موضوعات
ایلام

نسبت ناهمخوان دانش‌آموز و معلم در ایلام

نویسنده:
مدیرکل آموزش وپرورش ایلام با بیان این‌که نسبت دانش‌آموز و معلم در این استان با استاندارد کشوری همخوانی ندارد، مهمترین علت این موضوع را نداشتن توازن نیروی انسانی عنوان کرد...
1396/06/14
مدیرکل آموزش وپرورش ایلام با بیان این‌که نسبت دانش‌آموز و معلم در این استان با استاندارد کشوری همخوانی ندارد، مهمترین علت این موضوع را نداشتن توازن نیروی انسانی عنوان کرد.
علی بیرانوند در گفت و گو با پانا با بیان این‌که اکنون به ازای هر8 دانش‌آموز در این استان یک معلم درمدارس فعالیت دارد افزود: این درحالی است که در کشوربه ازای هر12دانش آموزیک معلم فعالیت می‌کند. وی ادامه داد: با احتساب جمعیت 95 هزارنفری دانش‌آموزان در این استان بیش از 11 هزار و 300 فرهنگی در ایلام وجود داشته که این رقم از میانگین کشوری بالاتر است.
وی با اشاره به این‌که این استان در برخی رشته‌های تحصیلی نظیر مرکز استان در مقطع متوسطه دخترانه با مازاد نیرو مواجه است، یادآور شد: در عین حال در برخی مناطق با کمبود نیرو مواجه هستیم که بیشتر مربوط به مدارس ابتدایی شهر ایلام، متوسطه پسران ایلام و شماری از مدارس چرداول در تمامی مقاطع است.
مدیرکل آموزش و پرورش ایلام بی‌توجهی به نیازهای آموزشی مناطق در جذب و بکارگیری نیروها در سال‌های گذشته را مهم‌ترین علت نداشتن توازن نیروی انسانی در آموزش و پرورش این استان عنوان کرد. به گفته بیرانوند، مشکل کمبود معلم در برخی مناطق این استان همه ساله با پرداخت حق التدریس به نیروهای موجود، دعوت از بازنشستگان، جابجایی و انتقالات و نیروهای حق التدریس آزاد که چند سال گذشته بکارگیری شده اند، رفع می‌شود.
دانش آموزان استان ایلام در سال تحصیلی جدید در هزار و 300 واحد آموزشی تحصیل می‌کنند.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code