موضوعات
اصفهان

برگزاری سومین جشنواره انگور

نویسنده:
سومین «جشنواره انگور، بومگردی و گردشگری » روستای حسن رباط از توابع شهر میمه 23 و 24 شهریورماه امسال در این روستا برگزار می‌‌شود...
1396/06/22
سومین «جشنواره انگور، بومگردی و گردشگری » روستای حسن رباط از توابع شهر میمه 23 و 24 شهریورماه امسال در این روستا برگزار می‌‌شود.
به گزارش ستاد خبری این جشنواره، محمد امیری، رئیس شورای سیاستگذاری سومین جشنواره انگور حسن رباط به ظرفیت‌های بالای گردشگری طبیعی در این روستا اشاره کرد و گفت: این روستا در شمالی‌ترین منطقه شهرستان شاهین‌شهر و میمه قرار گرفته است و از نظر آب و هوایی و تنوع پوشش گیاهان دارویی و کلکسیونی و نیز گونه‌های آهو شرایط نسبتا مناسبی دارد.
وی با بیان اینکه وجود کلکسیونی از ظرفیت‌های گردشگری در روستای حسن رباط مسئولان را به برگزاری جشنواره‌ای به منظور معرفی ظرفیت‌های این روستا به همه مردم ایران مصمم کرد، افزود: بر این اساس، در تابستان سال 94 با توجه به خاص بودن محصول انگور این روستا جشنواره‌ای با عنوان «انگور، بومگردی و گردشگری» را در دستور کار قرار دادیم.
رئیس شورای سیاستگذاری سومین جشنواره انگور، بومگردی و گردشگری روستای هدف گردشگری حسن رباط با اشاره به اینکه این روستا دارای 1700 نفر جمعیت است، افزود: در سال نخست برگزاری جشنواره انگور با استقبال حدود 5 هزار نفری از آن روبه‌رو بودیم که این استقبال در دوره دوم به 7 هزار نفر افزایش یافت.
وی همکاری همه اهالی را در برگزاری جشنواره انگور بدون هیچ چشمداشت مالی از مزیت‌ها و شاخص‌های اصلی برگزاری جشنواره انگور حسن رباط اعلام کرد و گفت: برای برگزاری جشنواره انگور اعتباری تعریف نشده است و با حداقل اعتباری که از ردیف بودجه برنامه‌های فرهنگی روستا در دست داریم با حمایت شورای اسلامی و دهیاری روستا این جشنواره را با بهترین کیفیت برگزار کرده‌ایم.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code