موضوعات
اصفهان

اصفهان جونیور، میزبان اسکواش‌بازان بین‌المللی

نویسنده:
عملکرد مثبت هیات اسکواش اصفهان در چند سال گذشته باعث شده است گام‌های بلندی در راه معرفی استعدادهای این رشته و البته مطرح شدن نام اصفهان در سطوح بین‌المللی برداشته شود...
1396/06/22
 عملکرد مثبت هیات اسکواش اصفهان در چند سال گذشته باعث شده است گام‌های بلندی در راه معرفی استعدادهای این رشته و البته مطرح شدن نام اصفهان در سطوح بین‌المللی برداشته شود.
به گزارش همشهری، اولین دوره مسابقات اسکواش جوانان اصفهان (اصفهان جونیور) با حضور ۱۵۷ بازیکن دختر و پسر از سراسر کشور در اصفهان آغاز شد.
این مسابقات از ۲۱ تا ۲۴ شهریورماه با حضور ۱۵۷ بازیکن دختر و پسر از سراسر کشور در رده سنی ۱۱ تا ۱۹ سال در اصفهان برگزار می‌شود.
مسابقات بین‌المللی اسکواش 3 رنکینگ طلا، نقره و پلاتین دارد که تفاوت آنها در تعداد کلی شرکت‌کنندگان و تعداد شرکت‌کنندگان خارجی است.
نخستین دوره مسابقات بین‌المللی اسکواش جوانان اصفهان (اصفهان جونیور) در رده نقره یا سیلور برگزار می‌شود.
در این ارتباط هدی محمدی، رئیس‌ هیات اسکواش اصفهان در گفت‌وگو با همشهری اظهار کرد: شهر پنانگ مالزی یکی از پیشتازان برگزاری مسابقات بین‌المللی اسکواش است که تنها در یک دوره میزبان ۷۰۰ بازیکن از ۱۷ کشور از 5 قاره جهان بود. برگزاری این رقابت‌ها آورده مالی خوبی برای شهر پنانگ داشت اما نکته مهم این است که برگزارکنندگان چنین مسابقاتی برای جذب شرکت‌کننده خارجی، برای آنها تخفیف‌هایی در نظر می‌گیرند. ما نتوانستیم در این دوره میزبان بازیکنان خارجی باشیم، چون نهادهایی که می‌توانستند در بخش گردشگری و... به ما کمک کنند این کار را انجام ندادند و عنوان می‌کردند اداره‌کل ورزش و جوانان استان متولی ورزش است.
مسابقات دختران در مجموعه شهید نصر و رقابت‌های پسران در سیتی‌سنتر برگزار و ۲ هزار دلار جایزه نقدی این رقابت‌ها بین ۳۰ بازیکن تقسیم می‌شود.
محمدی اضافه کرد: اسکواش، برخلاف برخی رشته‌ها مانند ورزش‌های رزمی، جامعه مخاطب کمتری دارد و به همین دلیل از نظر مالی جزء هیأت‌های کم‌برخوردار است اما به خاطر رشد این رشته و شناساندن آن به خانواده‌ها و مسئولان برخی فشارها و کمبودها را تحمل می‌کنیم. برای برگزاری مسابقات اصفهان جونیور فدراسیون اسکواش کمک مالی نکرد، ولی برای ثبت برند این رقابت‌ها به نام اصفهان تلاش زیادی انجام داد.

  ساواته در اصفهان معرفی شد
 رشته‌های رزمی تنوع بسیاری دارند و سبک‌های مختلف آنها در کنار ورزش‌های اصلی این حوزه بخش بسیار بزرگی از جامعه را تحت پوشش خود قرار می‌دهند.
به گزارش همشهری، اولین سمینار معرفی و توسعه رشته ساواته (بوکس فرانسوی) به منظور رونق این رشته ورزشی در استان اصفهان برگزار شد.
این سمینار یک روزه به همت کمیته ساواته استان اصفهان و به منظور بررسی تاریخچه ساواته در ایران و جهان، تشریح مجموعه قوانین، اصول مبارزاتی و تکنیک‌های ساواته و آموزش روش‌های استعدادیابی این رشته برگزار شد.
در این سمینار که با تدریس حامد متین‌فر دبیر انجمن و سرمربی تیم ملی ساواته کشورمان برگزار شد، شرکت‌کنندگانی از شهرستان‌های اصفهان، نجف‌آباد، بهارستان، لنجان، شاهین‌شهر و بوشهر حضور داشتند.
مطابق تقویم اجرایی انجمن ساواته ایران، در پایان هر هفته سمینار توسعه و معرفی این رشته به میزبانی یکی از استان‌ها برگزار می‌شود.
ساواته یک هنر رزمی فرانسوی و اساس آن استفاده از ضربات دست، پا و سلاح‌‌های سرد است. این رشته اکنون از زیرمجموعه‌های فدراسیون انجمن‌های ورزشی به شمار می‌رود.
ساواته به عنوان میراث فرهنگی دولت فرانسه معرفی شده و با توجه به میزبانی پاریس از المپیک ۲۰۲۴، در صورت توافق نهایی، این رشته رزمی پس از گذشت ۱۰۰ سال از المپیک ۱۹۲۴، بار دیگر در جمع رشته‌های حاضر در المپیک قرار خواهد گرفت.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code