موضوعات
اصفهان

بحران مصدومیت از اردوی ذوب‌آهن به سپاهان رسید

نویسنده: مسعود افشاری/ اصفهان - خبرنگار
تعطیلات لیگ برتر فرصت بسیار خوبی برای تیم‌هایی فراهم کرده است که در ترکیب خودشان بازیکنان مصدوم دارند...
1396/08/21
 تعطیلات لیگ برتر فرصت بسیار خوبی برای تیم‌هایی فراهم کرده است که در ترکیب خودشان بازیکنان مصدوم دارند. برگزار نشدن رقابت‌های لیگ باعث آمادگی ستاره‌هایی خواهد شد که بازی‌های تیمشان را در هفته‌های گذشته از دست داده‌اند. در این میان باید سپاهان را تیمی بدشانس در این زمینه معرفی کرد که بحران مصدومیت اردوی آن را تحت تاثیر قرار داده و باعث شده است دست کرانچار به‌خصوص در خط دفاعی تیم خالی باشد.
سپاهان در فصل گذشته هم در این زمینه دچار مشکل شد و مصدومیت بازیکن تاثیرگذاری مثل مسعود حسن‌زاده از ناحیه رباط صلیبی باعث شد این مهاجم که خیلی خوب هم برای سپاهان گل می‌زد، چند بازی پایانی فصل قبل به همراه نیم‌فصل لیگ امسال را از دست بدهد.
با شروع لیگ هفدهم همین شرایط برای ذوب‌آهن امیر قلعه‌نویی هم ایجاد شد و مصدومیت بازیکنانی مثل قاسم‌حدادی‌فر، محمد نژادمهدی ، محمدرضا حسینی، علی حمام و مهدی رجب‌زاده تا امروز دست امیر قلعه‌نویی را برای استفاده کامل از نفرات تیمش بسته و مصدومیت رجب‌زاده آنقدر طولانی شده که این بازیکن همچنان از ترکیب اصلی تیمش دور مانده است. ذوب‌آهن در ابتدای فصل آنقدر بازیکن نخرید که امیر قلعه‌نویی بتواند این مشکل تیمش را حل کند و ذوب‌آهن مجبور شد به جای استفاده از بازیکنان جوانی مثل مهران درخشان‌مهر و محمد ستاری که با مصدومیت‌های تقریبا طولانی مدت روبه‌رو شدند، دست به استفاده از بازیکنان تقریبا کم‌تجربه بزند و شاید این موضوع خودش یکی از دلایل ثبت تساوی‌های فراوان برای ذوب‌آهن باشد.
به هر حال زمانی ‌که یک تیم لیگ برتری برای خرید بازیکن جدید مبلغی بیش از 500 میلیون تومان هزینه می‌کند، این انتظار وجود دارد که در طول یک فصل بتواند از همه بازیکنانش استفاده کند ولی با این مصدومیت‌های ناگهانی خسارت زیادی از لحاظ مالی به تیم‌هایی مثل سپاهان و ذوب‌آهن وارد می‌شود که مجبورند حق و حقوق همه بازیکنان خودشان را پرداخت کنند.
این وضعیت بعد از اینکه در چند هفته ابتدایی شرایط ذوب‌آهن را تحت تاثیر قرار داد، این روزها به اردوی سپاهان رسیده و کار را برای نماینده فوتبال اصفهان سخت کرده است. از طرف دیگر، در هفته یازدهم لیگ و در دیدار برابر پیکان، زلاتکو کرانچار مجبور به استفاده از شاهین ثاقبی در پست مدافع راست شد چراکه عزت‌الله پورقاز و حسن جعفری مصدوم بودند و مهدی رحیمی بازیکن جوان سپاهان با وجود تمام تلاش‌های کرانچار اجازه خروج از اردوی جوانان و حضور در مقابل پیکان را پیدا نکرد و به نظر می‌رسد کرانچار دیگر امیدی به ژایرو رودریگوئز برزیلی هم با توجه به عملکردش ندارد.
این روزها پورقاز و جعفری مشغول برطرف کردن مصدومیت خودشان هستند اما عارف غلامی دیگر مدافع سپاهان هم به جمع مصدومان تیمش اضافه شد تا کار برای کرانچار سخت‌تر از قبل شود. با شرایطی که سپاهان در خط دفاعی دارد، کرانچار باید امیدوار باشد مشکلی برای بازیکن جوان تیمش ایجاد نشود وگرنه در دیدارهای آینده باز هم شاهد حضور گزینه‌های عجیبی مثل شاهین ثاقبی که به عنوان یک هافبک شناخته می‌شود، در پست‌های تدافعی سپاهان خواهیم بود.
در صورت مصدومیت غلامی، کرانچار باید با تنها یک مدافع یعنی سیاوش یزدانی کارش را در تمرینات ادامه دهد و بعد از بازگشت مهدی رحیمی منتظر سعید آقایی باشد که در اردوی تیم بزرگسالان ایران حضور دارد و این موضوع نمی‌تواند خبر خوشحال‌کننده‌ای برای تیمی باشد که شرایط امیدوارکننده‌ای تا پایان هفته یازدهم رقابت‌های لیگ برتر نداشته است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code