موضوعات
اصفهان

ایجاد صنایع تبدیلی و کوچک در غرب استان

نویسنده:
استاندار اصفهان با بیان اینکه برای ایجاد صنایع تبدیلی و صنایع کوچک آمادگی اعطای هرگونه مجوز در غرب استان وجود دارد، گفت: آمادگی برای اعطای مجوز این صنایع هم در قالب شهرک‌های موجود و هم برای ساخت شهرک صنعتی جدید و همچنین در نواحی صنعتی روستایی وجود دارد...
1396/07/19
استاندار اصفهان با بیان اینکه برای ایجاد صنایع تبدیلی و صنایع کوچک آمادگی اعطای هرگونه مجوز در غرب استان وجود دارد، گفت: آمادگی برای اعطای مجوز این صنایع هم در قالب شهرک‌های موجود و هم برای ساخت شهرک صنعتی جدید و همچنین در نواحی صنعتی روستایی وجود دارد. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، رسول زرگرپور در جلسه بررسی مسائل و مشکلات فریدن بزرگ که با حضور فرمانداران 4 شهرستان بوئین میاندشت، فریدون‌شهر، فریدن و چادگان و مسئولان مربوطه برگزار شد، اظهار کرد: طی 5 ماه گذشته 3 جلسه در خصوص رفع محرومیت و توسعه شهرستان‌های غرب استان برگزار شد. در جلسات شورای برنامه‌ریزی استان چندین بار تأکید شد که غرب اصفهان در برخی از بخش‌ها مغفول مانده است و باید به آن پرداخته شود.
وی با اشاره به لزوم توسعه کشت گیاهان دارویی در این مناطق افزود: طرح توسعه گیاهان دارویی و گیاهان معطر طی یک ماه آینده آماده خواهد شود. در هر شهرستان زمین آماده کشت، نوع کشت و تسهیلات و معافیت‌هایی که در این زمینه ایجاد می‌شود به سرمایه‌گذاران ارائه خواهد شد و جهاد کشاورزی حمایت صد در صدی از این طرح خواهد داشت.
وی به خط راه‌آهن اصفهان ـ الیگودرز ـ ازنا اشاره و بیان کرد: باید پیگیری‌های لازم به صورت جدی در تهران صورت گیرد که کارگاه‌هایی که در استان‌های دیگر فعال شده در استان اصفهان نیز فعال شود.
زرگرپور با اشاره به شهرک صنعتی داران گفت: شرکت شهرک‌های صنعتی امتیازات بسیار ویژه‌ای برای سرمایه‌گذاران و فعال شدن این شهرک در نظر گرفته است و باید سرمایه‌گذاران از این امکانات حداکثر استفاده را بکنند. وی بر لزوم برگزاری همایش جذب سرمایه‌گذاری در غرب استان در منطقه فریدن بزرگ تأکید و اضافه کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی برنامه‌ریزی، تدوین طرح‌های سرمایه‌گذاری و برگزاری این همایش را برعهده خواهد داشت و باید این امر از سوی مسئولان مربوطه و فرمانداران پیگیری شود. استاندار اصفهان به مشکلات شهرک صنعتی فریدون‌شهر اشاره و بیان کرد: مسائل مربوط به زونبندی و دیوارکشی صورت گرفته است و اگر مشکلات مربوط به معارضین برطرف شود، امکان توسعه این شهرک تا 2 برابر وجود خواهد داشت. وی در پایان با اشاره به اعتبارات لازم برای بازسازی زندان فریدون‌شهر اذعان کرد: تلاش خواهد شد که اعتبارات لازم از سوی سازمان برنامه و بودجه تأمین شده و مشکلات این بخش نیز برطرف شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code