موضوعات
ایلام

نصب دوربین های هوشمند در جاده های ایلام

نویسنده:
رئیس پلیس راه استان ایلام از آغاز عملیات اجرایی مرحله دوم جانمایی نصب دوربین‌های هوشمند کنترل سرعت در جاده‌های برون شهری استان خبر داد...
1396/07/02
رئیس پلیس راه استان ایلام از آغاز عملیات اجرایی مرحله دوم جانمایی نصب دوربین‌های هوشمند کنترل سرعت در جاده‌های برون شهری استان خبر داد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ رضا همتی‌زاده گفت: با حضور کارشناسان ۱۶ نقطه برای نصب دوربین‌ها هوشمند کنترل سرعت در مسیر‌های پرتردد و حادثه خیز استان جانمایی شد.
وی ادامه داد: محل استقرار دوربین‌های ثبت تخلفات سرعت، یکی از فاکتورهای اصلی موثر در کاهش تصادفات و تخلفات جاده‌ای است و هدف از راه اندازی این دوربین‌ها انسجام بخشی در ترافیک است.
رئیس پلیس راه ایلام اضافه کرد: روش کار این دوربین‌ها بدین صورت است که دارای یک رادار لیزری است که با استفاده از رادار می‌تواند سرعت خودروها را تشخیص داده و درصورت تشخیص سرعت خودرو بیشترازحد مجازازخودروی مورد نظرعکس گرفته و پلاک خودروها را برای اجرای جریمه ازطریق لینک مخابراتی به سرورمرکزی راهنمایی و رانندگی ارسال و از آن طریق مورد اعمال قانون قرارگرفته و به صورت آنلاین برای راننده پیام ارسال خواهد شد.
وی یادآور شد: این دوربین‌ها قابلیت ثبت تخلفات به صورت ۲۴ ساعته را داشته و رفتارهای ناصحیح رانندگان را رصد خواهد کرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code