موضوعات
ایلام

پلمب مراکزغیرمجاز عرضه مرغ

نویسنده:
20 واحد غیرمجازعرضه کننده مرغ زنده در دهلران از توابع استان ایلام پلمب شد...
1396/05/18
 20 واحد غیرمجازعرضه کننده مرغ زنده در دهلران از توابع استان ایلام پلمب شد.
رئیس اداره دامپزشکی دهلران از شناسایی 20 واحد غیرمجاز عرضه کننده مرغ زنده در شهرستان خبر داد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، ایوب دارابی اعلام کرد: تاکنون با هماهنگی نهادهای مسئول 4 انبارعرضه مرغ زنده پلمب شده که 3 انبار در شهر دهلران و یک انبار غیرمجاز در شهر زرین آباد در راستای جلوگیری از فعالیت تهدید کنندگان بهداشت عمومی، با دستور مقام قضایی پلمب شده است.
دارابی اضافه کرد: نگهداری، عرضه غیر قانونی و کشتار مرغ خارج از کشتارگاه به سبب انتقال و انتشار بیماری‌های طیور و نیز انتقال بیماری به واحدهای مرغداری علاوه بر تهدید جدی برای صنعت مرغداری، از مصادیق تهدید علیه بهداشت عمومی است و به موجب ماده 688 قانون مجازات اسلام باید با عرضه کنندگان مرغ زنده برخورد قانونی بعمل آید.
وی افزود: همچنین به دلیل نبود اطمینان از سلامت مرغ عرضه شده در واحدهای زنده فروشی از همشهریان تقاضا داریم مرغ مصرفی خود را از واحدهای عرضه مرغ کشتار روز و تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند.
این مسئول گفت: حدود 20 واحد غیرمجازعرضه کننده مرغ زنده در شهر دهلران شناسایی شده که برای آنها اخطاریه پلمب صادر و طی یک برنامه منسجم ظرف هفته جاری با همکاری شهرداری، شبکه بهداشت، محیط زیست، اماکن نیروی انتظامی و دادگستری نسبت به پلمب واحدهای مذکور اقدام می‌شود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code