موضوعات
ایلام

گاز به روستاهای بدره می‌رسد

نویسنده:
پوشش گازرسانی در مناطق روستایی بدره افزایش می‌یابد...
1396/05/10
 پوشش گازرسانی در مناطق روستایی بدره افزایش می‌یابد.
رییس اداره گاز ناحیه بدره با اشاره به در دست اقدام بودن عملیات گازرسانی به روستاهای کلم بالا و پایین این شهرستان گفت: پوشش گاز روستایی در نقاط روستایی بدره با اتمام این طرح‌ها به 97 درصد خواهد رسید.
فرهاد مولایی در گفت وگو با همشهری اظهار کرد: گازرسانی به این روستاها به طول 17 کیلومتر و از مسیر شهرک ولیعصر انجام می‌شود و طی آن 191 خانوار از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.
وی افزود: این طرح با 21 میلیارد ریال برآورد اولیه از محل اعتبارات داخلی شرکت ملی گاز درحال اجراست و علاوه بر خانوارهای روستایی 7 واحد مرغداری و همچنین کارخانه الکل کیمیاگران بدره از خط انتقال گاز استفاده می‌کنند که کمک شایانی به وضعیت فعالیت این مراکز می‌کند.
رئیس اداره گاز ناحیه بدره با اشاره به برنامه‌های در دست اقدام این شرکت در این شهرستان یادآور شد: پوشش گازرسانی به روستاهای بدره به تکمیل شبکه به روستاهای جابر، موسی و خوشقدم که حدود 100 خانوار جمعیت دارند، به 100 درصد خواهد رسید و با وجود طولانی بودن مسیر و تعداد کم خانوارها گاز کشی به این مناطق نیز در دست مطالعه فنی است.
مولایی تأکید کرد: از مجموع 4 هزار و 125 مشترک گاز درشهرستان بدره 2 هزار و 672 مشترک درنقاط شهری وهزار و 435مشترک نیز مربوط به مناطق روستایی هستند. وی اضافه کرد: با تکمیل پروژه روستای کلم، پوشش برخورداری مردم این شهرستان ازگازدرحوزه شهری به 100 درصد و در بخش روستایی به 97 درصد می‌رسد.
رئیس اداره گاز ناحیه بدره گفت: برای خدمات رسانی مطلوب به مشترکان تاکنون 34 کیلومترشبکه خط فلزی و 117کیلومتر شبکه پلی اتیلن با بهره مندی از 5 ایستگاه تی بی اس نصب و اجرا شده است.
وی تعداد علمک گازنصب شده درشهرستان را 3 هزار و 380 عدد عنوان کرد و افزود: بیشتراشتراک استفاده درشهرستان را مصارف خانگی تشکیل می‌دهد و دربخش صنعتی، خدمات دهی به 13 واحد مرغداری تحت پوشش انجام شده است.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code