موضوعات
اصفهان

اعزام 14 اکیپ عملیاتی شرکت آبفای استان به مناطق زلزله‌زده

نویسنده:
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: شرکت آبفای استان اصفهان 14 اکیپ عملیاتی و تعمیرات به همراه تمامی تجهیزات و اتصالات مربوطه به منظور اصلاح خطوط انتقال، شبکه‌های توزیع و انشعابات آب به منطقه زلزله‌زده غرب کشور اعزام کرد...
1396/09/01
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: شرکت آبفای استان اصفهان 14 اکیپ عملیاتی و تعمیرات به همراه تمامی تجهیزات و اتصالات مربوطه به منظور اصلاح خطوط انتقال، شبکه‌های توزیع و انشعابات آب به منطقه زلزله‌زده غرب کشور اعزام کرد.  هاشم امینی اعلام کرد: با توجه به اهمیت موضوع، مدیر بهره‌برداری از تأسیسات تأمین و توزیع آب و مدیر کنترل کیفی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان به دلیل تسریع در اجرای عملیات تعمیرات و احتمال گل‌آلود شدن آب شرب غرب کشور به همراه مواد ضد عفونی‌کننده به مقدار لازم شامل پلی‌الکترولیت و پرکلرین به منظور رفع کدورت و سالم‌سازی آب شرب به این منطقه اعزام شد.  مدیرعامل شرکت آبفای استان اصفهان گفت: علاوه بر اعزام اکیپ‌های عملیاتی همراه با متخصصان و مهندسان اصلاح شبکه آب و خطوط انتقال و انشعابات، اکیپ‌هایی هم برای پشتیبانی به این منطقه اعزام شد.  امینی اعلام کرد: اولین اکیپ‌های عملیاتی شرکت شامل 4 دستگاه تانکر آبرسانی و تعمیرات در 22 آبان‌ماه اعزام شد و 23 آبان نیز مجدد 10 اکیپ دیگر با تجهیزات کامل شرکت آبفای استان اصفهان به منطقه زلزله‌زده غرب کشور اعزام شد. اگر در روزهای آتی نیز به کمک‌رسانی بیشتر برای رفع خسارت به تأسیسات شبکه آب و خطوط انتقال آب نیاز باشد نیرو و تجهیزات بیشتر اعزام می‌شود.

آبفا مسئول سم‌پاشی شبکه داخلی فاضلاب واحدهای مسکونی نیست
معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان درباره سم‌پاشی واحدهای مسکونی به‌منظور مبارزه با حشرات موذی گفت: شرکت آبفای استان اصفهان سالی 2 مرتبه سم‌پاشی منهول‌های فاضلاب شهرهای استان را در دستور کار قرار می‌دهد. این در حالی است که این روزها گاهی دیده شده است که برخی از افراد با نام شرکت آبفا قصد سم‌پاشی واحدهای مسکونی را دارند که این امر هیچ‌گونه ارتباطی با فعالیت‌های شرکت آبفا ندارد.
حسن غلامی اعلام کرد: شرکت‌های آبفا طبق اساسنامه در قبال سم‌پاشی خطوط جمع‌آوری فاضلاب شهری و منهول‌ها و انتهای شبکه فاضلاب که همان سیفون فاضلاب ورودی واحدهای مسکونی است، مسئول هستند و در قبال سم‌پاشی درون واحدهای مسکونی هیچ‌گونه مسئولیتی ندارند. بنابراین افرادی که با نام شرکت‌های آبفا اقدام به چنین عملی می‌کنند، مطمئناً افرادی سودجو هستند پس باید در برخورد با چنین افرادی نهایت دقت صورت گیرد.
وی گفت: هر سال از سوی شرکت آبفای استان اصفهان 250 هزار منهول فاضلاب با در نظر گرفتن پارامترهایی همانند نوع حشره و نوع سم در فروردین‌ماه و انتهای شهریورماه در استان سم‌پاشی می‌شود که در ارتقای بهداشت عمومی جامعه تأثیر بسزایی دارد.
معاون بهره‌برداری شرکت آبفای استان اصفهان گفت: سمی که به منظور مبارزه با حشرات موذی مورد استفاده قرار می‌گیرد، مورد تأیید و نظارت اداره کل محیط‌زیست است و حداقل آلایندگی را برای طبیعت به همراه دارد. همچنین شرکت آبفای استان اصفهان طرح مطالعاتی و تحقیقاتی را برای تولید سم جدید به منظور مبارزه با حشرات موذی که با جهش ژنی مقاوم شده‌‌اند در دستور کار قرار داده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code