موضوعات
اصفهان

تعطیلی 13 هزار واحد صنفی اصفهان به دلیل رکود اقتصادی

نویسنده:
رئیس اتاق اصناف استان اصفهان در تشریح تعداد واحدهای صنفی گفت: در شهرستان اصفهان بالغ بر 120 هزار واحد صنفی فعالند و 86 هزار واحد پروانه اقتصادی گرفته‌اند، اما به دلیل رکود اقتصادی چند سال اخیر 13 هزار واحد اعلام عدم فعالیت کردند...
1396/07/19
رئیس اتاق اصناف استان اصفهان در تشریح تعداد واحدهای صنفی گفت: در شهرستان اصفهان بالغ بر 120 هزار واحد صنفی فعالند و 86 هزار واحد پروانه اقتصادی گرفته‌اند، اما به دلیل رکود اقتصادی چند سال اخیر 13 هزار واحد اعلام عدم فعالیت کردند.
به گزارش فارس، رسول جهانگیری در همایش پلیس امنیت و اصناف با تبریک هفته ناجا اظهار کرد: اتاق اصناف مرکز استان اصفهان بالغ بر 89 اتحادیه است که البته تعداد 100 اتحادیه فعال بودند که بنا بر قانون جدید، اتحادیه‌های همگن در هم ادغام شدند.
رئیس اتاق اصناف مرکز استان اصفهان تصریح کرد: اتاق اصناف اجلاس‌های ماهانه برگزار می‌کند و وظیفه اداره و سیاست‌گذاری اصناف را عهده‌دار است. اتاق اصناف اصفهان دارای 6 کمیسیون بازرسی، مالی، آموزش، حل اختلاف، فرهنگی و اقتصادی است.
وی ادامه داد: اتاق اصناف مرکز استان اصفهان دارای واحدهای تخصصی بازرسی و نظارت اصناف استان است و بحث نظارت به خود اصناف واگذار شده است. در همین زمینه نیز آرامش خوبی در سطح بازار برقرار است و تنش‌هایی که پیش‌تر در کف بازار ایجاد می‌شد توسط این واحد با تعاملات صورت گرفته کنترل شد.
جهانگیری واحد آموزش را واحد بسیار مهمی دانست و مطرح کرد: مباحث مختلفی که مدنظر اصناف است در این واحد انجام می‌شود. درس مکاسب، مسائل امنیتی، قضایی، قانونی، بهداشتی و... در این واحد آموزش داده می‌شود. این آموزش‌ها می‌تواند تبعات مثبت را به خود مردم بازگرداند.
وی در ادامه عنوان کرد: تعاملات با نیروی انتظامی به دید خدمت به مردم است. از زمانی که هیأت‌مدیره جدید اتاق اصناف شکل گرفت امور مردم به روز شد. ساماندهی واحدهای صنفی و تأییدیه‌های اماکن به صورت به روز شده در دوره جدید در حال انجام است.
رئیس اتاق اصناف استان اصفهان در پایان گفت: اصناف اصفهان قدردان امنیت هستند، چراکه اگر تمام خواسته‌های بشری را در اختیار او قرار دهید و نعمت امنیت را از او بگیرید گویی که هیچ چیز به او نداده‌اید.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code