موضوعات
اصفهان

حضور فوتبال اصفهان در آسیا به تعویق می‌افتد

نویسنده: وحید افشار/ اصفهان - خبرنگار
رقابت 2 تیم اصفهانی سپاهان و ذوب‌آهن در فصل گذشته مسابقات لیگ برتر در نهایت با کسب عنوان چهارمی توسط ذوب‌آهن و رسیدن به مقام پنجم توسط سپاهان به پایان رسید. در هفته پایانی لیگ، سپاهان در تهران به استقلال باخت تا جای خودش را به ذوب‌آهن بدهد...
1396/09/07
رقابت 2 تیم اصفهانی سپاهان و ذوب‌آهن در فصل گذشته مسابقات لیگ برتر در نهایت با کسب عنوان چهارمی توسط ذوب‌آهن و رسیدن به مقام پنجم توسط سپاهان به پایان رسید. در هفته پایانی لیگ، سپاهان در تهران به استقلال باخت تا جای خودش را به ذوب‌آهن بدهد.
در آن روزها به دلیل حضور تیم تراکتورسازی در بازی فینال جام حذفی گفته می‌شد که در صورت قهرمانی تبریزی‌ها در جام حذفی و سومی این تیم در لیگ شانزدهم، تیم چهارم لیگ می‌تواند در مسابقات پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا حاضر شود و به همین خاطر عنوان چهارمی لیگ بسیار مهم شده بود. با این حال، بعد از چهارم شدن ذوب‌آهن در لیگ، نوبت به قهرمانی نفت تهران در جام حذفی رسید تا شرایط کاملا دچار تغییر شود و اصفهانی‌ها نتوانند به لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کنند اما اتفاقاتی که در این چند ماه اخیر به وقوع پیوسته شرایط عجیب و غریبی را برای نمایندگان ایرانی حاضر در فصل 2018 لیگ قهرمانان آسیا رقم زده است.
بعد از عدم صدور مجوز‌های لازم برای نفت تهران و جایگزینی ذوب‌آهن به جای این تیم حالا اخبار جدیدتری در این حوزه به گوش رسیده که اگر واقعیت داشته باشد، شوک بزرگی به فوتبال ایران وارد خواهد کرد. با توجه به اینکه ششم دسامبر ۲۰۱۷ برابر با ۱۵ آذر ۹۶ قرار است قرعه‌کشی لیگ قهرمانان آسیا انجام شود، این کنفدراسیون در نامه‌ای فوری اعلام کرده که یکی از 4 باشگاه معرفی شده به کنفدراسیون فوتبال آسیا صلاحیت حضور در لیگ قهرمانان آسیا را ندارد و فدراسیون فوتبال ایران ظرف چند روز آینده باید نماینده دیگری را به جای این باشگاه معرفی کند.
کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده به دلیل نقص در مدارک ارسالی این باشگاه، بدهی‌های سنگین و نبود زمان کافی در ارسال مدارک این باشگاه، با نامه قطعی حذف از مسابقات مواجه خواهد شد. آن‌طور که در خبرها آمده بود فدراسیون فوتبال ایران تیم‌های پرسپولیس، استقلال، تراکتورسازی و ذوب‌آهن اصفهان را به کنفدراسیون فوتبال آسیا معرفی کرده است و حالا با حذف یکی از این تیم‌ها، باید تیم پنجم جدول سال قبل یعنی سپاهان جایگزین شود. اما این باشگاه هم ظاهرا مشکل صدور مجوز حرفه‌ای دارد و اگر نتواند این مشکل را برطرف کند، پیکان تیم ششم جدول سال قبل این شانس را دارد که به عنوان نماینده ایران به لیگ قهرمانان آسیا معرفی شود.
اگر پیکان هم مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را پیدا نکند، استقلال خوزستان به ‌ای‌اف‌سی معرفی می‌شود که با توجه به اینکه این باشگاه هم مشکلات زیادی دارد، کنفدراسیون فوتبال آسیا این تیم را تایید نخواهد کرد و در آن زمان گسترش فولاد هم که مجوز حرفه‌ای بودن را از کمیته صدور مجوز حرفه‌ای بدوی دریافت کرده، می‌تواند به لیگ قهرمانان آسیا معرفی شود.
ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code