موضوعات
اصفهان

توجه به گردشگری صنعتی و سلامت در کلانشهر اصفهان

نویسنده:
شهردار اصفهان گفت: علاوه بر گردشگری فرهنگی و تفریحی که اولویت کاری شهرداری اصفهان است، بحث گردشگری صنعتی و سلامت نیز مورد توجه قرار می‌گیرد...
1396/07/18
شهردار اصفهان گفت: علاوه بر گردشگری فرهنگی و تفریحی که اولویت کاری شهرداری اصفهان است، بحث گردشگری صنعتی و سلامت نیز مورد توجه قرار می‌گیرد.
گردشگری صنعتی یکی از شاخه‌های نوظهور در عرصه گردشگری و شامل بازدید از واحدها و مجموعه‌های صنعتی است. این رویکرد از سوی کشورهای صنعتی جهان و با هدف افزایش سرانه درآمدها مورد توجه قرار گرفته است.
به گزارش ایرنا، روابط عمومی دانشگاه اصفهان روز یکشنبه به نقل از قدرت‌الله نوروزی افزود: اولویت کاری شهرداری اصفهان بحث گردشگری است.  وی که در مراسم اعطای حکم استاد وابسته دانشگاه اصفهان به پروفسور جعفر جعفری استاد مدرسه مدیریت هتلداری دانشگاه ویسکانسین اسکات آمریکا سخن می‌گفت، افزود: طبق مذاکره‌هایی که با حوزه صنعت و پزشکی انجام شده، بحث توریسم صنعتی و توریسم سلامت نیز مورد توجه قرار گرفته است.  نوروزی با بیان اینکه در زمان حاضر اولویت کاری شهرداری اصفهان در بحث گردشگری قرار گرفته است، اظهار کرد: اصفهان با وجود دانشگاه‌های مختلف، ظرفیت سرمایه‌گذاری در بحث گردشگری را دارد.  رئیس دانشگاه اصفهان نیز در این مراسم گفت: با انعقاد تفاهمنامه‌های همکاری با دانشگاه‌های معتبر جهان، زمینه‌های مناسبی برای راه‌اندازی دانشکده گردشگری در این دانشگاه ایجاد شده است.
دکتر هوشنگ طالبی با بیان اینکه در این دانشگاه جامع بیش از 200 دانشجوی خارجی در حال تحصیل هستند، افزود: از لحاظ همکاری‌های علمی و بین‌المللی نیز روند رو به رشدی داشته‌ایم و زمینه‌های علمی مناسبی در راه‌اندازی دانشکده گردشگری ایجاد شده است.  طالبی به برگزاری یک دوره مشترک رشته گردشگری در دانشگاه اصفهان اشاره و اظهار امیدواری کرد که با اجرای طرح راهبردی دانشگاه، دوره‌های مشترک گردشگری در دانشگاه راه‌اندازی شود.  استاد مدرسه مدیریت هتلداری دانشگاه ویسکانسین اسکات آمریکا نیز اصفهان را پایتخت گردشگری ایران خواند و گفت: گردشگری یک پدیده جهانی است که انسان‌ها را ماورای دین و مذهب گرد هم می‌آورد تا فارغ از حصارها با هویت‌های فرهنگی یگدیگر آشنا شوند.
پروفسور جعفری با اشاره به نقش سازنده دانشگاه‌ها در پاسخگویی به نیازهای شهروندان اظهار امیدواری کرد که مدل بنیاد گردشگری اصفهان بتواند مدلی برای سایر شهرهای ایران باشد.
در این مراسم حکم استاد وابسته دانشگاه اصفهان به پروفسور جعفری عضو هیأت علمی مدرسه مدیریت هتلداری دانشگاه ویسکانسین اسکات آمریکا اعطا و از این استاد فرهیخته و شناخته شده در حوزه گردشگری تجلیل شد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code