موضوعات
اصفهان

برگزاری تور رایگان متروگردی در اصفهان

نویسنده:
سرپرست سازمان قطار شهری اصفهان و حومه گفت: برگزاری تور متروگردی ایستگاه‌های قطار شهری و همچنین طرح آموزش شهروندی مترو، همزمان با راه‌اندازی فاز سوم خط یک، با استقبال گسترده شهروندان آغاز شد...
1396/06/22
 سرپرست سازمان قطار شهری اصفهان و حومه گفت: برگزاری تور متروگردی ایستگاه‌های قطار شهری و همچنین طرح آموزش شهروندی مترو، همزمان با راه‌اندازی فاز سوم خط یک، با استقبال گسترده شهروندان آغاز شد.  به گزارش ایسنا، محمد نورصالحی با اشاره به ضرورت توجه به برنامه‌های فرهنگ‌ساز به منظور افزایش گرایش مردم به موضوع حمل و نقل پاک و به ویژه مترو اظهار کرد: با توجه به ضرورت آشنایی مردم با فعالیت‌های متروی اصفهان و راه‌اندازی فاز سوم خط یک آن، برنامه‌های مختلفی در این زمینه در نظر گرفته شده است.  وی با اشاره به بازدیدهای هفتگی مردم از ایستگاه‌های قطار شهری و طرح آموزش شهروندی ادامه داد: این برنامه با حضور اقشار مختلف مردم در حال حاضر به صورت دائمی اجرا می‌شود.
وی افزود: این طرح که از سوی روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان قطار شهری اصفهان و حومه کار خود را آغاز کرده، شامل بازدید از متروی اصفهان است.  نورصالحی بیان کرد: در این طرح شهروندان، پس از ثبت‌نام و معرفی، در ایستگاه‌های قطار شهری اصفهان حضور می‌یابند و ضمن آشنایی با محل ایستگاه‌ها، با سازه‌، معماری و بخش‌های مختلف آنها نیز آشنا می‌شوند.
وی خاطرنشان کرد: معرفی مترو، آشنایی با ایستگاه‌های قطار شهری اصفهان، برنامه‌های فرهنگ‌ساز در خصوص مترو، آموزش شهروندی و نحوه استفاده از مترو از جمله برنامه‌های اجرا شده در این طرح است.
سرپرست سازمان قطار شهری اصفهان اضافه کرد: مربیان مدارس، مهدکودک‌ها، دانش‌آموزان، دانشجویان، مدیران فرهنگسراها و اعضای کانون‌های فرهنگی - هنری مساجد و دیگر شهروندان اصفهان از این طرح استقبال ویژه‌ای به عمل آورده‌اند.  گفتنی است، در حال حاضر ماهانه بیش از ۵۰۰ نفر در این طرح شرکت می‌کنند و قرار است که همزمان با آغاز سال تحصیلی، برنامه‌های ویژه‌ای برای دانش‌آموزان اصفهانی در این خصوص در نظر گرفته شود.  علاقه‌مندان به شرکت در این طرح می‌توانند با شماره تلفن۳۴۳۵۸۴۱۰ تا ۱۴، داخلی ۴۸۱ تماس بگیرند.  با بهره‌برداری فازهای اول و دوم و بخش نخست فاز سوم خط یک متروی اصفهان، هم‌اکنون ۱۶ کیلومتر از خط یک متروی اصفهان حدفاصل ایستگاه قدس تا آزادی از ساعت ۷ صبح تا ۱۵ هر روز در حال بهره‌برداری و استفاده شهروندان است.  خط یک متروی اصفهان از ایستگاه قدس آغاز می‌شود و با عبور از ایستگاه‌های بهارستان، گلستان، شهید مفتح، شهید علیخانی، جابر، کاوه، شهید چمران، شهید باهنر، شهدا و تختی هم‌اکنون در ایستگاه‌های سی و سه پل، شریعتی و آزادی نیز به شهروندان عزیز خدمت‌رسانی می‌کند.
قرار است تا پایان سال ۹۶ بخش دیگری از قطار شهری اصفهان با بهره‌برداری از ایستگاه‌های باقیمانده تکمیل شود و تا پایان سال ایستگاه‌های باقیمانده تا ترمینال صفه اصفهان به بهره‌برداری برسند.

2600 پایگاه جشن عاطفه‌ها در استان
 مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان گفت: در آستانه بازگشایی مدارس و به‌ منظور جمع‌آوری کمک‌های مردمی 2600 پایگاه استان اصفهان آماده جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم است.
به گزارش روابط عمومی کمیته امداد استان اصفهان، حمیدرضا شیران با اشاره به اینکه جشن عاطفه‌ها هر سال به ‌منظور توسعه فرهنگ انفاق و نوع‌دوستی در سراسر کشور برگزار می‌شود، اظهار کرد: جشن عاطفه‌ها در آستانه بازگشایی مدارس به‌ منظور جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای دانش‌آموزان تحت حمایت کمیته امداد اصفهان در روزهای 23 و 24 شهریورماه و 19 مهرماه برگزار می‌شود.
​وی با اشاره به بازگشایی مدارس هم‌زمان با ماه محرم و برپایی پایگاه‌های جشن عاطفه‌ها با شعار «مهر در انتظار همدلی» افزود: امسال نیز مانند سال‌های گذشته این جشن در روزهای 23 شهریور در پایگاه‌های کمیته امداد، 24 شهریور در میعادگاه نمازجمعه و 19 مهر در سطح مدارس استان برگزار می‌شود.
​مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از یک میلیارد و 400 میلیون تومان برای دانش‌آموزان تحت حمایت جمع‌آوری شد، بیان کرد: بیش از 600 میلیون تومان کمک‌های نقدی و بیش از 800 میلیون تومان کمک‌های غیرنقدی در قالب جشن عاطفه‌ها به دانش‌آموزان نیازمند و بی‌بضاعت استان کمک شده است.
وی با بیان اینکه جشن عاطفه‌ها با هدف مشارکت گروه‌های مختلف جامعه و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود اقتصادی و اجتماعی برگزار می‌شود، افزود: ترویج سنت حسنه انفاق، رفع نیاز دانش‌آموزان بی‌بضاعت و ایجاد فضای پرنشاط و مطلوب برای تأمین نیازهای تحصیلی فرزندان نیازمند از مهم‌ترین اهداف برگزاری این جشن است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code