موضوعات
اصفهان

جدایی کردستان عراق یک عمل فرعونی است

نویسنده:
امام جمعه موقت اصفهان گفت: جدایی کردستان عراق یک برنامه اسرائیلی‌ـ آمریکایی است...
1396/07/16
امام جمعه موقت اصفهان گفت: جدایی کردستان عراق یک برنامه اسرائیلی‌ـ آمریکایی است.
به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام سیدمجتبی میردامادی در خطبه‌های نماز عبادی ـ سیاسی جمعه این هفته اصفهان با اشاره به جنگ‌های صدر اسلام اظهار کرد: به جنگ‌های مسلمانان از صدر اسلام که نگاه کنید همه‌ جنبه دفاعی داشتند.
 امروز استکبار جهانی از ما می‌خواهد تسلیم شویم، اما نباید به آنها اعتنا کنیم.
وی با اشاره به جدایی کردستان عراق گفت: این یک برنامه اسرائیلی ـ آمریکایی است پس از اینکه در موضوع تروریست شکست خوردند سعی دارند از این راه وارد منطقه شوند. کار آنها عملی فرعونی است که تکه‌تکه کردن یک کشور را برای مقاصد خود لازم می‌دانند.

نایین
امروز امنیت در کشور حرف نخست را می‌زند

امام جمعه نایین در رواق فاطمیه امامزاده سلطان سیدعلی (ع) با اشاره به آغاز هفته نیروی انتظامی اظهار کرد: امروز امنیت در کشور حرف نخست را می‌زند و امکانات بدون امنیت ارزشی ندارد.
به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام سیدعلی سجادی امام جمعه نایین با تأکید بر اینکه امروز ایران امنیت اجتماعی، ملی و استراتژیک و امنیت مرزها را دارد، گفت: برای اینکه کشور درگیر مشکلاتی نشود نیروی انتظامی وظیفه دارد در همه این موارد خدمات امنیتی ارائه دهد.
وی افزود: نیروی انتظامی به تنهایی فعالیت سختی در اجرای امنیت دارد، لذا نقش مردم با ورود اطلاعات، اجرای قوانین و مقررات، آگاهی‌بخشی در منزل و کمک خیرخواهانه به این ارگان بسیار با اهمیت است.

گلپایگان
  سد کوچری عامل قحطی آب در برخی از روستاهای گلپایگان

امام جمعه گلپایگان گفت: می‌طلبد مسئولان حقابه کشاورزی مردم گلپایگان را پیگیری کنند.
به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام محمد علاءالدینی در خطبه‌های نماز عبادی ـ سیاسی این هفته شهرستان اظهار کرد: 15 مهر روز روستا و عشایر است. شهرستان گلپایگان مظلوم واقع شده است، برخی از روستاهای این شهرستان به واسطه سد عظیمی که ساخته شد به جای اینکه رونق پیدا کنند خشک شده‌اند و با مشکل قحطی آب مواجهند، لذا می‌طلبد مسئولان حقابه کشاورزی مردم گلپایگان را پیگیری کنند.
وی به سالروز شهادت حسین همدانی اشاره کرد و ادامه داد: این شهید بزرگوار جزو پیشگامان نهضت در سوریه است. وی آموخته بود که اگر در سوریه شکست بخوریم باید با داعش در تهران، کرمان، خوزستان و سیستان بجنگیم.

اردستان
   شهید حججی‌ها هستند که حجت الهی برای ما به حساب می‌آیند

امام جمعه اردستان گفت: تربیت‌کننده شاگردان مکتب عاشورایی شهید حججی‌ها هستند که حجت الهی برای ما به حساب می‌آیند. این افراد زمانی که کشور نیاز داشت با اخلاصی خاص شهادت را پذیرفتند و خداوند آنها را عزیز کرد و ما قدردان اینگونه افراد هستیم.
به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام دهشیری در خطبه‌های نماز جمعه اردستان با اشاره به دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با کارگزاران حج امسال خاطرنشان کرد: حضرت آقا در این دیدار ضمن اشاره به برگزاری مراسم حج عزتمند ملت ایران به   وجود یک جبهه بین‌المللی و عظیم تبلیغاتى در تقابل با جمهورى اسلامى ایران اشاره کردند و فرمودند، راه مقابله با این جبهه خطرناک، روشنگرى و برخورد تبلیغاتى فعال و تهاجمى است.
وی با اشاره به دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با خانواده شهید حججی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در این دیدار فرمودند، خداوند این واقعیت را با شهید حججی به همه اثبات کرد و با عزیز کردن او نشان داد که نسل جوان امروز این ‌گونه مخلصانه و صادقانه در پی جهاد فی‌سبیل‌الله هستند.

شهرضا
  آمریکا به دنبال ایجاد اسرائیل جدیدی در منطقه است

امام جمعه شهرضا گفت: جدیدترین دسیسه آمریکا برای مقابله با اسلام و نظام اسلامی ایران، ایجاد کشور جدیدی همانند اسرائیل در منطقه است.
به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام سیف‌الله یعقوبی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته این شهرستان که در مسجد صدیقه طاهره شهرضا برگزار شد، اظهار کرد: افرادی قصد دارند در همه امور مردم دخالت کنند در حالی که هیچ گونه تخصصی در آن زمینه ندارند.
وی تصریح کرد: برخی افراد سعی کردند افرادی را که از نظر شرعی مستطیع بودند از رفتن به حج بازدارند، این افراد همان کسانی هستند که به دفاع از حرم و حتی دوران دفاع مقدس ایراد می‌گیرند، مگر شماها چکاره هستید که در همه امور مردم دخالت می‌کنید؟

نطنز
  تشکیل اقلیم کردستان به دلیل نابودی داعش است

امام جمعه نطنز گفت: دشمنان به دلیل نابودی داعش، اقلیم کردستان عراق را علم کرده‌‌اند تا اهداف شوم خود را پیش ببرند. به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام روح‌الله امینی در خطبه‌های نماز جمعه نطنز اظهار کرد: با توجه به اینکه نابودی داعش نزدیک است، دشمنان اسلام غائله اقلیم کردستان را راه انداخته‌اند. وی افزود: به واسطه خون پاک شهید همدانی‌ها و شهید حججی‌ها بود که ریشه داعش ملعون خشک شده است و امروز در ضعیف‌ترین موقعیت خود قرار دارند.  امام جمعه نطنز گفت: از آنجایی که اسرائیل نمی‌خواهد منطقه امن باشد چون حیاتش به خطر می‌افتد، به همین دلیل غائله کردستان را راه انداخته است.

کاشان
  مردم و مسئولان از نعمت وجود بارگاه امامان و امامزادگان بیشتر بهره ببرند

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان وجود بارگاه امامان و امامزادگان را در کشور سرمایه و ثروت معنوی بزرگی عنوان کرد و از مردم و مسئولان خواست قدردان این نعمت بوده و از آن به بهترین نحو بهره‌برداری کنند.
به گزارش ایرنا، ‌آیت‌الله عبدالنبی نمازی در خطبه‌های نماز جمعه کاشان با اشاره به میزبانی این شهرستان از بارگاه سلطان علی بن محمد باقر (ع) گفت: وجود این بارگاه مقدس افتخار بسیار بزرگی است، چراکه آن حضرت به دعوت اهالی فین، خاوه و کاشان به عنوان نماینده حضرت امام محمد باقر (ع) به کاشان عزیمت کردند. وی به برگزاری آیین مذهبی سنتی قالیشویان مشهد اردهال اشاره کرد و افزود: این آیین‌ها باید با هدف تقویت حوزه فرهنگ، ارتقای بنیه‌های اعتقادی و استمرار راه و سیره ائمه اطهار (ع) تقویت شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code