موضوعات
اصفهان

استاندار: صندوق‌های حمایت از کشاورزی تقویت شوند

نویسنده:
استاندار اصفهان گفت: با توجه به شرایط خاص استان باید سرمایه‌گذاری‌های بیشتری در بخش آبیاری‌های نوین و تغییر الگوی کشت انجام شود، بر همین اساس باید صندوق‌های حمایت از بخش کشاورزی در استان تقویت شود...
1396/05/21
استاندار اصفهان گفت: با توجه به شرایط خاص استان باید سرمایه‌گذاری‌های بیشتری در بخش آبیاری‌های نوین و تغییر الگوی کشت انجام شود، بر همین اساس باید صندوق‌های حمایت از بخش کشاورزی در استان تقویت شود.
به گزارش تسنیم، رسول زرگرپور در دیدار با سید عبدالکریم رضوی، رئیس هیأت‌مدیره و مدیرعامل شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی اظهار کرد: اصفهان یک استان صنعتی است و با اینکه کشاورزی در سایه صنعت قرار گرفته و با خشکسالی‌های چندساله مواجه بوده است، اما همچنان کشاورزی در استان جایگاه ویژه‌ای دارد.
وی به نیروهای زبده و باتجربه در بخش کشاورزی استان اشاره کرد و افزود: همین موضوع سبب شده است علی‌رغم خشکسالی و کاهش سطح زیر کشت محصولات کشاورزی در استان، میزان تولید محصولات کاهش پیدا نکند.
استاندار اصفهان با بیان اینکه استان‌هایی که با خشکسالی مواجهند نیازمند سرمایه‌گذاری‌های بیشتری‌اند، افزود: زمانی که استانی با خشکسالی مواجه می‌شود حجم فعالیت‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند و انرژی و فرصتی که در این بخش صرف می‌شود هم از بعد توجیه اجتماعی و هم از بعد مسائل ترویجی و کمک و مساعدت قابل مقایسه با دیگر استان‌ها که مشکل خشکسالی ندارند، نیست.
زرگرپور افزود: با توجه به بلوغ بالای سیاسی مردم اصفهان، مطالبات آنها نیز جدی‌تر است و انتظارات بیشتری از مسئولان دارند که این انتظارات باید برآورده شود.
وی با اشاره به ظرفیت‌ها و در کنار آن معضلات استان گفت: میزان اعتبارات دولتی اصفهان نسبت به پولی که به خزانه واریز می‌کند بسیار ناچیز است و اصفهان در دریافت اعتبارات دولتی جزو استان‌های ردیف آخر است، ولی با این حال باید میزان اختصاص اعتبار به صندوق‌های حمایتی از محل اعتبارات تملک دارایی استان بررسی شود.
استاندار اصفهان افزود: مدیریت استان کمک خواهد کرد صندوق‌های حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی قوت بیشتری یابد تا با مدیریت درست، بخشی از مشکلات استان در بخش کشاورزی از این منظر برطرف شود.
رئیس هیأت‌مدیره و مدیرعامل شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی نیز در این دیدار اظهار کرد: این صندوق با هدف حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در زیربخش‌های زراعت و باغبانی، دامداری و دامپروری، جنگل و مرتع، شیلات و آبزیان و صنایع و خدمات مرتبط با وظایف وزارت جهاد کشاورزی فعالیت می‌کند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code