موضوعات
اصفهان

خودرویی که فقط یک بار ساخته شد

نویسنده:
یکی از قدیمی ترین خودروسازان دنیا از محصولی لوکس رونمایی کرده که شاید بتوان آن را گران‌ترین خودرو دنیا به شمار آورد...
1396/05/21
یکی از قدیمی ترین خودروسازان دنیا از محصولی لوکس رونمایی کرده که شاید بتوان آن را گران‌ترین خودرو دنیا به شمار آورد.
به گزارش مهر، مجله تخصصی کارمگزین در گزارشی نوشت: دنیای خودروهای لوکس و قایق‌های تندرو به یکدیگر رسیده اند و این به لطف خودروساز قدیمی بریتانیا یعنی رولزرویس بوده است. این خودرو جدید که Sweptail نام دارد از ساختار قایق‌های تندرو الهام گرفته که در نگاه اول هر بیننده ای را به یاد خودروهای کلاسیک دهه ۲۰ و ۳۰ میلادی می‌اندازد.
رولزرویس این محصول استثنایی را در یکصدویازدهمین سالگرد فعالیتش در عرصه خودروسازی جهان ارائه کرده است. این شرکت که با درخواست مشتریان قدیمی خود درخصوص ارائه یک خودروی خاص روبه‌رو بود، در نهایت محصولی را به دنیا معرفی کرد که قسمت جلوی آن نمایشی دیدنی از فناوری‌های مدرن و همان فلسفه همیشگی رولزرویس یعنی جلو پنجره کرومی و پیشانی عمود و قسمت عقب خودرو نیز یادآور مدل‌های چند دهه قبل است.
در این محصول از پیشرفته ترین حسگرهای پارک خودرو استفاده شده که البته به واسطه بزرگ بودن آن، ابتکارعمل بجایی بوده است.
اما قسمت عقبی این خودرو بخش جالب توجه تر آن است یعنی جایی که تداعی کننده قایق‌های تندروست. این بخش ساختاری کشیده و نسبتا نوک تیز دارد.
باوجود آنکه این خودرو غول پیکر از حیث ابعاد دستکمی از یک هواپیمای کوچک ندارد، اما تنها برای 2 نفر ظرفیت دارد. سقف Sweptail کاملا پانورامایی است و این یعنی دو سرنشین آن در طول روز بیشترین بهره را از نور خورشید می‌برند.
رئیس شرکت رولزرویس این خودرو جدید را یک ماجراجویی هیجان انگیز توصیف کرده، زیرا به عقیده وی Sweptail مفهوم تازه ای در خودروسازی ارائه کرده است.
او درباره این خودرو می‌گوید: یک بار برای همیشه چنین خودرویی ساخته شده است!
گفته می‌شود این خودرو حدود ۱۳ میلیون دلار قیمت دارد.
شرکت رولزرویس در سال ۱۹۰۶ بنیان گذاشته شد و از سال ۱۹۹۸ به خودروسازی بی‌ام‌و آلمان واگذار شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code