موضوعات
ایلام

مهران لرزان

نویسنده:
زمین لرزه 5/3 ریشتری غرب استان ایلام خسارت جانی نداشت. به گزارش ایرنا، این زمین لرزه که در شهرستان‌های مرزی مهران، ملکشاهی و دهلران حس شد درعمق 10 کیلومتری زمین رخ داده است...
1396/09/01
زمین لرزه 5/3 ریشتری غرب استان ایلام خسارت جانی نداشت. به گزارش ایرنا، این زمین لرزه که در شهرستان‌های مرزی مهران، ملکشاهی و دهلران حس شد درعمق 10 کیلومتری زمین رخ داده است.

چوار و رانش زمین
استاندار ایلام با اشاره به وقوع رانش زمین در چوار گفت: تبعات ناشی از زلزله 21 آبان ماه همچنان در استان ادامه دارد و پس لرزه‌های بعد از آن منجر به رانش زمین در بخش چوار شده و 6 منزل مسکونی در اثر این پدیده ویران و 100 خانوار دیگر نیز در معرض آسیب جدی هستند.
قاسم سلیمانی دشتکی اظهار کرد: این خانوارها در منطقه چگا بخش چواربدلیل رانش زمین درمعرض آسیب جدی بوده و باید هرچه سریعتر نسبت به انتقال آنها به مکان‌های امن اقدام شود.
وی افزود: با توجه با اقدام پیشگیرانه دستگاه‌های اجرایی این شهرستان ساکنان آنها به بیرون هدایت شده واین حادثه تلفات جانی در پی نداشت.

آماده باش ستاد بحران
از سوی دیگر معاون سیاسی- اجتماعی فرماندار دهلران از آماده باش ستاد بحران این شهرستان برای هر گونه شرایط احتمالی خبر داد.
علی مجلسی گفت: با توجه به وقوع زلزله 5/3 ریشتری مهران اعضای ستاد بحران باید با تمام توان در حالت آماده باش قرار گیرند.
وی افزود: هلال احمر، بهداشت و درمان، شهرداری‌ها و اداره راه و شهرسازی در آماده باش کامل هستند.
همچنین فریدون ملک میرزایی رئیس جمعیت هلال احمر دهلران از طراحی مکان‌هایی برای ایجاد اردوگاه‌های اضطراری خبر داد و یادآور شد: سایراداره ها باید در راستای تأمین زیرساخت‌های این مکان‌ها اقدام کنند تا در شرایط احتمالی بحرانی کاراسکان به سهولت انجام شود.

خسارت زلزله در چرداول
فرماندار چرداول نیزبا بیان اینکه بیش از 5 هزارواحد مسکونی شهری و روستایی دراین شهرستان دراثرزلزله دچارتخریب شدند، گفت: میزان خسارت به این واحدها 10 میلیارد تومان برآورد شده است.
مراد یگانه افزود: در پی وقوع زلزله در استان کرمانشاه و تحت تأثیر قرار گرفتن استان ایلام از این حادثه طبیعی به علت نزدیکی شهرستان چرداول به مرکز زلزله، خسارات فراوانی به منازل مسکونی و تجاری در شهرها و روستاهای این شهرستان وارد شده است. وی ادامه داد: شدت زلزله باعث خسارت به 3 هزار واحد مسکونی در روستاها و 2 هزار واحد مسکونی شهری شده که میزان خسارات برابر بازدیدهای صورت گرفته بین 20 تا 50 درصد است و مواردی نیز وجود دارد که تخریب منازل به 100 درصد می‌رسد.
فرماندار چرداول یادآور شد: بر اساس بازدیدهای میدانی و حضور کارشناسان میزان خسارات وارده به شهرستان چرداول بیش از 10 میلیارد تومان است که گزارش آن به مدیریت بحران واستاندارایلام گزارش شده وبه طورقطع پس ازتصویب هیات دولت، خسارات زلزله زدگان براساس برنامه ریزی انجام شده پرداخت خواهد شد.
یگانه تاکید کرد: فرم‌های مخصوصی برای ارائه میزان خسارت توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به مردم داده می‌شود که خسارت دیدگان واقعی در روستاها از طریق دهیاران و بخشداران و شهرها از طریق فرمانداری از تاریخ 4 تا 30 آذر مهلت دارند فرم‌ها را تکمیل کنند تا ضمن کارشناسی دقیق نسبت به تعیین میزان خسارات وارده، کارهای مقدماتی و قانونی صورت گیرد.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code