موضوعات
ایلام

مهران؛ آغوش باز شهر مرزی

نویسنده: مریم نظری/ ایلام- خبرنگار
شهر مهران در استان ایلام برای میزبانی بزرگ مراسم اربعین امسال آماده می شود...
1396/06/15
شهر مهران در استان ایلام برای میزبانی بزرگ مراسم اربعین امسال آماده می شود.
استاندارایلام دراین باره به همشهری گفت: در اربعین امسال مشکلی در زمینه تامین آب پایانه وجود ندارد و باید هماهنگی بیشتری از سوی مسئولان ذیربط به منظورتوزیع آب وجود داشته باشد.
محمدرضا مروارید یکی از مشکلات سال گذشته در مهران را تعدد دست فروشان و همچنین حرکت موتورسیکلت سواران و وانت بارها در شهر و مسیر پل زائر تا پایانه ذکر کرد و از شهرداری این شهر خواست نسبت به ساماندهی این وضعیت اقدام کند.
وی اضافه کرد: تردد اتباع افغانی از مرز مهران امسال نیز ممنوع است ولی با توجه به تجربه سالیان گذشته باید تمهیدات لازم برای جلوگیری از ورود آنها به استان صورت گیرد.
مروارید با بیان این‌که مشکلات حوزه آب و برق با پیگیری‌های انجام شده قطعا تا قبل از اربعین حل می‌شود اظهار کرد: مشکلات مرز مهران اولویت بندی و بررسی شده که بحث آبرسانی به عنوان اولویت اصلی در این مرز حل می‌شود.
وی گفت: آماده‌سازی 96 گیت، 30 گیت در داخل پایانه و 66 عدد در خارج از پایانه ازدیگر اقدامات جهت تردد روان زوار است.

بهسازی مسیرهای مواصلاتی
معاون امور عمرانی استاندار ایلام هم درباره 4 بانده کردن جاده ایلام - مهران به عنوان یکی ازمهم ترین مسیرهای ارتباطی استان گفت: از سال 94 کار بهسازی، تعریض و حذف نقاط حادثه ‌خیز این جاده مورد توجه قرار گرفت.
شاپور پولادی با بیان این‌که این پروژه در 3 قطعه به طول 85 کیلومتر و با اعتباری بیش از 2 هزار و 500 میلیارد ریال با پیشرفت مناسبی در دست اجراست افزود: روند اجرای این پروژه ازبرنامه زمان بندی جلوتر است وتلاش می‌شود ازسه راهی جندالله تا ورودی کنجانچم (25 کیلومتر) عملیات اجرایی تا قبل ازاربعین امسال تکمیل وزیربارترافیک برود.
وی اضافه کرد: مسیرسه راهی ماربره تا مهدی آباد که دارای واریانت سخت وصعب العبوری به طول 10کیلومتراست وعملیات تونل و خاکبرداری سنگینی دارد درسال 97 تکمیل وبه بهره برداری می‌رسد.

مسیر دوم تردد زوار
رییس راه وشهرسازی شهرستان مهران نیزگفت: با توجه به این‌که مسیر ملکشاهی - مهران به عنوان مسیر دوم یا مسیراضطراری مورد توجه زوا قرارگرفته است ازسال گذشته پروژه‌هایی درزمینه‌های ایمن سازی، روکش آسفالت واصلاح نقاط حادثه خیز درمسیرمهران به ملکشاهی آغاز شده است.
علیرضا قاسمی با بیان این‌که انجام عملیات پروژه از پیشرفت خوبی برخورداراست تصریح کرد: پیشرفت پروژه حدود 70 درصد است که این پیشرفت ازسال گذشته تاکنون رضایت بخش است. وی با اشاره به این‌که قرارداد با پیمانکاربالغ بر70 میلیارد ریال اعتبار منعقد شده است گفت: امید است با تخصیص به موقع اعتبار شاهد بهره برداری از بخش مهمی از این پروژه طی اربعین سال جاری باشیم.

نظر یک شهروند درباره مشکلات مهران
یکی ازشهروندان مهرانی دراین باره به همشهری گفت: شهرستان مهران با توجه به ظرفیت محدود جوابگوی خیل عظیم زائران نیست وهرسال با مشکلاتی درزمینه پذیرایی از زوار حسینی مواجه است.
علی کریمی ادامه داد: یکی ازعمده مشکلات شهرستان استاندارد نبودن راه‌های مواصلاتی است که به یک مشکل اساسی تبدیل شده است.
وی اضافه کرد:هرچند بهسازی مسیرهای مواصلاتی شهرستان درحال انجام است اما کاربهسازی به کندی پیش می‌رود وبا توجه به اهمیت استانداردسازی مسیرها برای جلوگیری ازتصادفات وسوانح رانندگی امید است مسئولان به این مهم توجه بیشتری داشته باشند.
این شهروند درادامه به دیگرمشکلات زواردرمرزمهران اشاره کرد و گفت: کمبود آب آشامیدنی، کمبود گیت‌ها درپایانه مرزی، ترافیک‌های سنگین دربرخی ازمسیرهای تردد زوار از دیگر مشکلات زوار در مرز مهران به شمار می‌رود.ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code