موضوعات
اصفهان

بانوی تکواندوکار اصفهانی به تیم ملی رسید

نویسنده:
با وجود اینکه نگاه تکواندوی اصفهان در این چند سال به عملکرد سجاد مردانی بوده، ولی اصفهانی‌ها در رده بانوان هم دارای استعدادند و همین مسأله باعث شده است تا تیم ملی هم نگاه ویژه‌ای به تکواندوکاران اصفهانی داشته باشد...
1396/05/22
با وجود اینکه نگاه تکواندوی اصفهان در این چند سال به عملکرد سجاد مردانی بوده، ولی اصفهانی‌ها در رده بانوان هم دارای استعدادند و همین مسأله باعث شده است تا تیم ملی هم نگاه ویژه‌ای به تکواندوکاران اصفهانی داشته باشد.
به گزارش همشهری، در ادامه معرفی لیست تیم ملی مرحله پایانی مسابقات انتخابی درون‌اردویی تیم‌ ملی نونهالان دختر در خانه تکواندو برگزار شد و در نهایت اعضای تیم‌ ملی برای شرکت در سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷ مشخص و معرفی شدند.
در میان اسامی اعلام شده تنها در وزن نهم (۵۹- کیلوگرم) نام یک اصفهانی به چشم می‌خورد و بیشترین ملی‌پوشان به استان‌های تهران و مازندران هریک با 3 ملی‌پوش اختصاص پیدا کرده است.
معصومه رنجبر (تهران)، هانیه حسن‌نژاد (مازندران)، مبینا نعمت‌زاده (تهران)، مبینا کلی‌وند (البرز)، مریم وسیله‌بر (البرز)، غزل سلطانی (سمنان)، مریم رضانژاد (مازندران)، نازنین تنکابنی (مازندران)، یلدا رنجبر (اصفهان) و آناهیتا توکلی (تهران) نفراتی هستند که موفق شدند پیراهن تیم ملی را به دست بیاورند.

 مثلث اصفهانی والیبال به جام قهرمانان می‌رود
عملکرد نه‌چندان موفق تیم ملی والیبال ایران در یک سال گذشته و ناکامی نسبی مردان ایرانی در لیگ جهانی دوره قبل باعث شده است نگاه‌ها به این رشته ورزشی تغییر کند و امروز والیبال ایران دیگر آن اقتدار سابق را در بین مدعیان جهانی نداشته باشد.  به گزارش همشهری، با وجود این اصفهانی‌ها همچنان پای ثابت تیم ملی‌اند و اگر مورد اعتماد سرمربی تیم ملی قرار بگیرند می‌توانند شرایط بسیار خوبی داشته باشند.  سرمربی تیم ملی والیبال ایران ۲۰ بازیکن را برای حضور در مسابقات جام قهرمانان بزرگ جهان (قهرمانان قاره‌ها) معرفی کرد که در بین آنان نام 5 بازیکن جوان دیده می‌شود تا ایگور کولاکوویچ به وعده خود مبنی بر جوانگرایی عمل کرده باشد.  مسابقات والیبال جام قهرمانان بزرگ جهان از ۲۱ تا ۲۶ شهریورماه با حضور 6 تیم به میزبانی ژاپن برگزار می‌شود و تیم ملی والیبال ایران در آخرین رویداد سال ۲۰۱۷ خود با هدایت کولاکوویچ در این رقابت‌ها شرکت می‌کند.  فرهاد سال‌افزون، میلاد عبادی‌پور، سامان فائزی، سعید معروف، فرهاد قائمی، سیدمحمد موسوی، امیرحسین اسفندیار، مصطفی حیدری، امیر غفور، فرهاد نظری‌افشار، مجتبی میرزاجانپور، جواد کریمی، محمدجواد معنوی‌نژاد، امین اسماعیل‌نژاد، علی شفیعی، رضا قرا، رحمان تقی‌زاده، مهدی مرندی، مسعود غلامی و سلیم چپرلی نفراتی‌اند که در این لیست حضور دارند و در این بین مثلث اصفهانی غفور، معنوی‌نژاد و غلامی در لیست کولاکوویچ حضور دارد.
برزیل، فرانسه، ایران، ایتالیا، ژاپن و آمریکا 6 تیم شرکت‌کننده در جام قهرمانان بزرگ جهان هستند. این مسابقات در 2 شهر ناگویا و اوساکا برگزار می‌شود.

 درخشش سوارکار اصفهانی در مسابقات استقامت
اصفهان در رشته سوارکاری شرایط تقریبا خوبی دارد و امروز بسیاری از سوارکاران مطرح و شناخته شده ورزش ایران اصفهانی‌اند و در این زمینه پیشرفت خوبی به دست آمده است.
به گزارش همشهری، هفته گذشته خبری بسیار خوب جامعه سوارکاری اصفهان را تحت تأثیر قرار داد؛ سوارکار اصفهانی در رقابت‌های سوارکاری استقامت CSI بین‌المللی فرانسه در رده چهارم قرار گرفت.
این رقابت‌ها طی 2 روز و در مسافت ۱۵۰ کیلومتر برگزار شد. در این رویداد مسعود محکم‌کار سوارکار اصفهانی و تنها شرکت‌کننده ایرانی برای اولین بار در تاریخ مسابقات سواری استقامت موفق به کسب رتبه چهارم این رقابت‌ها شد.
این سومین بار است که از ایران در یک رویداد سوارکاری استقامت بین‌المللی شرکت‌کننده‌ای حاضر می‌شود تا با سوارکاران دیگر کشورها به رقابت بپردازد.
مسعود محکم‌کار پیش از این هم در مسابقات بین‌المللی لهستان در مسافت ۹۰ کیلومتر و در آلمان در مسافت ۱۲۰ کیلومتر شرکت کرده بود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code