موضوعات
اصفهان

اسلام حق زیادی به گردن زنان دارد

نویسنده:
امام‌جمعه موقت اصفهان گفت: اسلام خیلی حق به گردن زنان دارد چراکه این اسلام بود که زنان را از بدبختی نجات داد. این پیامبر اسلام (ص) بودند که تحول و انقلاب فرهنگی و معرفتی در دوران جاهلیت به وجود آوردند...
1396/09/12
امام‌جمعه موقت اصفهان گفت: اسلام خیلی حق به گردن زنان دارد چراکه این اسلام بود که زنان را از بدبختی نجات داد. این پیامبر اسلام (ص) بودند که تحول و انقلاب فرهنگی و معرفتی در دوران جاهلیت به وجود آوردند.
به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام سید مجتبی میردامادی در خطبه‌های عبادی - سیاسی نمازجمعه اصفهان افزود: پیامبر اسلام (ص) وقتی به دنیا آمدند، یتیم بودند. جالب اینجاست که حضرت محمد (ص) داستان انبیا، داستان موسی (ع) و عیسی (ع) و یوسف (ع) را در 3 سالگی بیان می‌کردند.  وی خاطرنشان کرد: در زمان جاهلیت اگر شوهر زن جوانی از دنیا می‌رفت، می‌گفتند این از قدم زن است و آن زن را زنده به گور می‌کردند.  امام‌جمعه موقت اصفهان گفت: ‌ای زنانی که صدای من را می‌شنوید، بدانید که اسلام خیلی حق به گردن شما زن‌ها دارد. اسلام شما را از بدبختی نجات داد. مگر زن حق داشت اظهار عقیده کند و مگر زن حق داشت خودش شوهرش را انتخاب کند. این پیامبر (ص) بود که تحول و انقلاب فرهنگی و معرفتی به وجود آورد.

گلپایگان
حفظ وحدت ضرورت امروز جامعه اسلامی است

امام‌جمعه گلپایگان گفت: وحدت جهان اسلام بسیار بااهمیت و ضروری‌ترین و پربهاترین سرمایه برای جامعه اسلامی است.
به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام محمد علاء‌الدینی در خطبه‌های نمازجمعه گلپایگان در مصلای این شهر با گرامیداشت هفته وحدت و تبریک سالروز ولادت حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) افزود: وحدت از دستورهای الهی در قرآن و از آموزه‌های اساسی دین اسلام و نیز سیره عملی نبی مکرم اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع) است.
وی با اشاره به اینکه امروز استکبار جهانی با ایجاد اختلاف و تفرقه و با اسلام‌هراسی و شیعه‌هراسی درصدد ضربه زدن به اسلام است، گفت: امت اسلامی باید با وحدت رویه، همسو و هم‌جهت در برابر هرگونه توطئه دشمن بایستند.
امام‌جمعه گلپایگان در ادامه، سالروز شهادت آیت‌الله سید حسن مدرس و روز مجلس را گرامی داشت.

خمینی‌شهر
  نمایندگان مجلس وکیل مردم هستند، نه وکیل‌الدوله

امام‌جمعه خمینی‌‌شهر با بیان اینکه مجلس با بی‌توجهی و نظارت نداشتن بر عملکرد دولت بی‌اعتبار می‌شود، گفت: مجلس باید در کنار ملت باشد نه دولت. نمایندگان مجلس وکیل مردم هستند نه وکیل‌الدوله و باید از حق ملت دفاع کنند.
به گزارش فارس، آیت‌‌الله عباس رحیمی در خطبه‌های نمازجمعه خمینی‌شهر با اشاره به سالروز شهادت آیت‌الله مدرس و نام‌گذاری این روز به نام روز مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: شهید مدرس یک نماینده انقلابی بود و اکنون نیز به مجلس و نماینده انقلابی نیاز داریم.
وی تأکید کرد: مجلس انقلابی، دولت انقلابی و دولت انقلابی، مسئولان و مدیران انقلابی را انتخاب می‌کند و در نهایت این مسئولان و مدیران انقلابی به مردم دلسوزانه خدمت خواهند کرد.
امام‌‌جمعه خمینی‌شهر با اشاره به سخنان امام راحل درباره مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مجلس در رفع مشکلات مردم باید انقلابی عمل کند. در این کشور مشکلات مردم بسیار است و نمایندگان مجلس باید سخن امام (ره) را مدنظر داشته و قوانین را اصلاح کنند.

نطنز
  اتحاد آل‌سعود با اسرائیل در جهت نابودی شیعه است

امام‌جمعه نطنز گفت: اتحاد آل‌سعود با رژیم غاصب اسرائیل برای نابودی شیعه و اسلام است.
به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام روح‌الله امینی در خطبه‌های نمازجمعه نطنز اظهار کرد: آل‌سعود خائن که اخیرا بیش از پیش چهره خود را نشان داده، برای نابودی شیعه و اسلام با اسرائیل غاصب متحد شده است.
وی افزود: عربستان برای اینکه جلوی نفوذ و محبوبیت روزافزون ایران و انقلاب اسلامی را بگیرد، به هر حربه‌ای متوسل می‌شود و امروز می‌بینیم بیش از پیش به دامن اسرائیل غاصب رفته تا در مقابل ایران ایستادگی کند.  امام‌جمعه نطنز گفت: هدف اصلی آل‌سعود نابودی شیعه و اسلام ناب محمدی و ترویج اسلام آمریکایی و انگلیسی در منطقه است که متاسفانه خواسته یا ناخواسته برخی از کشورهای منطقه هم در این جبهه قرار گرفته‌اند.

اردستان
  ایستادگی مردم و رهبری خنثی‌کننده توطئه دشمنان است

امام‌جمعه اردستان گفت: توطئه دشمنان به‌ویژه ایالات متحده آمریکا علیه ایران پایان ندارد و تنها راه خنثی کردن آن ایستادگی مردم و مقام معظم رهبری است.
به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام حسن دهشیری در خطبه‌های نمازجمعه اردستان گفت: مقاومت مردم و رهبری هوشمندانه مقام عظمای ولایت همه توطئه‌ها را خنثی خواهد کرد و دشمن راه به جایی نخواهد برد.
وی افزود: کشورهای حامی تروریسم امروز دم از مبارزه با تروریست‌ها می‌زنند اما وجدان بیدار جهان و به‌ویژه مردم ستمدیده هرگز فریب این شعارها را نمی‌خورند و ستمکاران را شناسایی می‌کنند.
امام‌جمعه اردستان با اشاره به آغاز هفته وحدت بیان کرد: همه مسلمانان، از شیعه و سنی، باید نقاط پیوند را مدنظر قرار دهند و انسجام خود را تقویت کنند تا بتوانند در برابر تفرقه‌افکنان ایستادگی کنند.

پیربکران
  نمایندگان مجلس قوانینی تصویب کنند که گره‌گشای کار مردم باشد

امام‌جمعه بخش پیربکران گفت: نمایندگان مجلس باید تلاش کنند که رفتار و کردار شهید مدرس را در کارهایشان الگو قرار دهند و قوانینی را در کشور تصویب کنند که گره‌گشای کار مردم باشد.
به گزارش فارس، حجت‌الاسلام مرتضی کیانی در خطبه‌های نمازجمعه بخش پیربکران ضمن تبریک هفته وحدت و میلاد پیامبر اکرم (ص) اظهار کرد: آن حضرت با مؤمنان خوش‌رفتار بودند و رحمت و مهربانی در وجود ایشان وجود داشت. این‌ یک افتخار بسیار بزرگ برای همه ما مسلمانان قلمداد می‌شود که پیامبر اسلام (ص) رسول مهربانی‌‌ها لقب دارند.
وی با بیان اینکه پیامبر (ص) اهل عبادت و تهجد و ساده‌زیستی و عاری از تکلف و خشونت بودند، افزود: وحدت بهترین راه پیروزی است و برخلاف تفرقه که عامل شکست محسوب می‌‌شود، می‌تواند مسلمانان را به سعادتمندی و ایستادگی در برابر دشمنان سوق دهد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code