیتش حکم به پایان حضور او در لیگ برتر بدهد اما این اتفاق تلخ ۲ سال پیش افتاد و مهاجم سابق ذوب‌آهن پس از آنکه در پایان دوران نقاهت با عدم ‌تمایل باشگاه اصفهانی برای ادامه همکاری با خود مواجه شد، به ناچار سر از لیگ یک درآورد. فرهادی که تا قبل از پیوستن به گیتی‌پسند پیراهن هیچ تیم دیگری جز ذوب‌آهن را بر تن نکرده بود، بعد از یک‌نیم فصل ناموفق به همراه گیتی‌پسند به لیگ دسته دوم سقوط کرد.
فرهادی فصل قبل برای اولین بار در دوران حرفه‌ای خودش اصفهان را ترک کرد تا در اکسین البرز به فعالیت ادامه دهد. این مهاجم اصفهانی در این تیم لیگ یکی به نوبت شاگرد ۲ سرمربی سابقش در ذوب‌آهن یعنی فیروز کریمی و یحیی گل‌محمدی شد. اما در این روزها فیروز کریمی که پس از غیبت در هفته‌های ابتدایی لیگ هفدهم بار دیگر به لیگ برتر بازگشته و در پی برکناری لوکا بوناچیچ هدایت گسترش فولاد را بر عهده گرفته است، به محض قبول مسئولیت تیم تبریزی خواهان جذب شاگرد سابقش در ذوب‌آهن و اکسین شد. اگر انتقال فرهادی به گسترش فولاد نهایی شود این مهاجم در ۳۵ سالگی برای اولین بار حضور در لیگ برتر با پیراهن تیمی غیر از ذوب‌آهن را تجربه خواهد کرد.
البته خود فرهادی بارها در مصاحبه‌هایش اعلام کرده که دلش می‌خواهد با پیراهن ذوب‌آهن از میادین فوتبال خداحافظی کند با این حال امیر قلعه‌نویی هم نسبت به جذب این بازیکن روی خوشی نشان نداد تا فرهادی شانسی برای حضور در ذوب‌آهن پیدا نکند. پیوستن فرهادی به گسترش فولاد و بازی او در لیگ برتر و تجربه‌ای که دارد شاید در این فصل به سود نماینده فوتبال تبریز تمام شود اما هواداران قدیمی ذوب‌آهن از این موضوع آنچنان هم خوشحال نخواهند بود. ‌ای کاش فرصتی فراهم می‌شد که فرهادی با پیراهن ذوب‌آهن فوتبال حرفه‌ای را کنار بگذارد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code