موضوعات
ایلام

کنفرانس مقابله با ریزگردها در ایلام

نویسنده:
دومین کنفرانس بین‌المللی مقابله با گرد و غبار در ایلام برگزار می‌شود...
1396/05/16
 دومین کنفرانس بین‌المللی مقابله با گرد و غبار در ایلام برگزار می‌شود.
رئیس دانشگاه ایلام از برگزاری دومین کنفرانس بین المللی گرد و غبار در اردیبهشت سال 1397 با حضور دانشمندان بزرگ صاحب نظر جهان و به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی در این دانشگاه خبر داد.
به گزارش ایسنا «محمد علی‌اکبری» در اولین جلسه شورای سیاست‌گذاری دومین کنفرانس بین‌المللی گرد و غباربه چگونگی روند کسب میزبانی دومین کنفرانس بین المللی گرد و غبار در دانشگاه ایلام اشاره و اظهار کرد: در جریان سفر معصومه ابتکار به ایلام در سال 1395، موضوع برگزاری دومین کنفرانس بین المللی گرد و غبار در دانشگاه ایلام با هماهنگی استاندار ایلام ارائه و در نهایت با میزبانی دانشگاه ایلام موافقت شد و از دانشگاه‌های رامین و شهید چمران خواسته شد که با دانشگاه ایلام در این زمینه همکاری کنند.
وی هدف از برگزاری این کنفرانس را همفکری صاحب‌نظران ملی و بین‌المللی برای رسیدن به یک راهکار واحد برای مقابله با پدیده گرد و غبار اعلام و تأکید کرد: برگزاری این کنفرانس در سطح بین المللی کاری بزرگ و سنگین است، که همکاری و همراهی استانداری و دیگر سازمان‌ها و ادارات استان را می‌طلبد و امیدواریم با کمک و همکاری که صورت خواهد گرفت، بتوانیم در سطح مطلوبی این کنفرانس را برگزار کنیم. رئیس دانشگاه ایلام ادامه داد: با همفکری و هماهنگی سازمان محیط زیست کشور تصمیم گرفته شد این کنفرانس در هفتم اردیبهشت سال 1397 برگزار شود و قرار شد که شورای سیاست‌گذاری این همایش به ریاست استاندار ایلام و با حضور دانشگاه ایلام (بعنوان مجری برگزاری کنفرانس)، سازمان محیط زیست استان، سازمان جهاد کشاورزی، سازمان هواشناسی، سازمان جنگل‌ها و مراتع و دانشگاه علوم پزشکی ایلام تشکیل شود.
رئیس دانشگاه ایلام افزود: برای برگزاری این کنفرانس دو دبیر اجرایی و علمی تعیین خواهد شد و فراخوان مقالات در شهریورماه انجام خواهد گرفت، که آخرین فرصت ارسال مقالات به این کنفرانس 30 دی ماه خواهد بود و در بهمن و اسفند داوری انجام خواهد شد و 11 فروردین آخرین روز ثبت‌نام در این کنفرانس است.
علی‌اکبری در ادامه با اشاره به بین المللی بودن این همایش گفت: برای برگزاری مطلوب این کنفرانس 10 تن از بهترین استادان صاحب نظر پدیده گرد و غبار در جهان شناسایی شده اند و مکاتباتی با آنها صورت گرفته است تا زمینه حضور آنها دراین کنفرانس فراهم شود. همچنین در تلاش هستیم تا استادان صاحب نظر در این زمینه ازآفریقا، چین، کشورهای خاورمیانه، آمریکا و استرالیا به این همایش دعوت شوند.
رئیس دانشگاه ایلام افزود: در جریان دو سفری که هیأت دانشگاه ایلام در سال جاری به کشور عراق داشت، با مذاکرات و رایزنی‌هایی که انجام شد؛ دانشگاه‌های الواسط، التقنیه، سلیمانیه، حلبچه، پلی‌تکنیک سلیمانیه و گرمیان حمایت جدی و ویژه خود را از برگزاری این کنفرانس اعلام کرده اند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code