موضوعات
ایلام

کمک به دانش‌آموزان محروم ایلامی

نویسنده:
آموزش و پرورش ایلام برای تهیه اقلام و کالاهای آموزشی دانش‌آموزان نیازمند برنامه دارد...
1396/06/22
آموزش و پرورش ایلام برای تهیه اقلام و کالاهای آموزشی دانش‌آموزان نیازمند برنامه دارد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام در گفت و گو با ایرنا این اطمینان را به دانش آموزان نیازمند داده که لباس فرم آنها تامین شود و دغدغه ای در این خصوص نداشته باشند.  علی بیرانوند گفت: دانش آموزان نیازمند که برای تهیه لباس فرم مشکل مالی داشته باشند، از طریق این سازمان تامین می‌شود و در اختیار آنها قرار می‌گیرد.  وی اضافه کرد: تهیه لباس فرم دانش آموزان مدارس ابتدایی و متوسطه اول و برخی مدارس متوسطه دوم دخترانه و پسرانه اجباری است که باید اولیای دانش‌آموزان با هماهنگی مدارس اقدام به تهیه آن کنند.  وی ادامه داد: با توجه به این‌که 10 تا 15 درصد دانش‌آموزان از قشر نیازمند هستند، این اداره کل برای تامین لباس فرم آنها با مشارکت افراد خیر، انجمن اولیا و شورای مدارس هماهنگی لازم را انجام داده تا به تهیه لباس فرم برای این دانش‌آموزان اقدام شود.  بیرانوند اظهار کرد: دانش آموزانی که مشکل مالی دارند، برای تهیه این لباس‌های فرم در سال تحصیلی جدید دغدغه ای نداشته باشند. این مشکل آنها توسط این سازمان رفع خواهد شد.

تامین نیازهای دانش آموزان محروم
به گفته مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام، علاوه بر لباس فرم، تامین پوشاک گرم، کیف و کفش و کتاب دانش آموزان نیازمند نیز در دستور کار این سازمان قرار دارد و بخش زیادی از مشارکت‌های مردمی در این حوزه هزینه می‌شود.
بیرانوند اضافه کرد: تهیه لباس فرم مدارس طی سال‌های اخیر با هدف همسان سازی پوشش در مدارس و کاهش فاصله طبقاتی انجام خوشبختانه با استقبال عمده اولیای دانش آموزان مواجه شده است.

حمایت کمیته امداد
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) ایلام نیز از پرداخت کمک هزینه تحصیلی به 4 هزار دانش آموز نیازمند مددجوی زیر پوشش این نهاد در آستانه سال تحصیلی جدید خبر داد.
ضیاء رضایی افزود: به منظور تامین هزینه‌های تحصیلی دانش آموزان مددجو در آستانه سال تحصیلی جدید به این دانش آموزان کمک هزینه از سوی این نهاد برای خرید نوشت افزار و پوشاک پرداخت می‌شود.
وی با بیان این‌که هنوز مبلغ این کمک هزینه مشخص نشده، افزود: این کمک هزینه که سرانه آن برای دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی متفاوت است، به منظور رفع نیازهای اولیه دانش آموزان مددجو بوده که به بیش از چهار هزار دانش آموز پرداخت خواهد شد.

برگزاری جشن عاطفه‌ها
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) ایلام گفت: علاوه بر این جشن عاطفه‌ها نیز در 2 مرحله قبل و بعد از شروع سال تحصیلی در استان برگزار و کمک‌های جمع آوری شده در اختیار این دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.
رضایی اضافه کرد: مرحله نخست جشن عاطفه‌ها اواخر شهریور ماه جاری است و این نهاد با برپایی پایگاه‌ها در مناطق مختلف استان، کمک‌های مردم به دانش آموزان نیازمند را جمع آوری می‌کند.
وی یادآور شد: مرحله دوم جشن عاطفه‌ها نیز اواسط مهرماه با مشارکت آموزش و پرورش برگزار می‌شود که در قالب آن زنگ عاطفه‌ها در مدارس نواخته و دانش آموزان می‌توانند کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را به پایگاه‌های مستقر در مدارس تحویل دهند.  رضایی تأکید کرد: کمک‌های جمع آوری شده در جشن عاطفه‌ها در کمترین زمان ممکن بین دانش‌آموزان نیازمند سراسر استان ایلام توزیع خواهد شد.
بیش از 40 هزار نفر در استان ایلام زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code