موضوعات
اصفهان

اشتباهات داوری فوتبال اصفهان را از موفقیت دور می‌کند

نویسنده: مسعود افشاری/ اصفهان - خبرنگار همشهری
شکست تلخ ذوب‌آهن در مقابل فجرسپاسی شیراز باعث شد شاگردان امیر قلعه‌نویی در اولین گام جام حذفی ناکام شوند و فرصت برای رسیدن به یک جام قهرمانی دیگر از دست برود. این اتفاق در حالی افتاد که روز قبل از آن هم سپاهان به صنعت نفت آبادان باخته بود و با شکست ذوب‌آهن کار اصفهانی‌ها در جام حذفی به پایان رسید...
1396/06/22
 شکست تلخ ذوب‌آهن در مقابل فجرسپاسی شیراز باعث شد شاگردان امیر قلعه‌نویی در اولین گام جام حذفی ناکام شوند و فرصت برای رسیدن به یک جام قهرمانی دیگر از دست برود. این اتفاق در حالی افتاد که روز قبل از آن هم سپاهان به صنعت نفت آبادان باخته بود و با شکست ذوب‌آهن کار اصفهانی‌ها در جام حذفی به پایان رسید.
اما نکته مهم این است که ذوب‌آهنی‌ها بعد از قبول شکست در مقابل فجرسپاسی به سراغ انتقاد از داور مسابقه رفتند و تقریبا تمام تقصیرات این باخت خودشان را به قضاوت نامناسب داور بازی ربط دادند. صدور بیانیه ذوب‌آهن هرچند که تاثیری در سرنوشت این تیم در جام حذفی ندارد و نتیجه را هم بر نمی‌گرداند، ولی باعث شد فشار انتقادها نسبت به باخت ذوب‌آهن تا حدودی کمتر شود.
در این بیانیه آمده است: همانطور که مشخص است، بار دیگر تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان در مسابقه خود با چالش بزرگ داوری روبه‌رو شد و این بار نوبت داور دیدار این تیم با فجرسپاسی بود که از 2 پنالتی محرز ذوب‌آهن عبور و یک پنالتی به تیم فجرسپاسی هدیه بدهد. 3 اشتباه بسیار موثر در داوری دیدار تیم‌های ذوب‌آهن و فجرسپاسی که باعث شد علی‌رغم شایستگی و ایجاد موقعیت‌های بسیار زیاد گل توسط ذوب‌آهن این تیم از حضور در مرحله بعدی رقابت‌های جام حذفی محروم شده و با این جام در ابتدای فصل وداع کند. آنچه مشخص است اشتباهات مهلک داوری و ضعف عملکرد داور این مسابقه نقشی بسیار پررنگ در خلق شکست برای ذوب‌آهن به همراه داشت. نقطه سیاه ماجرا آنجاست که داوری که همواره با تحکم و فریاد بر سر بازیکنان سعی می‌کرد بازی را مدیریت کند، به شکل بسیار عجیبی از 2 پنالتی که درست در مقابل دیدگانش رخ داد، عبور کرد و اجازه نداد ذوب‌آهن به حقش برسد. در واقع تیم ذوب‌آهن در 4 دیدار از 6 دیدار رسمی این فصل خود با اشتباه مهلک داوری از رسیدن به حق خود محروم شده است که این موضوع به هیچ وجه پذیرفتنی نیست. متاسفانه باید این نکته را عنوان کرد که در فصل گذشته نیز ذوب‌آهن با اذعان کارشناسی‌های برنامه تلویزیونی نود در صدر بیشترین ضرر از اشتباهات داوری بود. باشگاه فرهنگی ورزشی ذوب‌آهن اصفهان ضمن انتقاد شدید به خاطر همه نتایجی که با اشتباهات و بی‌تدبیری‌های داوری به ذوب‌آهن تحمیل شد، رسیدگی و پاسخ به این رفتار را از مدیران ارشد فدارسیون فوتبال مطالبه می‌کند.
این بیانیه در شرایطی از جانب باشگاه ذوب‌آهن صادر شد که یک هفته محمدرضا ساکت مدیرعامل سابق باشگاه سپاهان به عنوان دبیرکل جدید فدراسیون فوتبال معرفی شده و قرار گرفتن او در کنار مهدی تاج که خودش یکی از مدیران اصفهانی قدیمی در فوتبال ایران است، می‌تواند به انتقاد رقبای فوتبال اصفهان هم منجر بشود. اما در شرایط فعلی که 2 تیم اصفهانی از گردونه جام حذفی کنار رفته‌اند، فوتبال اصفهان باید تنها امید خودش را به رقابت‌های لیگ برتر بسپارد تا شاید یکی از 2 تیم اصفهانی فارغ از اشتباهات داوری بتوانند به عنوان قهرمانی لیگ دست پیدا کنند. البته بنا بر نظر کارشناسان، اشتباهات داوری جزئی از بازی فوتبال است اما در این شرایط 2 تیم اصفهانی بیشتر از بقیه تیم‌های لیگ برتری قربانی اشتباهاتی عجیب شده‌اند که فرصت را برای هر نوع قدرت‌نمایی از جانب سپاهان و ذوب‌آهن گرفته است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code