موضوعات
اصفهان

امکان تحصیل دانش‌آموزان اتباع خارجی در اصفهان

نویسنده:
مدیرکل امور اتباع و مهاجران استانداری اصفهان گفت: برای سومین سال متوالی پذیرش و امکان تحصیل دانش‌آموزان اتباع خارجی در مدارس استان اصفهان همچنان فراهم است...
1396/06/15
 مدیرکل امور اتباع و مهاجران استانداری اصفهان گفت: برای سومین سال متوالی پذیرش و امکان تحصیل دانش‌آموزان اتباع خارجی در مدارس استان اصفهان همچنان فراهم است.
مهدی سلیمانی در گفت‌و و با ایرنا افزود: در راستای سیاست‌های انسان  دوستانه جمهوری اسلامی ایران و تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر فراهم شدن شرایط تحصیل برای همه افراد لازم‌التعلیم، از تیرماه ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع خارجی در استان اصفهان آغاز شده است.  وی اظهار کرد: در سال تحصیلی گذشته حدود ۵۰ هزار دانش‌آموز خارجی در مدارس استان اصفهان ثبت‌نام و تحصیل کردند. پیش‌بینی می‌شود که امسال نیز نزدیک همین تعداد دانش‌آموز تبعه خارجی در مدارس استان اصفهان نام‌نویسی کنند.
مدیرکل امور اتباع خارجی استانداری اصفهان افزود: دانش‌آموزانی که سال گذشته در مدارس استان به تحصیل مشغول شدند، بیشتر تبعه افغان و عراق بودند و امسال هم این افراد می‌توانند به تحصیل خود در این مدارس ادامه دهند.  وی یادآور شد: حتی دانش‌آموزان اتباع بیگانه که مدارک مجاز برای نام‌نویسی در مدارس استان اصفهان را ندارند، در صورتی ‌که مدرک سلامت بهداشتی و مدارک مورد نیاز در آیین‌نامه مدارس را تهیه کرده باشند، در مدارس ثبت‌نام می‌شوند.
سلمیانی خاطرنشان کرد: در ۲ سال گذشته 7 هزار نفر از اتباع خارجی در استان اصفهان برگ حمایت تحصیلی دریافت کردند.  اکنون حدود 170 هزار مهاجر تبعه خارجی در اصفهان اقامت دارند و این استان، بعد از کلانشهر تهران و استان خراسان رضوی، رتبه سوم پذیرش مهاجران اتباع خارجی را دارد.  از بین این اتباع، حدود 120 هزار نفر دارای کارت موقت اقامت و حدود 50 هزار نفر دارای گذرنامه و ویزای معتبر هستند.  حدود 25 درصد اتباع خارجی ساکن در استان اصفهان که سن آنها بین 18 تا 60 سال است، کارت اشتغال دارند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code