موضوعات
اصفهان

احتمال کاهش قیمت خانه در اصفهان وجود دارد

نویسنده:
رئیس اتحادیه مشاوران املاک اصفهان گفت: احتمال کاهش قیمت خانه در اصفهان وجود دارد...
1396/06/15
رئیس اتحادیه مشاوران املاک اصفهان گفت: احتمال کاهش قیمت خانه در اصفهان وجود دارد.
رسول جهانگیری در گفت‌وگو با مهر اظهار کرد: مقاومت اصفهانی‌ها در مقابل خرید خانه باعث شده است که در آینده شاهد کاهش قیمت خانه باشیم.
وی با بیان اینکه در کل کشور شاهد یک درصد کاهش قیمت مسکن بودیم، ادامه داد: با وجود آنکه شاهد کاهش قیمت مسکن هستیم، اما همچنان بازار مسکن در اصفهان رونق نگرفته است.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک اصفهان با اشاره به اینکه اصفهانی‌ها با گران شدن کالا بیشتر به خرید تمایل دارند و هنگامی که ارزان می‌شود، کمتر زیر بار خرید می‌روند چون معتقدند که این کالا ارزان‌تر هم می‌شود، ادامه داد: این رفتارها در شهر اصفهان سبب شده است بازار از رونق بیفتد و شاهد رکود در بخش ساختمان باشیم.
وی که اعتقاد دارد باید گره رکود از بازار خرید و فروش مسکن در اصفهان از ماه‌ها پیش باز می‌شد، افزود: این در حالی است که به دلیل شم اقتصادی اصفهانی‌ها این مهم رخ نداد.  جهانگیری گفت: تا این مقاومت‌ها از بین نرود، نمی‌توان به تغییر رفتار بازار هم امیدوار بود.
وی اعلام کرد:‌ اکنون بازار خرید و فروش مسکن در کشور رونق نسبی دارد که دلیل آن هم ارزان‌تر شدن نرخ‌ها در اغلب شهرها از جمله پایتخت است. اما در شهر اصفهان، به دلیل مقاومتی که در برابر ارزان‌تر شدن وجود دارد، این اتفاق رخ نداده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code