موضوعات
اصفهان

دروازه‌بان ذوب‌آهن به جام جهانی روسیه نزدیک شد

نویسنده: وحید افشار اصفهان - خبرنگار
تیم ملی فوتبال ایران در هفته گذشته 2 مسابقه دوستانه در برابر پاناما و ونزوئلا برگزار کرد تا تیم کی‌روش کم‌کم خودش را به مرز آمادگی برای حضور در رقابت‌های جام جهانی برزیل نزدیک کند...
1396/08/27
تیم ملی فوتبال ایران در هفته گذشته 2 مسابقه دوستانه در برابر پاناما و ونزوئلا برگزار کرد تا تیم کی‌روش کم‌کم خودش را به مرز آمادگی برای حضور در رقابت‌های جام جهانی برزیل نزدیک کند. در این بین، تلاش بازیکنان حاضر در لیگ برتر افزایش خواهد داشت تا بتوانند در لیست نهایی تیم ملی در جام جهانی حضور داشته باشند و این افتخار بزرگ را به نام خودشان ثبت کنند.
در این بین، بعد از حذف مرتضی تبریزی و ساسان انصاری 2 مهاجم تیم‌های ذوب‌آهن و سپاهان از لیست تیم ملی ،در شرایط فعلی شانس 3 بازیکن برای حضور در جام جهانی بیشتر از بقیه است. در بحث دروازه‌بانی رشید مظاهری دروازه‌بان تیم ذوب‌آهن یکی از بازیکنانی است که دارای بیشترین شانس برای جلب نظر کی‌روش و رفتن به جام جهانی است.
کارلوس کی‌روش در دیدار دوستانه ماه گذشته برابر توگو حامد لک را در ترکیب اصلی قرار داد تا نشان دهد که برخلاف گمانه‌زنی‌ها، سنگربان فولاد را به عنوان دروازه‌بان دوم تیم ملی مدنظر دارد. غیبت لک در اردوی اخیر تیم ملی از یک طرف و دعوت غیرمنتظره از امیر عابدزاده از سوی دیگر، کار ارزیابی موقعیت ملی رشید مظاهری را کمی دشوار کرد چون معلوم نبود که سنگربان ذوب‌آهن به فرض مصدوم نبودن دروازه‌بان فولاد باز هم بین 3 سنگربان اول تیم ملی حضور دارد یا خیر و با توجه به آنکه در دیدار دوستانه قبلی کی‌روش شماره یک خود را در ترکیب اصلی قرار داد، بازی با پاناما کمکی به حل این معادله نکرد.
پس از آنکه علیرضا بیرانوند در دومین دیدار تدارکاتی تیم ملی هم بین ۱۱ مرد منتخب کی‌روش قرار گرفت به نظر می‌رسید این ابهام فعلا برطرف نخواهد شد ولی ورود رشید مظاهری به زمین مسابقه از ابتدای نیمه دوم نشان داد که دروازه‌بان ذوب‌آهن در ذهن مرد پرتغالی برای حراست از سنگر تیم ملی نسبت به دروازه‌بان ذخیره ماریتیمو اولویت دارد.
 مظاهری در این بازی عملکرد بسیار خوبی هم داشت و در چند مرحله دروازه تیم ملی را نجات داد تا نشان دهد که به‌خوبی از فرصت‌های پیش‌آمده استفاده می‌کند. در شرایط فعلی و با توجه به وضعیتی که ذوب‌آهن در لیگ برتر دارد، بعید به نظر می‌رسد که بقیه بازیکنان این تیم بتوانند تا بهار امسال نظر مثبت کادر فنی تیم ملی را جلب کنند. ولی به هر صورت مظاهری تنها نماینده ذوب‌آهن در اردوهای تیم ملی خواهد بود و اگر بتواند همین روند را در لیگ هم ادامه دهد هیچ بعید نیست که در جام جهانی مهره فیکس تیم ملی باشد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code